Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тракащ VW 2.3 V5 AGZ като загрее

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тракащ VW 2.3 V5 AGZ като загрее

    Здравейте, имам GOLF с въпросния мотор Смених масло (mobil 10/40+ филтър) преди няма 500км. след като го взех. Маслото преди това беше много зле, по пътя като спрях в ШЕЛ да заредя разбрах, че трака не се оправи и след смяна на масло. Та тракането се появява след като колата направи оптимални температури на работа, или загрее. Като е студена е много тиха (никакво тракане), другото което искам да кажа, че тракането идва от долу. Не мисля, че са повдигачи или клапани на другата ми 1.4 16в АХП си тракат повдигачите, но като му оцеля маслото не се чуват толкова. Та тук проблема е някъде долу и от дясната страна според вас от какво може да е и какво има долу в дясно на този мотор което може да трака при загрял мотор.

    Ето клип при загрял двигател (85-90С):
    <span style="color:black"><span>


    Ето и при студен двигател:

    <span style="color:black"><span>

    На какво ви прилича този шум, в vw форума казаха верига, но какво значение има за веригата дали колата е студена или топла

    Поздрави.





  • #2
    От: Тракащ VW 2.3 V5 AGZ като загрее

    Веригата има хидравличен обтегач,който се влияе от маслото и сътветно от неговата температура.Пробвай да смениш маслото с Мотул 15/50.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Тракащ VW 2.3 V5 AGZ като загрее

      Това ми казаха и други май работата отива за смяна на ангренаж, защо препоръчваш 15/50 да пробваме как ще е тогава за да се ориентираме по лесно ли. По принцип колата съм я взел да я стегна, за да си я карам сигурно дълги години, та ако проблема е във веригата ще я сменя няма проблем. Утре ще мина да видя какви са цените за ангренажа (комплект) и ако остане време ще сменя маслото.

      Коментар


      • #4
        От: Тракащ VW 2.3 V5 AGZ като загрее

        Обтегача е вероятния причинител тука.Сменя с в комплект с веригата.А с Мотула е вероятно да изчезне.Не е лошо да се премери налягането по маслената система на празен ход и ако слиза под 1,5 бара тропането може да се окаже вследствие на друг проблем.Не е лошо да я види някой ,който има понятие от ВР мотори...че е аборт по клип в този случай...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          От: Тракащ VW 2.3 V5 AGZ като загрее

          А за ангренажния комплект кой производител бих те ми препоръчали SWAG или FEBI в авточастите ми препоръчват swag. Ако се наложи смяна бих искал да сложа най доброто все пак достъпа до веригите е сложен при тези мотори и купе, не искам да сменям оптегач или пак да почне да потраква след 50-100к км например, ами да си кара едно 200-300к км без грижи все пак е верига.

          Коментар


          • #6
            От: Тракащ VW 2.3 V5 AGZ като загрее

            Значи майстора ме заряза по сред нищото с оправданието, че не съм му казал за колата че е 4Motion. Добре се сещам, че му казах когато гледахме частите (ангренажа). Оправданието му беше: Нямам условията да сваля кутия на 4motion трябва подемник. На канал с повдигната кола не ставало. Според вас колко трябва да е повдигната тази кола, че да може да се събори кутията на земята и да се работи. Другото което каза, че моста трябвало да се свали, защото пречело на кутията да излезе.

            Та той звъня на няколко човека (колеги) и може да се каже, че на никой не му се занимава, понеже ако случайно излезе, че трябва да сменям и зъбни колела щяло да се чака много и колата ми да им заема подемника през това време.

            Та някой има ли си на представа за какво иде реч, вярно ли е това което казва майстора, че без подемник няма да стане и, че трябва да се сваля МОСТА (толкова ли е зор да се свали)

            Другото което искам да питам мога ли в домашни условия да извърша смяна на верига (цялата работа) Инструменти имам: Гедоре, ключове, крикове, стойки и други.. Вероятно ще ми потрябва някой друга вложка "М", "Т" или друго, динамометричен ключ също (поне така си мисля) горния обтягащ болт го дават 40nm и мисля, че поне за него е важно да се спази. Та като се сметне, че съм прежалил 300-400лв за труд в сервиз, съм готов да изхарча дори цялата сума за оборудване АКО МОГА да го направя в ДОМАШНИ условия които описах по горе. Колкото до мен и способностите ми мисля, че съм достатъчно технически грамотен и имам дупе

            Очаквам отговори на въпросите..

            Поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: Тракащ VW 2.3 V5 AGZ като загрее

              Къде е тая кола?
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #8
                От: Тракащ VW 2.3 V5 AGZ като загрее

                Първоначално публикуван от fuxdface Преглед на мнение
                Та като се сметне, че съм прежалил 300-400лв за труд в сервиз, съм готов да изхарча дори цялата сума за оборудване АКО МОГА да го направя в ДОМАШНИ условия които описах по горе. Колкото до мен и способностите ми мисля, че съм достатъчно технически грамотен и имам дупе

                Очаквам отговори на въпросите..

                .
                Поздрави!

                От клипчетата си мисля,че може да се наложи демонтаж на картера и някой други "дреболии".
                Да прави са колегите,че има нужда от подемник (може и на поляната да се разглоби,но в кой век живеем и работим).

                Техническата грамотност и инструментите са само част от предпоставките за качествен ремонт,като добавите конкретни знания и умения, работата става друга.
                Като начало по добре е да "крадете" от някой добър специалист липсващите предпоставки.
                Успех с вярната диагностика!

                Коментар


                • #9
                  От: Тракащ VW 2.3 V5 AGZ като загрее

                  Първоначално публикуван от fuxdface Преглед на мнение

                  Другото което искам да питам мога ли в домашни условия да извърша смяна на верига (цялата работа) Инструменти имам: Гедоре, ключове, крикове, стойки и други.. Вероятно ще ми потрябва някой друга вложка "М", "Т" или друго, динамометричен ключ също (поне така си мисля) горния обтягащ болт го дават 40nm и мисля, че поне за него е важно да се спази. Та като се сметне, че съм прежалил 300-400лв за труд в сервиз, съм готов да изхарча дори цялата сума за оборудване АКО МОГА да го направя в ДОМАШНИ условия които описах по горе. Колкото до мен и способностите ми мисля, че съм достатъчно технически грамотен и имам дупе

                  Очаквам отговори на въпросите..

                  Поздрави!

                  Освен изброените неща ще ти трябват две стойки и жираф (него можеш да си наемеш за два дена).Вадиш силовия агрегат с кутията , работиш си на широко и спокойно отвън и после обратно.Не се майтапя.
                  Успех!
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тракащ VW 2.3 V5 AGZ като загрее

                    ninja_1/ В Търговищя.
                    petkov_bb и jeko47 Мисля, че имам всичко нужно вече, колкото за жирафа мисля да откача само кутията, а мотора да подпра от долу. Вече остана да сваля само кутията най вероятно Неделя ще я сваля ако времето е добре, картера не се сваля. За сега всичко върви по план доста дреболии смених които бяха заминали. Ще дам по подробна информация след като завърша тук и в vwclub.bg.

                    Само имам един въпрос, сега цялата ми предница е повдигната на стойки за гредите на купето. Значи забелязах нещо странно за мен когато развивах полуоските от кутията, колелата се въртяха свободно и трябваше да държим конта от главината. Колата беше на скорост и двете колела се въртяха самостоятелно лявото не въртеше дясното ами което завъртиш само то. Това нормално ли е, ако не е къде може да е причината.

                    Поздрави.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X