Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за телоподаващо.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за телоподаващо.

    От доста време имам желание да се науча за заварям и се чудих как да подходя към цялата работа, на скоро ми изпадна телоподаващо на оферта та го взех и реших начина на обучение да е "неволята учи" .

    Модела е Ferm Mig 100.

    Обаче леко ударих на камък защото питах няколко човека и всеки различно ми казва.

    Искам да го ползвам с тръбнофлюсов/самозащитен тел. Няма да се ползва много и не ми се занимава със търсене на бутилка, зареждане отделно че допълнително се усложняват нещата.

    Та проблема е че в интернет пише за този тел трябва да се обърне поляритета като – се пада на ръкохватката а плюса на щипката за маса.
    Обаче не виждам как може да стане точно на това телоподаващо, по-принцип не е проблем да го разглобя и да разменя кабелите но дали няма да е проблем за устройството понеже явно е замислено да не се пипа?
    Каква тръбнофлюсова тел бихте препоръчали?

    Имаше сложена ролка със тел за газ във телоподаващото но беше поставена само, без да е вкаран тела във шланг.

    Снимки на машината
    http://agstyles.snimka.bg/automobile...57787.36653156

  • #2
    От: Съвет за телоподаващо.

    Не е предвиден да се обръща поляритета.По евтините апарати са така, ако правилно разбирам въпроса ти.Този изглежда твърде евтин, но може би е възможно да се преправи полюсите да са на баойнети... за телта, не мога да ти препоръчам нищо-не знам каква марка е моята Но гледам че си на мъничка ролка 1 кг, май ще ти трябва адаптор за 5 кг ролка.

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за телоподаващо.

      Да то не може да се обърне поляритета, поне не по нормалния начин, както казах мен не ми пречи да го отворя и да разменя кабелите, въпроса е как би се отразило, да не вземе да изгори.
      Предполагам се продават и ролки по 1 кг за мен няма голямо значение не ми е голям проблем да я извадя и да сложа друга когато свърши.

      А копчетата някой да знае какво правят? Врътката е ясна, обаче другите две не са ми много ясни мисля си че това което сменя между 1 и 2 е за напрежението, а min/max е за тока, но не съм напълно сигурен.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за телоподаващо.

        Първоначално публикуван от agstyles Преглед на мнение
        От доста време имам желание да се науча за заварям и се чудих как да подходя към цялата работа, на скоро ми изпадна телоподаващо на оферта та го взех и реших начина на обучение да е "неволята учи" .

        Модела е Ferm Mig 100.

        Обаче леко ударих на камък защото питах няколко човека и всеки различно ми казва.

        Искам да го ползвам с тръбнофлюсов/самозащитен тел. Няма да се ползва много и не ми се занимава със търсене на бутилка, зареждане отделно че допълнително се усложняват нещата.

        Та проблема е че в интернет пише за този тел трябва да се обърне поляритета като – се пада на ръкохватката а плюса на щипката за маса.
        Обаче не виждам как може да стане точно на това телоподаващо, по-принцип не е проблем да го разглобя и да разменя кабелите но дали няма да е проблем за устройството понеже явно е замислено да не се пипа?
        Каква тръбнофлюсова тел бихте препоръчали?

        Имаше сложена ролка със тел за газ във телоподаващото но беше поставена само, без да е вкаран тела във шланг.

        Снимки на машината
        http://agstyles.snimka.bg/automobile...57787.36653156

        При нас има тръбнофлюсов тел на Ф100 ролка. Имаме го на 0.8мм и 1.0мм. Цената за форума е 14лв. за разфасовка 0.9кг. Няма да е проблем за машината да размениш +/- кабелите вътре, но все пак трябва да си сигурен, че резултата ще бъде безопасен!! Може също както казва Frysco да се изведат полюсите на конектори и с байонет да се взема полюса, който да "излиза" през шланга.
        Поздрави, Георги

        П.П. Ако имаш възможност донеси машината на място при нас за да коментираме конкретно какво можеш да направиш в твоя случай.
        АИГ-Заваряване ООД
        Производител на заваръчни апарати "DEL"
        http://www.aigwelding.com
        0889 522 036

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за телоподаващо.

          Първоначално публикуван от agstyles Преглед на мнение
          ...А копчетата някой да знае какво правят? Врътката е ясна, обаче другите две не са ми много ясни мисля си че това което сменя между 1 и 2 е за напрежението, а min/max е за тока, но не съм напълно сигурен.
          На практика и двете копчета пресвръзват допълнителни групи от първичната намотка на трансформатора. По този начин имаш 4-степенно регулиране на тока. В твоя случай да кажем грубо, при положение MIN-1 - 25A, MIN-2 - 50A, MAX-1 - 75A, MAX-2 - 100A. Eстествено тези цифри може да са много далече от истината, но това е теоретичното обяснение за двете щракалки MIN-MAX и 1-2 .

          П.П. При такова телоподаващо мнооооого рядко, да не кажа никога, ще ползваш друга позиция освен MAX-2 - личен опит!
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за телоподаващо.

            С доста голямо закъснение но излязоха неща които прекъснаха работата .

            Имам следния проблем с тази машина, размених кабелите вътре стана добре и безопасно всичко както трябва, сложих ролката върви си всичко ок, но явно идва доста силна!? защото програря директно на по-тънка ламарина, буквално докато докосне тела тенекията и програря дори на най-ниската настройка за апарата.
            Пробвах тръби за генерация на тях малко по добре че са по-дебели но пак прогаряше.
            Пробвах на разни винкели за теста при тях всичко ок ако не се прекалява да се задържа става добре и здраво.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за телоподаващо.

              Здравейте,аз също имам телоподаващо работещо с тръбно флюсова тел,100 амперово.Имам и една Лада Нива,която искам да изкърпя.Доста съм работил с електрожен,но с телоподаващо нямам никакъв опит,може ли да ми разясните малко повече каква дебелина тел да взема,особености при заваряване с такова телоподаващо?

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за телоподаващо.

                Ако искаш и имаш възможност, можеш да ми дойдеш на гости и да си посвЕткаме малко с машинката. С писане трудно става обучаването. Драсни едно лично при интерес.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за телоподаващо.

                  Благодаря за предложението колега.Аз му посвикнах,направих няколко кръпки с ламарина 1.2 и стана много здраво.Купих тел 0.9 1кг 25лв,скъпичка ми се видя но не намерих друга.Правих го на точки,нещо шев обаче не мога да направя колкото и да опитвам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за телоподаващо.

                    При нас тела е 15 лева за 0,900 килограма.
                    И 60 лева за 4,5 кг
                    Имаме разни размери.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за телоподаващо.

                      Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                      При нас тела е 15 лева за 0,900 килограма.
                      И 60 лева за 4,5 кг
                      Имаме разни размери.
                      Помниш ли че говорихме за тела 0.9 че няма такъв размер?
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за телоподаващо.

                        Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
                        ...направих няколко кръпки с ламарина 1.2 и стана много здраво...Правих го на точки,нещо шев обаче не мога да направя колкото и да опитвам.
                        Не повтаряй разпространената грешка да кърпиш кола с ламарина много по-дебела от оригиналната. Когато правиш едроплощни кръпки, правенето на цели шевове наведнъж не е препоръчително. По-добрия вариант е точка до точка в различни места на кръпката, докато не я обиколиш напълно. Иначе рискуваш накъдряне на прическата, което ще ти изправи косата след това. Оптималната дебелина на ламарината за кръпки е 1мм. при Нива и другите Лади.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за телоподаващо.

                          Ами може и аз да съм премерил грешно,оригиналната ламарина я премерих 1мм.А иначе точно така,на точки правих кръпките.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за телоподаващо.

                            Колегата има предвид да правиш точките плътно една до друга, застъпени-така се получава на практика шев.С малко тренировки става здраво и красиво и ламарината не се криви много...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за телоподаващо.

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Помниш ли че говорихме за тела 0.9 че няма такъв размер?
                              При нас нямаме. Иначе само тръбно-флюсов се произвежда.
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X