Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

    Благодаря за линка, чета и виждам как немеца се е опитал да направи нещо ново, с много иновации, по-лек мотор с алуминиев блок, с малка кубатура и относително висока мощност, минимално обслужване, и опростяване на много операции, мотора е съвременен от ново поколение, и наистина няма нищо общо със старите мотори 2.5, ще го изуча с удоволствие, усещам предизвикателство.

    Ще се грижа за него както трябва, без да жаля средства, предимно с оригинални консумативи и части, и той ще се отблагодари, видимо не е на много километри, и се надявам да се разбираме за напред, в крайна сметка от това зависи и мира в къщи, вече цялото семейство се влюби в колата.
    Последно редактирано от TOYO; 05-03-16, 08:03.
    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

    Коментар


    • #32
      От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

      Смело мога да кажа че маслото е идвало от охладителя, карам си колата, казанчето на антифриза е чисто, с надуването на охладителя не ми се получиха нещата, защото компресора ми вдига до три атмосфери, които са недостатъчни за да се прояви пробива, но скоро ще го надуя на десет атмосфери, и ще се види.

      Закарах колата на диагностика при Жоро в Княжево, карахме я, четохме я, в момента е перфектна, абсолютно всички параметри са ОК, разбира се аз бях изхвърлил всички добавени клапани над горивния филтър, и се оказа че трудното палене сутрин е било точно от тези клапани, сега си пали идеално.

      Започвам пълно обслужване, смяна на всички масла с оригинални, антифриз G12, филтри, акумулатор, гуми, и всичко както си му е реда.
      TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

      Коментар


      • #33
        От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

        Много странно, понякога сутрин не иска да пали, стартера върти бодро движен от новия гелов супер акумулатор Варта AGN за старт-стоп системи, но няма нафта която за възпламени, след три опита от по 10-15 секунди, мотора запалва като цилиндрите идват един по един, след това може да пали идеално цяла седмица, това се случва рядко и то само сутрин, отдавах го на слаб акумулатор, но след смяната на батерията явно вината не е в нея.

        Всички маркучи към филтъра за гориво са сменени, вече няма течове на гориво, каквито имаше като я купих, днес ще сменя и самия горивен филтър с нов, пък да видим.

        Диагностиците казаха че този симптом за незапалване най-често идва от повредени гумички на дюзите, и в Петък ще ми бъдат сменени въпросните гумички, ще направим и реглаж да самите дюзи, плюс ново двигателно масло 0W30 лонг лайф на Фолксваген, и се надявам да изчезнат тези засечки в паленето.

        Ако имате други идеи, приемам всякакви съвети ?
        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

        Коментар


        • #34
          От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

          Въпреки новите гумички на инжекторите, следващата сутрин нейно превъзходителство дукесата на Германия пак не пожела да запали.

          Затова реших проблема кардинално, вместо да търся защо нафтата изчезва от инжекторите, и кой е виновен за това, просто добавих един клапан на изходящия маркуч за излишната нафта която се връща в резервоара, клапана командвам електрически, подам ли контакт клапана се отваря, загася ли колата, клапана се затваря и нафтата не може да се връща в резервоара.

          И сега си паля както трябва, инвестицията е 10 лева, ползвах бензинов клапан LOVATO от газова уредба, монтажа отне 10 минути.
          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

          Коментар


          • #35
            От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

            Ако ти се рови по натам - две схеми:


            Поздрави!

            Коментар


            • #36
              От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

              Ееее, супер си батко Андро, точно това търсех, браво на руснаците.

              Явно нещата са доста сложни, и има няколко места от където може да върне горивото в резервоара, възможно е проблема да е клапан в самата тандем помпа, не знам дали има смисъл да търся точно кой клапан ми е повреден, и защо връща горивото, не ми се сваля помпата, след като с този клапан който добавих всичко е ОК.

              Гумичките и дифтунгите на дюзите съм сменил с нови, леглата на дюзите са наред, няма опасност да пуска нафта в маслото, така че ще си я караме с добавения клапан, жена ми няма търпение да я яхне, две седмици ме чака да приключа с експериментите и обслужването, и днес и предадох официално Туарега, а тя ми остави Гранда да го продавам.

              Поздрави !
              Последно редактирано от TOYO; 21-03-16, 17:57.
              TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

              Коментар


              • #37
                От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                Интересно, но след няколко дни в които палеше идеално, тази сутрин запали след въртене около 6-7 секунди, и пак се усети как идва нафтата, и цилиндрите се запалват постепенно, а отзад леко изпуши бял пушек, жената каза че и през деня е имала няколко паления с въртене по няколко секунди.

                Което ме навява на мисълта, че горивото загубва налягане между дюзите и моя клапан при филтъра, тоест около тандем помпата, за мен няма друго логично обяснение.

                Разглеждайки внимателно тази помпа, установих че тя си има теч, който отдавах на гарнитурата на капака на клапаните, но след като смених въпросната гарнитура с нова, теча няма друго обяснение освен че идва от помпата, и определено не тече масло, а нещо по-бистро и чисто, което най-вероятно се нарича нафта, и обяснява трудното палене.

                Явно при последния ремонт който видимо е правен набързо и за без пари някъде из Ямбол, след като са мазали гарнитурата на капака със силикон, най-вероятно не са сменили и гарнитурата на тандем помпата, или поне така се надявам, дано съм прав, че може и от самата помпа да има някоя пукнатина.

                Та днес взех тази гарнитура която струва само 20 лева ( Елринг ), и утре ще бъде сменена, след което ще знам дали тя ми разхерметизира горивната система, или ще свалям помпата за ремонт.
                TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                Коментар


                • #38
                  От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                  Отнесох и нова тандем помпа Пиербург, оказва се че и през нея може да вкарва нафта в маслото, помпата струва почти 900 лева магазинска цена, но с всички възможни отстъпки я взех на 554 лева, утре се надявам вече да си взема колата.
                  TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                  Коментар


                  • #39
                    От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                    За много години, колега!
                    Какво стана с Туарега, пали ли или още не иска да възпламени сутрин?
                    Хвърлил съм око и аз на такъв туарег и събирам инфо, за да знам , дали да скоча в боя или не. Като цяло ми се струва един много добър двигател,но защото толкова го хулят не знам.
                    С пружинно окачване ли е твоя?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

                      Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
                      ... Какво стана с Туарега, пали ли или още не иска да възпламени сутрин? ...
                      Ей това е станало ...

                      Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                      Продадох я !!!

                      Отървах се, и ми падна камък от сърцето ...

                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...37#post2957237
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X