Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

    Здравейте.

    Няколко пъти се "наигравам" с менташки MOTUL масла и вече съм обеден, че читаво масло освен ако лично ти не си го внасяш е трудно да се намери.

    Някой работил ли е с масло Spectrol, разгледах няколко Руски теста на масла и спектрола беше едно от тестваните, та резултатите бяха добри с изключение на оксидацията и като цяло препоръчват по-честа смяна ( не повече от година).
    В книжката на колата (Fiat Grande Punto 1.3 multijet 75hp) дават смяна на маслото на .... 30 000км или ( мисля, че беше година и половина-2)

    Аз го сменям на 12-13 000 км като тези километри ги минавам за година.

    Selenia 5W40 което го дават от заводаизглеждаше добро, но при една от смяните в кенчетата на дъното имаше доста утайка послендите поне 50 грама от маслото не го сипвах от кутийките защото си беше буквално мътно.

    Сега се чудя за това масло Spectrol Galaxy 5w-50 Мога да си го взема от сигурно място и цената му е под 40лв за 4 литра. (цена в Украйна)
    Дали не е по-добре за двигателя да карам с това масло и да го сменям на 8-9000 км, от колкото с някое измислено купено от тук на цена от почти 20лв за литър Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1206.jpg
Прегледи:1
Размер:79.5 КБ
ID:6108970Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1208.jpg
Прегледи:1
Размер:132.1 КБ
ID:6108971Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1207.jpg
Прегледи:1
Размер:76.1 КБ
ID:6108972

  • #2
    От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

    За Италиански коли само Селениа или Тутела.Не си играй с други масла.Не че не може и с тях,ама после ще имаш проблеми.Италианските коли искат по-тънки масла,именно споменатите.Има такива оригинални масла и в Бг.Отиди до някой магазин където продават части за Ивеко,ще имат такива масла със сигурност.

    Коментар


    • #3
      От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

      Кои от параметрите на италианските масла са по добри от другите, за да бъдат разпознати от италианските коли?
      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

      Коментар


      • #4
        От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

        Първоначално публикуван от 2LT Преглед на мнение
        ...
        В книжката на колата (Fiat Grande Punto 1.3 multijet 75hp) дават смяна на маслото на .... 30 000км ...
        Аз го сменям на 12-13 000 км като тези километри ги минавам за година.
        ...
        Selenia 5W40 което го дават от заводаизглеждаше добро, но при една от смяните в кенчетата на дъното имаше доста утайка послендите поне 50 грама от маслото не го сипвах от кутийките защото си беше буквално мътно.
        ...
        Сега се чудя за това масло Spectrol Galaxy 5w-50 Мога да си го взема от сигурно място и цената му е под 40лв за 4 литра. (цена в Украйна)
        ...
        Дали не е по-добре за двигателя да карам с това масло и да го сменям на 8-9000 км, от колкото с някое измислено купено от тук на цена от почти 20лв за литър [ATTACH=CONFIG]854165[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]854166[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]854167[/ATTACH]
        Колега, ако някой, някога, е пипал Selenia, после се е избърсал, след което си е разтъркал пръстите, и това го е правил и с друго масло,
        веднага би ти отговорил.

        Но !
        Да направим сметката по твоят начин:
        4л. някакво масло за 8-9000км. за 40лв.,
        или
        4л. доказана марка за оригинално вграждане за 30000км. за 80лв. ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

          Сам по себе си 1,3 мултиджет е недоразумение. Не бих го карал 30 000 км. с едно масло дори и след "пръстов тест".
          „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

          Коментар


          • #6
            От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

            Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
            Сам по себе си 1,3 мултиджет е недоразумение. Не бих го карал 30 000 км. с едно масло дори и след "пръстов тест".
            Колега, аз самият съм върл противник на бай-овщините (би било правилно "байовщина", но така е по-разбираемо ),
            еле па на резултати от пръстови тестове,
            но просто споделих впечатления, и то от масло в опаковка.

            Важното, в поста ми, е простата сметка.

            ... двигателя не е повод за темата, и не мисля да коментирам, но наистина производителя предписва такива пробези.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

              С руските стоки проблемът е като с българските, ама на квадрат: веднъж може и да е читаво. Друг път със сигурност ще те прецака.

              Освен това, внасянето на руска стока от Украйна със сигурност е упражнение по митническа черна магия. Колко ще се оскъпи маслото не мога да кажа отведнъж ама за други стоки резултатът е х2.

              Впрочем има си съвсем прилични нишови европейски производители с търговци в България. Ако не се хвърляш на "яки марки", то се сещам за Мегуин, Равенол и други подобни.

              Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
              Кои от параметрите на италианските масла са по добри от другите, за да бъдат разпознати от италианските коли?
              Ае ся въпроси.

              Коментар


              • #8
                От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                п.п. ако някой производител препоръчва смяна на маслото през някакъв интервал, той обикновено знае какво прави. Смяната на масло по-често има смисъл при някакви подчертано неприятни условия на работа, но при тях въпросът опира и до това колко очакваме да живее целият автомобил. Голяма работа, че двигателят ще живее двойно (примерно 700 хиляди вместо 350) след като купето не изкарва и 200 хиляди. В моргата никой няма да го оцени, а ще е изпил примерно масло за 1000 лева допълнително.

                Коментар


                • #9
                  От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                  Това , че не е сипал и утайката останала на дъното е грешка , виждал съм резултата от отстраняването на утайката , макар и при 2-тактово масло.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                    Купувал съм си чисто ново пунто от магазина - на 5г 100х. км вече беше в полу-разпад... Моторът течеше като лейка, гореше масло, вече бях сменял алтернатор и т.н. Единствено предницата му беше здрава - за тоя пробег един тампон от 15лв малко преди да го продам... Карано с хубави масла, сменяни на 15х.км...
                    След него си купих Опел Омега 2.0i /C20NE/ - на 6-7г. и "незнайни" километри /по табло 119600 / - въпросната машина измина 200 000км за 7г и замина за скрап поради пълното си ръждясване плюс отказ на стартера... До последно моторът беше "чук", а ауспуха "бял"...
                    Страшен мит е, че като си купиш "тоалетна" нов-внос "като нова", "качваш се и караш", има значение с какво масло /марка/ ще я караш - откъде знаеш италианеца какво е доливал 10 години /доливал, щото не е сигурно, че е сменял/...

                    ИМХО доста се преиграва с маслата и горивата еле пък на зло-употребяван автомобил...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                      Почти всяко масло което ползвам има малко утайка. Аз ли все ментеливи масла купувам или е нормално - не съм стигнал да разбера. Сипвам наред, каквото трябва остава във филтъра.

                      Когато интензивно ползвах двутактови масла беше още по - един резервоар поемаше точно половин литър и съответно ги редувах един с утайка, един без. Двигателите ми се чупеха де ама не беше от утайката.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                        Като бивш притежател на Фиат,и ходил само да се обслужва по майстори които се занимават само с такива коли.Според него, италиянските коли трябва да се карат само с масла на италианските производители,защото били "по-тънки" и не запушвали маслените магистрали на мотора.Не съм задълбавал по въпроса,в Плевен си намирах масло директно от Италия,и за 60 000км колата не е изгорила и литър.Вървеше на пушка и си пълнеше километража до последно.
                        Всеки може да си експериментира,колата си е негова.Щом производителя е написал марка и вискозитет,с какво да се кара,не мисля че знам повече от инжинерите в завода.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                          Само едно бързо инфо. Маслото не е само вискозитет. Има там устойчивост на температура и секви други неща.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            ИМХО доста се преиграва с маслата и горивата еле пък на зло-употребяван автомобил...
                            Абе и аз това разправям ама народът храни рафинериите. Вече май и на Приста не им се случва да ти сипят нафта вместо масло.

                            Отделно че на нормалната таратайка на 10г просто няма откъде да и намериш масло каквото е предписал производителят - в продажба има само такива дето са с два или три класа нагоре.

                            Всеки път като взема някоя дърта кола наливам каквото намеря по каталозите, а следващия път като отворя капачката двигателят е светнал.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отново тема за масло... Spectrol galaxy 5w-50

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Само едно бързо инфо. Маслото не е само вискозитет. Има там устойчивост на температура и секви други неща.
                              Има. Ама ако колата не е наточена бегачка от последните 5 години, то няма на пазара масло което да не покрива тия неща след като си уцелил вискозитета.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X