Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

    Здравейте. Тъй като вероятно ще ни предстоят повече пътувания в страната, искаме да си купим автомобил за фирмата. Колата ще я карам аз и е добре да става и за семейна). Всъщност мислех да не е 4х4, но случайно видях че има отстъпки на Шкода Йети и за 35000 може да се купи модел 4х4 и 2.0 дизел. Пише, че може да се поръча като товарен автомобил 4+1 и предполагам ще може да се ползва данъчен кредит. Тепърва ще проучвам пазара, но ми се иска да чуя някакво мнение.
    Александър

  • #2
    От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

    За данъчния кредит предполагам знаеш, че няма да мине номера вече.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

      Защо да не стане? Практически нищо не се е променило - то и на времето ако ползваш нещо за лични цели не би трябвало да ползваш данъчен кредит...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

        Ще мине. Просто вече няма да е 20 а примерно 15 %.
        Хайде сега да си говорим за коли.
        Александър

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

          Според мен,автомобил който ще се движи само по нормални пътища и ще се ползва ежедневно е напълно безмислено да е 4х4.Само ще имаш по-висок разход на гориво и още възли за поддръжка,а ползата от 4х4 по нормално проходими пътища е никаква.
          " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

            Напълно подкрепям "ЮМЗ"-то.
            Ако наистина няма да се ходи по трудни места-задвижване 4х4 е напълно излишно. За цяла година я има 5-6 дни в които има сериозно сняг и се налага да се ползва 4х4, я няма. Ако нищо друго не налага колата да е 4х4-не виждам смисъл.

            Ама ако те кефи е друг въпрос, той кефа цена няма.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              Всъщност мислех да не е 4х4, но случайно видях че има отстъпки на Шкода Йети ....
              Ако това те радва ....виж голф или пасат синхро.
              То пък Йетито едно 4връз4 има не е приказка - мразя го ама предпочитам дачия "Прахоляк" пред него - също ги има само с преден мост.

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Здравейте. Тъй като вероятно ще ни предстоят повече пътувания в страната, искаме да си купим автомобил за фирмата. Колата ще я карам аз и е добре да става и за семейна). Всъщност мислех да не е 4х4, но случайно видях че има отстъпки на Шкода Йети и за 35000 може да се купи модел 4х4 и 2.0 дизел. Пише, че може да се поръча като товарен автомобил 4+1 и предполагам ще може да се ползва данъчен кредит. Тепърва ще проучвам пазара, но ми се иска да чуя някакво мнение.
                http://dacia.bg/assets/Duster_Campaign_no1.jpg

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                  Първоначално публикуван от търся Преглед на мнение
                  Е нали без реклама ...!?!?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                    Този автомобил във версия 4х4 в най-простия си вариант е около 30 000лв.Смятай че както казах по-горе ако ти е необходим само за шофиране по нормални пътища,колко по-качествен,икономичен и комфортен автомобил може да се вземе за тези пари.
                    А и през тези 5-6 дни на сняг,с добри зимни гуми си о.к. и без 4х4.Аз си нося и вериги в багажника,ползвал съм ги два пъти,като последно тази зима минах 15 км по непочистен път при първия голям сняг около 50 см.
                    Извода е че за едни и същи пари караш по-комфортен,качествен и икономичен автомобил ако не е 4х4.
                    Но всеки си разполага със средствта и решава как да ги харчи
                    " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                      И аз така си помисих като разгледах ценовите листи, но един приятел ме нави за нисан кашкай и ми стана интересно какво мислите. Видях и промоцията на шкода-та, та в кой друг форум да попитам освен тук. То е ясно, че не се чистокръвни джипки и дори не са с постоянно 4х4 задвижване. Иначе 4х4-то ми е интересно повече от гледна точка на това, че може да се ползва и за семейни разходки по не толкова утъпкани пътища - не говоря за каляне, а за каране по черен път. То това и с лека кола може, стига да е достатъчно висока и със здраво окачване де...

                      Иначе варианти - кола върната от лизинг. Гледах една Тойота Версо на 22000 км. в тм ауто, за 36000 (предолагам може и пазарлък) 7 места, 1.6 дизел.
                      Шкода като цяло не ми харесва като идея, не знам точно защо. Има варианти примерно за октавия комби.
                      Фолксваген - в техния сайт хубави употребявани не видях. Пасат комби е добър вариант. Голф - не съм сигурен, че ще е достатъчно удобен за дълъг път, нека някой по-запознат да каже.
                      Опел Зафира също ми допада като концепция, но не съм сигурен в надеждността им. Малко по-скъпички идват нови, но вероятно може да се намери нещо на 2 години и лизинг.
                      Александър

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                        Зависи с какво се занимава фирмата и колко често пътуваш. При постоянно движение и наобикаляне на клиентите в страната, добре е да има една кола 4х4, вместо да се чудиш дали да тръгнеш през Юндола, или да изчакаш две седмици, докато се стопи снегът. Просто си по- мобилен и с една идея по- независим от метеорологичните условия. Иначе, вярно е че се налага рядко и през другото време си шпориш другите коли. Това- само принципно! Какво е Шкода Йети, колко е истинска и колко е 4х4, това е съвсем отделен въпрос. Старото Соренто го уволнихме на 260000, новото за три месеца е на 18000, юркат се постоянно, но най- употребяваният автомобил е Карнавала. Не е 4х4, но не съм забелязал да ми липсва задния мост и в най- тежки условия.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                          Потърси във форума тука е пуснато едно Кади кафяво 4х4 на 35000 км.
                          За фирмена кола (има си ДДС в цената) се е утепало и окачването е в пъти по здраво от споменатите.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                            Не искам баничарка. В момента караме едно берлинго. Затова и йети-то май отпада, то си е жива баничарка. Отзад Кади-то е с ресьори. Не вярвам да е много комфортна кола, но може пък да ме опровергаете.
                            Последно редактирано от axlastro; 28-02-16, 08:57.
                            Александър

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                              Кади съм карал само на тест-драйв. Возеше доста твърдо, дори ако се абстрахирам от това, че беше с напомпани до 4 атм. гуми, каквато е инструкцията за автомобилите в салона. Хареса ми като динамика, шум в купето, възможности за трансформация на товарното пространство... В сравнение с Берлингото, Кади няма да ти предложи нищо по-различно, освен може би, по- адекватна поддръжка. Ако в Автомотор са същите дървени философи, както аз ги помня... ама това е друга тема.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X