Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

    Привет колеги,

    Накратко (преди да обогатя темата с подробности и снимков материал), строя еднофамилна, едноетажна къща в с. Кокаляне със желанието да заживея там.
    Липсата на канал, позицията на къщата и релефа на имота ме запращат във филма с пречиствателните станции и много бих оценил препоръки за изпълнител, ако някой има опит с такъв.
    За да не е молбата ми съвсем тип "колата спря да върви - помагайте!" ще кажа, че вече имам оферта от фирма Clareco за малка станция - до 6 Е.Ж (това го казвам в случай че някой е работил с тях и може да сподели опит) и е уточнено, че:

    1. Станцията няма да се заравя в земята а ще бъде поставена на фундамент в отделно помещение, за да може да бъде обгрижвана и да се чувства добре
    2. Заустването ще се случва в отделно изкопана яма, а не в близката рекичка.


    Та, ако някой е преминал през тази веселба, ще съм признателен да сподели!
    Благодаря!

  • #2
    От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

    Абонирам се, защото и на мен ми се въртят едни такива в главата, но не съм ги почнал.
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

      Попроучи, вече има различни фирми които предлагат пречиствателни станции. Мисля че хвалеха едни чешки, но като име не се сещам в момента. Провери също така Biorock http://www.biorock.bg/, мисля че и PipeLife също предлагат такива. Имай предвид че всички пречистватерлни се предлагат за вкопан монтаж и независимо от всичко се почистват периодично с машина.

      Коментар


      • #4
        От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

        Биорок са сред фирмите, към които ще се обърна. Относно чешките, фирмата която ги предлага в момента е HG&Sons - Biocleaner. Чешката фирма е ENVI PUR.
        Почистването при мен няма да е проблем, защото Clareco бяха на обекта и височината на заделеното за тоз бидон мазе има достатъчна височина и площ за обгрижване.

        Благодаря и на колегата tata sumo, ще се допитам и до предложената от него фирма!

        Коментар


        • #5
          От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

          http://forum.napravisam.bg/viewtopic...D0%B5&start=60
          ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
          Е250 1998-продаден
          Субару Пустош

          Коментар


          • #6
            От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

            Очертава се друг вариант. Поради ниската пропускливост на почвата, липсата на близко дере, където да се заусти пречистената вода, ще трябва да мина на септичен контейнер.
            Щеше ми се да пропусна момента със жълтия камион, но като гледам колко по-лъскави къщи са на този вариант, явно и аз се подреждам на хорото

            Благодаря на всички, които се отзоваха по темата!

            Коментар


            • #7
              От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

              Не отхвърляй варианта с пречиствателна станция.Ниска пропускливост на почвата е и мой проблем.Ако имаш достатъчно място проучи въпроса с дренажно поле,жълтия(оранжев) камион е най-лесния,болезнен вариант.Понеже и на мен ми предстои да влизам във филма,ще ми бъде интересно твоето крайно решение.

              Коментар


              • #8
                От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

                Ок! Ще опреснявам темата, с предприемането на стъпките
                Иначе двора е към 800 кв.м но проблема е, че с тези денивелации явно се събира доста вода...
                Наблюдавам си шахтата с все още външния водомер - всеки ден след работа се качвам да я отводня и всеки ден 30 нови сантиметра водичка. Знаеш колко е дълбока една такава шахтичка...

                Коментар


                • #9
                  От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

                  За мен е важно,да взема информирано решение.Ситуацията при мен е сходна,парцела е 1300 кв.м.,денивелация 3м.по дължина(50м).Шахтата ми с водомера е пълна с вода,но съм я оставил така.Нямам подпочвени води, имам отвратителна глинеста почва.При дъжд водата се задържа,където има неравности.Все още нямам ток,вземам от съседа понякога, да източа шахтата.Чакам РС така че все още имам време да мисля.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

                    Да, затова и отворих темата - за да се информираме и дискутираме. Аз съм прекалено млад, зелен и незапознат, а това е и първото ми такова начинание в живота. Винаги има каква да се пита и научи в моя случай .
                    Реално аз съм със същата глинеста почва, но явно и водите са високи, защото на долната улица нова къща с полувкопано мазе, се оказа и с полунаводнено такова...
                    Моето мазе е на кота 0, което ме спасява, особено като се има предвид, че когато дядо ми някога го е правил не му е направил под а си е на земя. (очудващо сухо е!)
                    Септичният контейнер, който за момента виждам като вариант ще бъде поставен на място, където съм насипвал земя - т.е няма да копая много и да поемам риска да се сдобия ненадейно с кладенец.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

                      При ниска попиваемост може да се плозва дренажен блок или дренажен тунел. Това важи за чисти води.
                      Да не слагам линкове, ще си намерите достатъчно инфо в нета.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

                        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                        При ниска попиваемост може да се плозва дренажен блок или дренажен тунел. Това важи за чисти води.
                        Да не слагам линкове, ще си намерите достатъчно инфо в нета.
                        Има клипове в нета,гледал съм,но искам да чуя реално мнение от ползвател на такова съоръжение.Ако ползвате такова бихте ли дали някакви отзиви?Разгледах,но не видях никъде цени,да не е разработка на военните Също има ли разлика между тунел и блок,освен че блока е по-компактен?Всяка информация е добре дошла.Цената на пречиствателна станция която върши работа за еднофамилна къща е 7-8000лв.,но никой не казва какво става с пречистената вода(ако нямаме дере,река)и имаме непропусклива почва.

                        Коментар


                        • #13
                          Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

                          Първоначално публикуван от valentino_g Преглед на мнение
                          Има клипове в нета,гледал съм,но искам да чуя реално мнение от ползвател на такова съоръжение.Ако ползвате такова бихте ли дали някакви отзиви?Разгледах,но не видях никъде цени,да не е разработка на военните Също има ли разлика между тунел и блок,освен че блока е по-компактен?Всяка информация е добре дошла.Цената на пречиствателна станция която върши работа за еднофамилна къща е 7-8000лв.,но никой не казва какво става с пречистената вода(ако нямаме дере,река)и имаме непропусклива почва.
                          Ами какво да става, имаш 2 варианта - пускаш извън имота (знам цигани които от много години пускат на асфалта на път 3-та категория околовръстното на Игнатиево) или викаш да ти смучат 2-3 пъти месечно (взима по 6 кубика на един път) по 70 лв е при мен
                          Последно редактирано от rosen_offroad; 22-03-16, 16:54.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

                            Имам изградени проекти с такава система, но всичко зависи от конкретните хидрогеоложки условия. За цени се обаждате на телефони. колкото е по-голямо, толкова повече вода попива през него.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пречиствателна станция за еднофамилна къща - моля за препоръки

                              Към rosen_offroad,няма възможност да пускам извън имота(трябва да го пратя на съседа.Втората възможност означава при консумация от 15м3 на месец,да викам "линейката" 2пъти месечно=140лв.И 2та варианта не ми харесват,остава да видим варианта с пречиствателна и попивно поле.Лятото пречистената водада използвам за поливане на...трева,зимата прекарвам през дренажен блок(ве).Това "удоволствие"ще ми струва 10000+лв.Държавата не я интересува,фирмите продават,"ден година храни".Ще я мисля.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X