Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 40

Тема: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

Място
    София
    Публикации
    399
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

Здравейте колеги, след като минах през Тойота 4runner, и Гранд чероки 4.7, от няколко дни съм с Туарег R5 2.5 174 коня 2007 г., колата е уникално запазена, влюбих се от пръв поглед, където я погледнеш е като нова, върви прекрасно, и реших да я взема.

Но днес като започнах да я обслужвам и стигнах до антифриза, в казанчето имаше следи от масло, разгледах мотора, няма следи да е правен, нищо не е пипано, предишния собственик е възрастна жена, говорих с нея, и тя се кълне че не е имала никакви проблеми с колата до сега, за което абсолютно и вярвам.

Свалих казана, отвътре се напипва маслен налеп, източих антифриза, отгоре плуваха много малки маслени петна, розовия антифриз е станал тъмно розово-кафяв.

Та въпроса ми е, понеже има охладител, според мен е възможно и от него да пропуска ако се е повредил, някой знае ли дали тези охладители се повреждат често, или по скоро говорим за гарнитура на главата, и как да процедирам, утре ще демонтирам охладителя, дали мога да го тествам за пропуски, или да купя един нов, да промия системата с меглио, и да карам за да разбера каква ми е присъдата ?
    Последно редактиран от TOYO ; 28-02-16 в 19:30
    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

Публикации
    1,305
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Туарег R5 2.5 174 коня, масло в антифриза

Не ,че е невъзможно да е от главата ,но по вероятно да е от охладителя! Става да се тества ,но от личен горчив опит по често не може да се хване а е точно от него!

Място
    София
    Публикации
    352
    Точки (при гласуване)
    9

Започни от масления охладител. Най-лесно да се провери е да се надуе, но не е лошо и да бъде проверен и във вана за да е в работна температура. Дано да е от него...
    Дела трябват, а не думи.

Място
    София
    Публикации
    399
    Точки (при гласуване)
    8

ОК, разбрах, утре купувам нов охладител, дайте ми идея къде да търся такъв охладител ако сте купували, и евентуално колко би струвал.

След това промивам няколко пъти системата с меглио, зареждам антифриз, и карам за да видя дали ще остане чист, ако се появи пак масло, ще свалям главата.

Колата е страхотна, купих я на отлична цена, не искам да се разделям с нея, иначе момчетата в автокъщата от която я купих са мои хора, още не съм я прехвърлил на мое име, много лесно мога да я върна, и нищо няма да ми кажат, дори ще ми се извинят, но нали знаете семейството като хареса една кола, и жената и детето, как да им кажа че от утре колата няма да е наша, ще я ремонтирам, нямам дилема.
    Последно редактиран от TOYO ; 28-02-16 в 19:27
    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

Място
    София
    Публикации
    352
    Точки (при гласуване)
    9

Остави Меглио-то. Използвай wurth radiator cleaner - има го в магазинната им мрежа.
    // Приятелски съвет - ако продължи да има масло след проверен/сменен маслен охладител не влизай във филма с търсене и отстраняване на проблема. По-добре я върни, колкото и да ти е влезнала под кожата.
    Дела трябват, а не думи.

Място
    София
    Публикации
    399
    Точки (при гласуване)
    8

Разбрах, благодаря за съвета, ако не е охладителя ще я върна, и ще търся друг Туарег, а може и да си докарам от Германия, нещо читаво.

Място
    София
    Публикации
    352
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на TOYO Преглед на публикациите
    Разбрах, благодаря за съвета, ако не е охладителя ще я върна, и ще търся друг Туарег, а може и да си докарам от Германия, нещо читаво.
    Да по-трезвото решение е това. От опит със същия проблем но в друг автомобил говоря
    Дела трябват, а не думи.

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,096
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на bocho64 Преглед на публикациите
    Не ,че е невъзможно да е от главата ,но по вероятно да е от охладителя! Става да се тества ,но от личен горчив опит по често не може да се хване а е точно от него!
    Два пъти отварях двигател заради тъпия охладител,чак на втория път го хванах.
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

Място
    София
    Публикации
    399
    Точки (при гласуване)
    8

Намерих онлайн магазин за авточасти, тези охладители според марката започват от 50 лева, и стигат до към 200, дали да търся оригинален от Порше България, или да се доверя на някоя по-реномирана алтернативна марка, че явно тази част си е доста важна и проблемна за Туарег-а.

Място
    София....
    Публикации
    6,647
    Точки (при гласуване)
    22

Tойо, звънни утре след 11.00ч
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

Място
    София
    Публикации
    399
    Точки (при гласуване)
    8

ОК дядо Владо, радвам се че се включи, за проблемите с JEEP-а си ме спасявал много пъти, не знаех че четеш и тук.

Място
    София
    Публикации
    6,872
    Точки (при гласуване)
    21

Да кажа и аз един приятелски съвет: - Надуй го от към маслото. Пукнатината (ако я има) е с посока към водата и ако надуваш от към водата, пукнатината се затваря и топлообменника изглежда читав, но не е.
    Поздрави!

Място
    София
    Публикации
    399
    Точки (при гласуване)
    8

Мерси батко Андро, утре ще го надуя, че днес не остана време, смених охладителя с нов, плюс всички гарнитури, голямо приключение се оказа, откача се насления филтър, и компресора на климатика, стария охладител си беше оригиналния, не беше пипан, разглеждайки внимателно мотора, се оказа че е отварян, черния силикон е играл по всички гарнитури, явно са го отваряли залудо, без да сменят охладителя.

Ще направя няколко хубави промивки, зареждам антифриз, и паля свещ в църквата, нямам грахове, дано господ е милостив към мен !!!

Хубава вечер на всички !!!

Място
    София
    Публикации
    110
    Точки (при гласуване)
    14

Оглеждай се в маркучите да не са бременни(подути)разпадат се от вътре на вънка, ако е отстранен проблема с маслото в охладителната течност всичките маркучи са еко,био,евро и прочие стволач,пукат на воля по всяко време.
    Последно редактиран от dodo_x ; 29-02-16 в 21:44 Причина: допълване
    Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

Място
    София
    Публикации
    399
    Точки (при гласуване)
    8

Водните маркучи са като нови отвътре, откачих няколко и ги гледах внимателно, явно проблема е от скоро, и количеството масло е много малко.

Разхода е 13 литра в градски условия, като съм я натискал, ако се кара нормално ще свали.

Не мога да се свържа с блутута, и не знам къде е слота за SD картата, а също е как да сменя музиката в хард диска, че има меноар и други в стил тежък хард рок, които не ми допадат, но това са бели кахъри, и ще ги мисля ако я я оставя за мен.

Място
    Габрово
    Публикации
    417
    Точки (при гласуване)
    4

Цитат Мнение на TOYO Преглед на публикациите
    Водните маркучи са като нови отвътре, откачих няколко и ги гледах внимателно, явно проблема е от скоро, и количеството масло е много малко.

Разхода е 13 литра в градски условия, като съм я натискал, ако се кара нормално ще свали.

Не мога да се свържа с блутута, и не знам къде е слота за SD картата, а също е как да сменя музиката в хард диска, че има меноар и други в стил тежък хард рок, които не ми допадат, но това са бели кахъри, и ще ги мисля ако я я оставя за мен.
    Добре де Бабичка и Manower .........
    По темата работил си в правилна посока ,топлообменика пърди често на тоя мотор.
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

0895шест29410 .

Място
    София
    Публикации
    399
    Точки (при гласуване)
    8

Изчистих водната система, водата е кристално чиста, започвам да карам интензивно, за да видя дали ще остане чиста, това което виждам засега е че няма никакви следи от масло в антифриза.

Имам ВАГ-КОМ, разглеждах всички системи, общо взето няма драми с електрониката, освен една упорита грешка на двигателния модул, Р 3139, която в руските сайтове е описана като "P3139 Заслонки впускных каналов: сигнал за пределами допуска", някой имал ли е подобен проблем, за какъв изпускателен канал става дума, къде е тази заслонка, и защо пали тази грешка ?

Забелязах че DPF филтъра липсва, ламбда сондите са изкарани да дишат чист въздух от коша на мотора, та ако става дума за изпускателна система, там е играно здравата, и е възможно да електрониката да протестира, интересно е че не ми пали чек на таблото, но я записва в модула.

Другото което ме притеснява е че винаги пали като часовник, а днес сутринта запали от третия път, въртеше дълго време и само един цилиндър паткаше, накрая запалиха още няколко но работеше неустойчиво, подадох газ, и веднага изчисти работата, беше стояла в топъл гараж при температура 16 градуса, днес целия ден палеше като часовник.

Проверих пак зарядното напрежение, 13.8 до 14.1, акумулатора в покой дава 12.5 волта което показва че е напълно зареден, и стартера върти свежо, не намалява обороти.

Имам три броя еднопосочни клапани, които са поставени на горивните маркучи, които влизат в горивния филтър, явно са имали подобни проблеми, и са търсили решение с клапани, тези клапани имаха сълзене на нафта, смених маркучите и скобите, сега всичко е наред.

Маслото е Кастрол 10W40, с него не ми харчи масло, но определено не е за тази кола, мисля да го сменя с 5W30 пълна синтетика на Фолксваген, това се препоръчва, ако греша казвайте.

Никога не съм карал дизел, и тази техника ми е непонятна, затова питам, да не направя някоя беля.
    Последно редактиран от TOYO ; 03-03-16 в 18:28

Място
    София
    Публикации
    774
    Точки (при гласуване)
    5

Здрасти , не познавам добре този автомобил , но със сигурност става въпрос за дросел клапи във всмукателния колектор "Заслонки впускных каналов" провери за механични повреди (разкачени елементи по лостовата система и др.) . Възможно е да има повреден стъпков мотор или вакуумен трасформатор , ако е с вакуумно управление също липса на вакуум и т.н. ......!
    Успех !
    M-tel: 0882 747 741 Еди Рангелов
    Viva : 0885 088 444
    Няма незаменими има незабравими хора !!!

Място
    София....
    Публикации
    6,647
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на edirangelov Преглед на публикациите
    сигурност става въпрос за дросел клапи във всмукателния колектор
    Баш за всмукателния!
    И аз като Еди не познавам VAG-ините, но на "Мерцедес" на всмукателните колектори на всеки цилиндър (почти до главата) има клапички като на карбуратор клапата, управлението е с лостова система която е видима само отдолу и ако знаеш че е тя, а моторчето което е управлява е завряно на кучИто в ....колибката, за това иде реч
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

Място
    Плевен-София
    Публикации
    2,951
    Точки (при гласуване)
    15

VW имат драми с клапите на всмукателя на този и 3.0 дизел.След време се повреждат и зациклят на едно място.Препоръчва се или раздвижване,или премахване.След като си го взел от тови хора,питай ги какво са правили по него,да не се луташ насляпо.
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Масло в антифриза на Пасат 2002
    От Ceco1988 във форум Двигатели
    Отговори: 10
    Последно мнение: 17-11-14, 22:13
  2. Масло в антифриза на Теракан
    От Кити във форум HYUNDAI
    Отговори: 6
    Последно мнение: 14-12-12, 19:28
  3. Масло в антифриза на Самурай
    От emo1448 във форум SUZUKI