Обява

Свий
Няма добавени обяви.

искам да организирам курбанджийски патрул събор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: искам да организирам курбанджийски патрул събор

    Ама имаше много тъкива тави
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

    Коментар


    • #62
      До: искам да организирам курбанджийски патрул събор

      Както си му е редът, и аз започвам с благодарности.
      На първо място към Пламен за това, че стана инициатор и пое организацията на тази среща. Благодаря и на колегите от Варна, взели участие в срещата, за гостоприемството и чудесната компания.
      Нашият екипаж се забавлява добре и нито за секунда не съжалихме за това, че сме достатъчно луди за да се вдигнем до другия край на България за да видим как е калта там.

      За съжаление обаче, колегите от други краища се поизложиха и в крайна сметка се оказа, че задачата да представляваме вътрешността на страната се падна на нас с Димитър (VeshteR) от Габрово.
      Избързвайки напред, не мога да не кажа, че колегата се представи много достойно по време на леката разходчица, която се проведе на 24 ноември (събота). Въпреки, че неговата фронтерка беше единствената машина със зимни шосейни гуми в компанията на здраво наточени джипове, колегата кара мъжки и без да мрънка. Само в един момент рече "Аз си представях разходката по-софт" ...
      Като гледам, май танците, които изигра Фронтерата, са го подтикнали по наклонената плоскост - тръгнал е да купува "рошави гуми". Е, то така се почва ...

      Та, да карам по хронологията, като за илюстрация ще използвам и мои снимки и някои снимки, направени от Пламен Тенев. (Лесно се различават, моите съм ги направил на 800 пиксела, а неговите - 1024)

      В процеса на сутрешното кафепиене в хотела се събра по-голямата част от групата, желаещи да вземат участие в леката разходчица,
      като, разбираемо, варненското присъствие беше много сериозно.
      Нямаше начин преди да тръгнем да не се отдели известно време за бърза обмяна на опит и последни приготовления.









      Ето го и организаторът, щракнат със собствения му апарат





      В групата имаше и един участник, който си е 4х4 по рождение ...






      После хванахме гората ...






      Както се полага за лека разходка, Янко Чуров ни поведе към едно интересно "софт" деренце. В смисъл, че стръмничките му брегове бяха омекнали от дъждовете, и в комбинация с меката шума, с която беше покрита земята, се оформяше една доста прилична пързалка. Поради това "стандартният вход" беше оценен като опасен, тъй като освен стръмното спускане имаше и страничен наклон ...




      Набързо се смъкнахме в дерето през по-безопасни места ...








      Пипнеш ли спирачките - слизаш като шейна.

      Бързо се събрахме долу и поехме по дерето ...






      На едно място теренът се оказа май прекалено софт ...
















      Тук Тарга реши да пусне в действие "африканската лебедка", която беше обсъждана преди време във форума ...












      "Лебедката" обаче не сработи. Първо се скъса въже, а при повторния опит машината не можа да помръдне.

      Неуспешен се оказа и опитът да бъде издърпана напред с лебедката на червения Патрул. Единственият резултат беше свалена предна броня ...




      Разбра се, че има и сериозно изкривена кормилна щанга, което правеше невъзможно нормалното движение. Не стана ясно дали щангата беше изкривена поради опита за използване на предните колела вместо лебедка или поради запънало в нея дърво, но кривата щанга си беше факт и трябваше да се оправи, защото джипът не можеше да се движи със събрани напред предни колела ...





      За целта машината беше изтеглена назад с лебедката на Алекс




      Следва продължение ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #63
        До: искам да организирам курбанджийски патрул събор

        Междувременно започна работа по разчистване на алтернативно трасе, като за целта трябваше да се посрежат и преместят малко паднали дървета.

        Добре си е като човек има подходящия инструмент ...







        От разчистения по сухото път се възползва Фронтерата. Нямаше смисъл да се вкарва колата в място, от което може да мине само на лебедка ...




        Никой друг обаче не пожела да заобиколи препятствието ...






        А ремонтът започна. Естествено, няма как в такива случаи да се мине без стандартния набор инструменти - един чук и една майка ...




        В един момент на работната площадка около Тарга настана лека суматоха. Една съществена гайка била изпусната на земята, където моментално се е покрила в нападалите сухи листа. Да търсиш игла в купа сено, ще рече някой. Е да, ама не! Оказа се, че Тарга е абсолютно подготвен и за такива неприятни ситуации ...





        и не след дълго скокливата гайка беше намерена и заловена ...




        Мдаааа, човек си мисли, че е подготвен, ама си няма такава играчка ...






        А сега да се изправи щангата!





        Така като я гледам - бяга с едни 2 микрона, ама няма чак толкова да се вживяваме. Няма самолет да кара я ...




        Щангата си отива на мястото и вече можем да продължаваме ...




        Следващата спирка е едно стръмничко изкачване с ляв завой. Теренът е лека калчица, покрита обилно с нападала шума ...



        Първите 3-4 коли минаха и след тях настана малко веселба. С добро засилване отдолу качването ставаше, но във втората част, след левия завои, наклонът създаваше добри условия за завъртане на колата ...









        Част от джипките пробваха алтернативен маршрут ...








        Със задружни усилия всички джипки минаха и през това място ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #64
          До: искам да организирам курбанджийски патрул събор

          После - кратък преход до мястото на срещата с друга част от групата.
          И, естествено, докато се чака се прави някоя и друга "проба" ...






          На такива местенца не е никак зле да си по-лекичък. Пък, ако имаш и гуми и можеш да ги развъртиш ...




          Към групата се присъединиха още хора ...









          а после разходката продължава с кратки спирки тук и там ...








          Алекс използва случая да се похвали колко добре новият му навигатор е усвоил закопчаването на коланите ...




          Докато едни се любуват на гледките ...




          други използват спирките за кратки ремонти ...






          Е, каква ще е тази разходка край морето, без снимка на джипките на брега ...









          и каране по пясъка ...








          Този път го прескочих това упражнение, че нямаше време първо да изпускам гумите, пък после да ги помпя пак.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #65
            До: искам да организирам курбанджийски патрул събор

            И отново в гората ...








            Това беше второто кално баирче за деня. Маршрутът беше на спускане, но някои се пробвахме и да се качим ... и се качихме




            Много обичам, като ми станат ей такива гумите ...







            Разходката продължава ...














            Вече притъмняваше, когато отново се появи технически проблем ...










            В края на разходката - преодоляване на водно препятствие с цел заплакване на джиповете ...






            След "мивката" се прибрахме в хотела ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #66
              До: искам да организирам курбанджийски патрул събор

              И накрая дойде ред на "веселата" част на срещата. То май това определение не е съвсем точно, защото и разходката си е веселба, ама така ми дойде клишето на пръстите.

              И се почна! Като че ли от много коментари няма нужда ...

















              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #67
                До: искам да организирам курбанджийски патрул събор

                Всички снимки на Пламен


                Това са всички мои снимки, а тук има и малко нередактирано видео (avi, 237 MB)


                Това беше от нас. Още веднъж благодаря на колегите за приятното прекарване!
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #68
                  До: искам да организирам курбанджийски патрул събор

                  Добре сте си изкарали. А аз по 12-16 часа на работа този уикенд. Сега пращам линк към тази тема на шефа, да види какво ме е накарал да изпусна и да мисли как ще ме компенсира.
                  “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                  Walter Rohrl
                  GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                  Коментар


                  • #69
                    До: искам да организирам курбанджийски патрул събор

                    И аз искам да изкажа своите благодарности към организатора.Получи се чудесен купон и дано да не е последния.Ще трябва да се отсрамим .
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • #70
                      До: искам да организирам курбанджийски патрул събор

                      Едно Благодаря на Пламен и на участниците за НАИСТИНА купонджийския събор.

                      Коментар


                      • #71
                        До: искам да организирам курбанджийски патрул събор

                        Искам да благодаря на всички за веселото изкарване и особено на Пламен за мерака да организира такава среща. Уви аз изпуснах първата част от разходката, поради своенравието на Уазката, но втората си беше супер.
                        А прасета приключиха земния си път в такава атмосфера, че да им завиди човек.

                        Тези които не дойдоха могат само да съжеляват
                        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                        NULLA TENACI INVIA EST VIA

                        Коментар


                        • #72
                          До: искам да организирам курбанджийски патрул събор

                          Перфектна организация
                          искам само да кажа че това е нещо което трудно се забравя
                          прекарах супер
                          Благодаря
                          BMW X6

                          Коментар


                          • #73
                            До: искам да организирам курбанджийски патрул събор

                            мога само скромно да споделя, че тази инициатива искам да стане традиция. посланието ми е към всички щури, луди от-към-по-цялата-глава да намерят начин да си изобретим нещо като месечна сбирка на тема "да си преговорим от предния път...".
                            аз лично имам ентусиазма, така както сега за да открием зимния сезон (който е много натоварен) се събрахме, така и на едно закриване в края на март. и от сега се записвам за нова тема:"искам да организирам курбанджийски ....."
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #74
                              До: искам да организирам курбанджийски патрул събор

                              "ПЪЛНА ПРОГРАМА" -това е ,което мога да кажа за незабравимия "Курбанджийски Патрул събор".За мен той започна с приятно кафе-запознанство между колегите.Премина през софт разходката ,на която по едно време взе да и приляга девиза "Момчета,няма да оставим никой, всички ще се приберат у дома" .Последва НЕВЕРОЯТЕН купон с "Трите прасенца" и завърши със сутришна кафе разборка.
                              Имах честта да се запозная с невероятни хора и да почувствам положителното им отношение към новобранец като мен
                              Благодаря на организатора и на хората, които бяха до мен!
                              [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                              Коментар


                              • #75
                                До: искам да организирам курбанджийски патрул събор

                                не е вярно , аз без метало търсач никога не мърдам да ме извини колегата, ма неговия е малко слабичак но е по категоричен от моя , браво на вас супер сте
                                sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X