Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

    Здравейте колеги, след като минах през Тойота 4runner, и Гранд чероки 4.7, от няколко дни съм с Туарег R5 2.5 174 коня 2007 г., колата е уникално запазена, влюбих се от пръв поглед, където я погледнеш е като нова, върви прекрасно, и реших да я взема.

    Но днес като започнах да я обслужвам и стигнах до антифриза, в казанчето имаше следи от масло, разгледах мотора, няма следи да е правен, нищо не е пипано, предишния собственик е възрастна жена, говорих с нея, и тя се кълне че не е имала никакви проблеми с колата до сега, за което абсолютно и вярвам.

    Свалих казана, отвътре се напипва маслен налеп, източих антифриза, отгоре плуваха много малки маслени петна, розовия антифриз е станал тъмно розово-кафяв.

    Та въпроса ми е, понеже има охладител, според мен е възможно и от него да пропуска ако се е повредил, някой знае ли дали тези охладители се повреждат често, или по скоро говорим за гарнитура на главата, и как да процедирам, утре ще демонтирам охладителя, дали мога да го тествам за пропуски, или да купя един нов, да промия системата с меглио, и да карам за да разбера каква ми е присъдата ?
    Последно редактирано от TOYO; 28-02-16, 19:30.
    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

  • #2
    От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

    Не ,че е невъзможно да е от главата ,но по вероятно да е от охладителя! Става да се тества ,но от личен горчив опит по често не може да се хване а е точно от него!

    Коментар


    • #3
      От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

      Започни от масления охладител. Най-лесно да се провери е да се надуе, но не е лошо и да бъде проверен и във вана за да е в работна температура. Дано да е от него...
      Дела трябват, а не думи.

      Коментар


      • #4
        От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

        ОК, разбрах, утре купувам нов охладител, дайте ми идея къде да търся такъв охладител ако сте купували, и евентуално колко би струвал.

        След това промивам няколко пъти системата с меглио, зареждам антифриз, и карам за да видя дали ще остане чист, ако се появи пак масло, ще свалям главата.

        Колата е страхотна, купих я на отлична цена, не искам да се разделям с нея, иначе момчетата в автокъщата от която я купих са мои хора, още не съм я прехвърлил на мое име, много лесно мога да я върна, и нищо няма да ми кажат, дори ще ми се извинят, но нали знаете семейството като хареса една кола, и жената и детето, как да им кажа че от утре колата няма да е наша, ще я ремонтирам, нямам дилема.
        Последно редактирано от TOYO; 28-02-16, 19:27.
        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

        Коментар


        • #5
          От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

          Остави Меглио-то. Използвай wurth radiator cleaner - има го в магазинната им мрежа.
          // Приятелски съвет - ако продължи да има масло след проверен/сменен маслен охладител не влизай във филма с търсене и отстраняване на проблема. По-добре я върни, колкото и да ти е влезнала под кожата.
          Дела трябват, а не думи.

          Коментар


          • #6
            От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

            Разбрах, благодаря за съвета, ако не е охладителя ще я върна, и ще търся друг Туарег, а може и да си докарам от Германия, нещо читаво.
            TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

            Коментар


            • #7
              От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

              Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
              Разбрах, благодаря за съвета, ако не е охладителя ще я върна, и ще търся друг Туарег, а може и да си докарам от Германия, нещо читаво.
              Да по-трезвото решение е това. От опит със същия проблем но в друг автомобил говоря
              Дела трябват, а не думи.

              Коментар


              • #8
                От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                Не ,че е невъзможно да е от главата ,но по вероятно да е от охладителя! Става да се тества ,но от личен горчив опит по често не може да се хване а е точно от него!
                Два пъти отварях двигател заради тъпия охладител,чак на втория път го хванах.
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • #9
                  От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                  Намерих онлайн магазин за авточасти, тези охладители според марката започват от 50 лева, и стигат до към 200, дали да търся оригинален от Порше България, или да се доверя на някоя по-реномирана алтернативна марка, че явно тази част си е доста важна и проблемна за Туарег-а.
                  TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                  Коментар


                  • #10
                    От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                    Tойо, звънни утре след 11.00ч
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                      ОК дядо Владо, радвам се че се включи, за проблемите с JEEP-а си ме спасявал много пъти, не знаех че четеш и тук.
                      TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                      Коментар


                      • #12
                        От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                        Да кажа и аз един приятелски съвет: - Надуй го от към маслото. Пукнатината (ако я има) е с посока към водата и ако надуваш от към водата, пукнатината се затваря и топлообменника изглежда читав, но не е.
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                          Мерси батко Андро, утре ще го надуя, че днес не остана време, смених охладителя с нов, плюс всички гарнитури, голямо приключение се оказа, откача се насления филтър, и компресора на климатика, стария охладител си беше оригиналния, не беше пипан, разглеждайки внимателно мотора, се оказа че е отварян, черния силикон е играл по всички гарнитури, явно са го отваряли залудо, без да сменят охладителя.

                          Ще направя няколко хубави промивки, зареждам антифриз, и паля свещ в църквата, нямам грахове, дано господ е милостив към мен !!!

                          Хубава вечер на всички !!!
                          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                          Коментар


                          • #14
                            От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                            Оглеждай се в маркучите да не са бременни(подути)разпадат се от вътре на вънка, ако е отстранен проблема с маслото в охладителната течност всичките маркучи са еко,био,евро и прочие стволач,пукат на воля по всяко време.
                            Последно редактирано от dodo_x; 29-02-16, 21:44. Причина: допълване
                            Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                              Водните маркучи са като нови отвътре, откачих няколко и ги гледах внимателно, явно проблема е от скоро, и количеството масло е много малко.

                              Разхода е 13 литра в градски условия, като съм я натискал, ако се кара нормално ще свали.

                              Не мога да се свържа с блутута, и не знам къде е слота за SD картата, а също е как да сменя музиката в хард диска, че има меноар и други в стил тежък хард рок, които не ми допадат, но това са бели кахъри, и ще ги мисля ако я я оставя за мен.
                              TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X