Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

    Колкото повече гледам ДДС-арки, толкова повече ми се иска да си вземем едно комби CDI за 20-25000 на лизинг и да прежалим ДДС-то.
    Александър

    Коментар


    • #17
      От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

      Ако стигнеш до това решение, търсейки съвети в този форум, значи си с много мъглява концепция.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #18
        От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

        Ами идеята ми беше да се вземе нещо което да става и за малко по-кофти условия или ако се реши да се излезе малко от пътя, но по мненията на повечето, няма особен смисъл от 4х4.
        Александър

        Коментар


        • #19
          От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

          Това единствена кола ли ще бъде за фирмата?
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #20
            От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

            Да. Фирмата сме двама души. Аз карам. Ще се ползва и за детевоз. Дълги пътувания в страната (за моите разбирания) и в града също ще се ползва.
            Александър

            Коментар


            • #21
              От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

              Купувай миниван или комби, зимата с хубави гуми. Ще ти останат десетина бонки за джипка, дето да ти е за игра, ако си мераклия. Това- сравнено с 4х4, дето хем да те вади от ситуации, хем да ти е комфортно за пътуване.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #22
                От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Здравейте. Тъй като вероятно ще ни предстоят повече пътувания в страната, искаме да си купим автомобил за фирмата. Колата ще я карам аз и е добре да става и за семейна). Всъщност мислех да не е 4х4, но случайно видях че има отстъпки на Шкода Йети и за 35000 може да се купи модел 4х4 и 2.0 дизел. Пише, че може да се поръча като товарен автомобил 4+1 и предполагам ще може да се ползва данъчен кредит. Тепърва ще проучвам пазара, но ми се иска да чуя някакво мнение.
                От два месеца имаме служебно Yeti 4х4 2.0tdi 150кс. Давам ти информация от първа ръка, пък ти си прецени.

                1. Купиш ли шкода получаваш качеството на VW, заедно с добрите и лошите им черти.
                2. Yeti е компактен SUV, леко грозноват, но много хора го намират за красив именно поради по-квадраната му форма.
                3. Отпред ми е относително тесен, отзад за пътниците е много комфортен, багажника е малък, рейлинга на покрива е фабричен. Като цяло компактните размери са голям Плюс и това беше търсен ефект. В карйна сметка повече от 5 човека не се качват в лек автомобил.
                4. Йетито е токова джип колкото и другите които ползват HALDEX, а те хич не са малко при SUV-тата. Така или иначе не е взета да се кара извън пътя!
                5. Не можеш да си купиш никаква друга кола 4х4 за подобна цена с подобно качество.
                6. Избора е ограниче и трябва да си харесаш от малкото налични автомобили или поръчани от шкода такива. Mожеш да конфигурираш сам и да чакаш 4 месеца, което нито е прецедент, нито е толкова много имайки в предвид, че ще направиш сериозна инвестиция. В общи линии колата която имаме е такава каквато е, именно защото отговаряше на базовите изисквания и не видяхме смисъл да чакаме 4 месеца за малко по-различна.
                7. За разход на гориво не мога да дам много информация все още, защото не я карам аз и е на много малко км, но със сигурност не е много голям или много малък. Честно казано побъркват ме хора, които постоянно дават нерелистично нискък разход на гориво!!!
                8. Колата е товарна N1 4+1 места и това според мен е най-чистия вариант за приспадане на данък ДДС, а също така съвсем законно да се отървеш от високия данък към общината. При колите 6+1 високия данък си се плаща, като за кола 150+ коня всеки може да калкулира колко е.
                9. Ако имаш желание прочети в някой от чуждестраните форуми, там има повече информация, но като цяло тези коли са с добра репутация и има ръст в продажбите им.
                10. Това е втората шкода, която купуваме нова. Предната я взехме преди повече от 10г. Смятам няма смисъл да обяснявам защо пак се спряхме на тази марка, но имаме и няколко тойоти, те също са ОК.

                Направи един тест, макр да знам, че тестовите коли са ограничен брой и е съвсем възможн да не съвпада с избраната от теб конфигураця. Сигурен съм, че мнението ше ти се промени драстично в положителна посока!

                Коментар


                • #23
                  От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                  Здрасти, да ти метна и аз пет стинки. От осем години карам SUV като служебни. Първо направих към 220 000 на една Каптива, от която нямам никакви оплаквания, но извън пътя колко е яка...........ми не става. Шосеен Джип е. Сега карам КИА Соренто на две години и малко и мисля да го сменям. Причината е супер проста. От известно време пътищата в България, поне по републиканската мрежа, които са главни или са почистени до ниво лека кола или няма с какво да минеш от там. Обезмисля ми се лазхода, който генерира един SUV
                  Сега ще си взема един Seed с всички екстри, който има наполовина експлоатационни разходи, гори наполовина, гумите му са на една трета и багажника му като комби ще е по-голям. Чист рационализъм, никаква емоция.
                  Даже да ти кажа, понеже съм наемен работник, би трябвало да не ми пука за тия разходи, които съпътстват употребата на SUV, но не е така. Грешни пари са.
                  Клирънса на тия високи комбита е пренебрежимо по-голям отколкото на стандартна кола.
                  Мисли си и друго, ако вземеш един демонстрационнен автомобил на една година, ще спестиш поне едни 20-30% от началната стойност.
                  За мен в момента и при тоя климат няма смисъл от SUV за шосейно ползване. Освен за гъзария де

                  Коментар


                  • #24
                    От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                    Ако сравнението е SUV - малка кола, и се цепи стотинката, естествено е малката кола да спечели. Но темата е за сравними автомобили и дали да се вземе 4х4 или 4х2, с повече екстри, по-добър имидж, дизайн, лични предпочитания и пр.
                    Според мен трябва да се подходи рационално и да се направи списък на екстрите според важността им. Ако основните екстри ги има и в кола 4х4, и цената(като се предвидят и данъци и облекчения) е сравнително съпоставима, според мен е по-добрия избор. Разхода на гориво да е с 5-10% по-висок, са около 1000лв за 100хил.км. Разликата в обслужването за същите километри, ще е една смяна на масло на Халдекса. Ремонти не се предвиждат, а има и гаранция, все пак нова кола.


                    Отделно, за мен лично, с 4х4 е още по-оправдано, ползването на всесезонни гуми(колкото и да викат че нЕма такива, даже Мишлен извадиха модел), което спестява евентуалната разлика от разхода на гориво(както и ангажимента да сменяш два комплекта, съхранението на единия и пр, цялата разправия).

                    Това, че или е проходимо с кола или с нищо, за мен не е баш така. Доста често условията са калпави, и с нормална кола нещата са на кантар или поне малко по-трудни. Та дори и да паркираш на непочистен паркинг, понякога разликата е съществена.


                    А и с 4х4 автомобилите, идва и малко по-добър клиренс, което си е определено полезно. Също така, често вървят с полезни пакети от екстри, както за зимата така и за лоши пътища.
                    В крайна сметка, в зависимост от експлоатацията, и екстрите могат да се оценят различно. Но определено 4х4 моделите не са само гъзария, рано или късно винаги се отплащат.

                    И на последно място, ще съжаляваш много повече, ако не вземеш 4х4 и ти дотрябва, отколкото ако вземеш и няма условия в които да ти е полезно. А и втория вариант е доста малко вероятен.

                    ПП: На мен лично, Шкода Йети ми допада. Тестдрайва е добра идея.
                    Последно редактирано от cecoa1; 29-02-16, 15:50.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                      Имам служебна и30, което си е 1:1 с кия сийд... Супер е като за парите си /предишното поколение, нова беше 19000 без ДДС/, но е много ниска особено престилката отпред - случвало ми се е от неравност като подскочи и да задере в асфалта... Това с йети или подобно уж-лека кола не може да ти се случи... Отделно от това на хубав черен път пак опира честичко... Паркиране на бордюр - рисковано... Разходът на и30ката с 1.6црди "юнашко каране" се движи между 6 и 7/100... На градско - пак толкова... С мойта их55, който е х2 като размери и двигател /3.0црди 240кс/ не мога да докарам двоен разход извън града - повече 11-11.5 не качва, като се има предвид, че е автомат...
                      Не знам дали са ти важни компактните размери - за семейна кола с 4х4 аз бих взел passat alltrack, но са по-скъпички... Евентуално нещо върнато от лизинг... Като по-бюджетен вариант октавия 4х4 с пакет по-високо окачване или скаут /но е доста по-скъпа/...
                      4х4 има предимства не само на сняг - дори на мокър асфалт се усеща разликата...

                      Относно гумите - проблемът на всесезонните не е в старта на сняг /4х4 върви и с летни гуми/, а най-вече в спирането - и на сняг и на мокро...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                        И според мен от автомобил 4х4 с екстра 3 см по висок няма смисъл.
                        За дупките и рововете в забравените краища на родината си трябва гуми 75-80 см високи.
                        За новите магистрали лек автомобил.
                        Дори и баничарките 4х4 не стават за кал

                        При мен проблема е решен със нормален Гоуф за града и високо джипче за екскурзийки.
                        Само дето жената мърмори напоследък защо не сме ходили с Гоуфо на почивка и аз докато я убедя отиде
                        Примерно аз Чирпан - Асеновград през селата си карам с диското със 100 а Гоуфа трябва да остане в дупките.
                        Последно редактирано от rosen_offroad; 29-02-16, 19:30.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                          Моите 5 стотинки:
                          От юли месец 2015 карам служебна Опел Астра 1,6 CDTI 110 кс. седан ( новата Астра )
                          Към момента колата е на 23 000 км. Колата се държи перфектно на пътя.На магистрала 140 км на 6 скорост е на 2200 оборота , не се усеща да се мъчи и може още.Отпред е достатъчно комфортна , а зад мен трудно сяда нормален човек.Но досега съм карал само 2 коли във които зад мен може да седне нормално човек , така че това е субективно.Като проблеми към момента никакви.
                          Има едно странно причукване/притракване понякога при палене , но някои колеги са ходели на сервиз за това и диагнозата е - Няма проблем , караи.

                          Като екстри доволно - круиз контрол , Блутут за телефон,дневни светлини,USB , ESP , Start/Stop система ( която изключвам веднага след палене ) и по стандартните - борд компютър,ел. стъкла, климатик,халогени за мъгла и т.н

                          Проходимост - няма проблем,не е много висока но се е случвало да опирам броени пъти , ако не внимавам в пътя.Зимата ни оборудваха със чисто нови зимни гуми Nokian 16 цола и се държеше малко повече от перфектно.Широка,Дълга и Тежка е и не ми се е случвало да закъсам.

                          Проблеми - Освен споменатото причукване/притракване при палене , колите дойдоха със гуми Continental пак 16 цола , нови летни , е на повечето коли имаше поне по 2 гуми със странични балони , но може би е проблем на гумите , за втори път имам проблеми със чисто нови летни гуми Continental.
                          Другото е разхода - по книжка и дават 3,7 комбиниран разход , е реалният разход е около 6,5 - карам нормално , въпреки че е служебна

                          Двигател - този двигател е леко слаб в ниските обороти , иска турбината да се включи и тогава "тръгва" , може би по добрият избор би бил 136 к.с

                          Заключение : Удобна кола за дълъг път , приемлив багажник дори и версията седан , достатъчно висока за 99% от пътищата ( по които карам ) дори става и за леки "забежки" по сравнително лош черен път , приемливо ниво на екстри , красива е

                          Дали я препоръчвам - Хмм...... труден въпрос - Добре е , за парите си е супер.Може би е по добре Инсигнията , но там парите са малко повече.
                          Последно редактирано от kirilkirilow; 29-02-16, 20:04. Причина: допълнение
                          Сега - BMW R1200RT 2006 г
                          Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                          По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                          По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                          Коментар


                          • #28
                            От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                            Да кажа само на колегата,който твърди че може да кара с всесезонни гуми автомобил 4х4 без да ги сменя няколко години..Няма как да стане тази работа,защото след първото лято тези гуми вече не стават за зимата и това че е 4х4 въобще няма да ти помогне особено при спиране и ако ти поднесе в завой.От опит го знам,когато взех Витарата бе точно с такива гуми и при първия сняг се въртеше като пумпал а и на автомобил съм ги тествал,същата работа едно лято и са летни вече.
                            А точно от такива самоуверени със SUV-ове и джипики,които си мислят че зимата и на мокро имат някакво предимство пред другите ме е най-страх.
                            И един пример ще дам от тази зима.В един баир аз с кола,жена с кола и една Кия Спортидж.Закъсал Пасат с летни гуми,спирам да му помогна,зад мен спира жената ,а хората от Кия-та го бутат но защо не го дърпат се чудя??? Избутахме човека и ще тръгваме.Аз и жената тръгнахме и гледам Кия 4х4 пълзи и се свлича настрани,а то обута с гуми за кал.И те така с това 4х4 без гуми за зимата.
                            " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                              Направо се разплаквам като чета как джипове по два тона и нещо дават 10 на сто разход градско. Аз от осем години карам такива, сменям ги и нямат големи колебания между 13-14 на сто градско и твърдо 9.5-10 извън, като имам и достатъчно километри в чужбина, та да знам.
                              Според мен високо проходимата машина трябва да си е просто такава, а ако търсиш малко повече сигурност, един пасат алтрак от първите ще ти влезе в бюджета и доволен ще останеш.
                              Само не забравяйте и кои модели се крадат най-много, щото за мен и това има значение. Една от причините да не искам ТЛК.
                              Държа сутрин колата да си е пред блока.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Покупка на служебен автомобил (4x4 или не)

                                Така... От коя критика да започна?!3см клиренс, са разлика предостатъчна да си счупиш картера. Отделно, че с тях понякога идва и защита на същия. С тази дребна разлика, при определени условия, ще имаш или нямаш безброй следи от закачане отдолу. Но всичко това, с голямо шофьорско майсторство и внимание, може да се избегне. "Но когато сняг запръска, що ще прави той зимъска?!" . Дали ще боксуваш десет минути да излезеш от непочистен паркинг и квартални улици или дори въобще няма да успееш,е Божа работа. Но определено много ще съжаляваш че не си взел 4х4. Също и на всяко по-рязко подаване на газ на хлъзгава настилка. В същите случаи ще се радваш, ако пък си го взел и виждаш разликата.

                                За всесезонните гуми, ок, нека не съм прав. Подариха ми един комплект нови на Гудиър, ползвах ги и ми харесаха доста. Подарих колата с тях на сестра ми, а и са на няма и един сезон, та другата зима ще ги видя. Но летни едва ли ще станат, поне шарката им ще си остане зимна. А за снега, тя е по-важна от състава на каучука. Виж за лед и студ може да са като летни, ноо...ще видим. А лично съм карал и с летни през зимата и със зимни през лятото и всякак, но съм оживял. И кой знае защо, никога проблема не ми е бил спирането и поднасянето, а най-вече тръгването. Може би щото с внимателно и предвидливо каране, няма как да се въздейства единствено на тръгването.

                                А и приказката беше, че поддръжката и разходите за 4х4 са много по-големи отколкото за 4х2. Е, на са! И с варианта за спестени данъци и пр, а и при изплащане на лизинг, разликата може да е почти неосезаема.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X