Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шантава идея за изкачване по фасада с Ленд Ровър Дискавъри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шантава идея за изкачване по фасада с Ленд Ровър Дискавъри

    С едни авери скоро се замислихме върху възможността да изкатерим един осем-етажен блок с личното ми Диско1.Измислили сме всичко по отношение на сцеплението и нужното съоръжение за целта.Единствено ме притеснява какво би се случило с двигателното масло започвайки изкачването.А дали има вариант мотора да работи без масло или с минимално количество около 1 минута на 1-ва бавна ?
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

  • #2
    От: Шантава идея за изкачване по фасада с Ленд Ровър Дискавъри

    Дали сте измислили всичко или по-скоро така си въобразявате?

    А иначе качване на джип по фасадата на сграда е правено преди 8 години. И не, не беше на собствен ход, а на лебедка. А слизането в един момент мина в свободно падане ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Шантава идея за изкачване по фасада с Ленд Ровър Дискавъри

      Ами варианта сигурно ще е 'сух картер'... А дренажа как ще става - сигурно трудно и ще зависи от конкретния двигател...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Шантава идея за изкачване по фасада с Ленд Ровър Дискавъри

        Един уважаем съфорумник олекна с ремонт на двигателя, след заставане под ъгъл 45градуса и кратка работа така...

        Коментар


        • #5
          От: Шантава идея за изкачване по фасада с Ленд Ровър Дискавъри

          По отношение на механиката и добиване на нужното сцепление гарантирано сме го измислили(с поне 300% застраховка по отношение на надежност и механични показатели).Slowtraveler да питам за какъв дренаж иде реч, защото аз съм добър само в раждането на идеи но други работи ми куцат.Народа е казал:Сговорна дружина планина повдига и качва Дискавъри по фасада . Имам и друго питане - Измислили сме да закрепим джипката само за мостовете , нали като заеме вертикална позиция купето няма да изостане?
          Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

          Няма вече Диско,няма вече Pinz...

          Коментар


          • #6
            От: Шантава идея за изкачване по фасада с Ленд Ровър Дискавъри

            Правено е.
            Погледни тази серия на Топ геар. Хаманд качваше една стена. за целта още един двигател от зад специално монтиран на шарнир
            https://www.youtube.com/watch?v=J3KufvbDrsY

            Коментар


            • #7
              От: Шантава идея за изкачване по фасада с Ленд Ровър Дискавъри

              Е то с лебедка и баба знае
              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

              Коментар


              • #8
                От: Шантава идея за изкачване по фасада с Ленд Ровър Дискавъри

                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                Правено е.
                Погледни тази серия на Топ геар. Хаманд качваше една стена. за целта още един двигател от зад специално монтиран на шарнир
                ...
                Май не било още един двигател, а генератор за ток на лебедката, щото моторът на джипа не може да работи при такова изкачване.

                Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                По отношение на механиката и добиване на нужното сцепление гарантирано сме го измислили ...
                Казваш, всичко сте измислили, само се чудиш как ще работи двигателят без масло? А горивната система дали ще работи нормално, а акумулаторът?
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-02-16, 19:03.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Шантава идея за изкачване по фасада с Ленд Ровър Дискавъри

                  Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                  Единствено ме притеснява какво би се случило с двигателното масло започвайки изкачването.А дали има вариант мотора да работи без масло или с минимално количество около 1 минута на 1-ва бавна ?
                  Маслото ще се събере до последният цилиндър и има вероятност да скъса биела от хидравличен удар,ако до тогава не се завари поради липса на масло в магистралата.Вариянта е споменат-сух картер,но не вярвам чак толкова да ви "хапе кучето",само помпата е четирицифрена цифра в евро.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шантава идея за изкачване по фасада с Ленд Ровър Дискавъри

                    Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                    ....Slowtraveler да питам за какъв дренаж иде реч, защото аз съм добър само в раждането на идеи но други работи ми куцат....
                    Дренажа на маслото...
                    Идеята ми бе за сух картер - т.е. маслото се подава към маслената магистрала не от картера (който в това положение реално ще е сух ), а от маслен резервоар...
                    Но при такова положение на двигателя маслото ще се стича в най-ниската точка за конкретното положение (например под четвърти/шести цилиндър)... Там трябва да има дренаж, който да връща маслото обратно в масления резервоар...
                    Изпълнимо ли е това за конкретния двигател - силно се съмнявам... Трябва да се знае точната конструкция на двигателя..
                    Другия вариант навярно би бил ползване на 'прежален' двигател, наблъскан с присадки (от онези, които ги рекламират че са за военната промишленост, и с които двигателя можел да работи без масло сума ти време )


                    П.С. Пламен ме е изпреварил
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шантава идея за изкачване по фасада с Ленд Ровър Дискавъри

                      Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                      С едни авери скоро се замислихме .......
                      "Понеже сме малко индианци "-Това от другата ти тема.
                      Това е краткото ми мнение ако искаш може и да драсна по дългото.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шантава идея за изкачване по фасада с Ленд Ровър Дискавъри

                        Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                        По отношение на механиката и добиване на нужното сцепление гарантирано сме го измислили(с поне 300% застраховка по отношение на надежност и механични показатели).Slowtraveler да питам за какъв дренаж иде реч, защото аз съм добър само в раждането на идеи но други работи ми куцат.Народа е казал:Сговорна дружина планина повдига и качва Дискавъри по фасада . Имам и друго питане - Измислили сме да закрепим джипката само за мостовете , нали като заеме вертикална позиция купето няма да изостане?
                        Със добавка в маслото доста пъти ми се е случвало да катеря или да вися на лебедка на 60 - 70 градуса склон в продължение на десетина минути без последствия за двигателя . Носачите ще държат рамата към мостовете , купето е свързано с 16 болта към рамата така че за това нямате грижа . Основният ви проблем е как ще осигурите сцепление между гумите и фасадата защото без лебедка джипа ще измине най много собствената си дължина при отвесна стена - просто физичните закони важат за всички ...
                        Присъствах на качването на Г-то от линка на Чавдар , грозна картинка беше след като падна от петият етаж ...
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шантава идея за изкачване по фасада с Ленд Ровър Дискавъри

                          Прочее, фасадата вертикална ли е?

                          Щото ако ще катерите фасадата на Хеопсовата пирамида, нещата силно се опростяват.
                          Или там нещо стъклено имаше пак пирамидално, по-близо от Египет..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шантава идея за изкачване по фасада с Ленд Ровър Дискавъри

                            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                            ....Основният ви проблем е как ще осигурите сцепление между гумите и фасадата защото без лебедка джипа ще измине най много собствената си дължина при отвесна стена - просто физичните закони важат за всички ......
                            Е, варианти сигурно ще се намерят... На първо четене ми идва например идеята за релса, захваната задраво за фасадата, към която да са вързани мостовете, с ролки, които да ходят по релсата...
                            Така сцеплението ще се осигурява от силата на опън на въжето (навярно и с пружина) между релсата и мостовете..
                            Не знам каква е идеята на хората, но си е сериозно предизвикателство, с доста сметки...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шантава идея за изкачване по фасада с Ленд Ровър Дискавъри

                              Така няма да стане.
                              Нека колегата да даде описание на това какво са измислили, и тогава ще има база за размисли и акъли.

                              Но силно ме съмнява да са измислили начин за катерене на вертикална стена без лебедка. То доста по-малки наклони не са преодолими без лебедка, камо ли вертикал.
                              Ма де да знам де, може да са родили нещо гениално, макар, че силно се съмнявам.
                              Чакаме повече информация, за да даваме акъли.

                              П.П. А ако не става с изкачване-да пробват със спускане, то винаги се получава. Не непременно с приземяване на колела де, ама айде сега подробности.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X