Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Hyundai Santa FE 2.2 CRDi 4WD (155 Hp) от 2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Hyundai Santa FE 2.2 CRDi 4WD (155 Hp) от 2008

    Здравейте. Купихме Hyundai Santa FE 2.2 CRDi 4WD (155 Hp) от 2008г.
    След пълна диагностика в сервиз на Hyundai, резултатът е този :
    - свети "check"
    - габарити з.д.в.
    - габарити пр.д.
    - дълъг пр.д.
    - различни гуми!!!
    - задни тампони стаб. щанга
    - задни накладки
    - теч разд. кутия масло!!!
    - теч гип
    - теч гарнитура капак клапани - много
    Диагн. двг. и ел. с-ми:
    - за смяна темп. датчик VGT
    за стат. регенерации CPF-52
    - Р0545
    - Р1405
    Бихте ли ми разяснили за какво иде реч? Благодаря!

  • #2
    От: Въпрос за Hyundai Santa FE 2.2 CRDi 4WD (155 Hp) от 2008

    За пари.

    Иначе най-вероятно изгоряли крушки или нагоряли клеми по фаровете.....десетки левове вероятно.....
    За течовете ако са само гарнитури......малко стотин левове.....ако не са само течове може и хиляди.....
    За датчиците.....спесифично е......може би пак малко стотин......
    За различните гуми.....хилядарка за нови и еднакви.....
    Последно редактирано от imarh; 25-02-16, 21:11.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Hyundai Santa FE 2.2 CRDi 4WD (155 Hp) от 2008

      Не знам какъв е този хюндайски сервиз , но код p1405 навежда на мисълта за незавършена регенарация на DPF.Оправете светлините , отстранете течовете на масло и сменете гумите.След което :с каквото и да било скенерче , способно да трие грешки се излиза на магистралата , трие се грешката и се кара минимум 50км с 2500-3000оборота на двигателя.Ако през това време грешката се появи-трие се пак.Може и някой и друг километър в повече да се наложи.Когато се регенерира (прочисти) DPF грешката 1405 няма повече да се появява.Другата също би трябвало да изчезне.
      Успех!
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        Въпрос за Hyundai Santa FE 2.2 CRDi 4WD (155 Hp) от 2008

        Светлините и сам би трябвало да виждаш светят ли или не. "Теч гип" не мога да си го преведа.
        Ако колата е без междуосев диф карането с различни гуми е противопоказно и вредно.
        Датчика - ясно - сменя се.
        Това с регенерацията- ако е истински сервиз на хюндай защо не са пуснали принудителна регенерация за да проверят ще мине ли и след това ще има ли проблеми.
        P0545 е грешка свързана с датчик за температура на изгорелите газове.
        Двете вкомбинация могат да означават доста неща. Задръстен dpf, блокирал egr в някакво приблизително затворено положение или друго. Колата предимно градско и в ниски обороти ли се кара?
        Според мен трябва да почнеш от теча на раздатката и различните гуми.
        Сег се сещам на мен грешка 1405 ми е излизала и заради прекъснато кабелче на сондата в dpf-a...
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за Hyundai Santa FE 2.2 CRDi 4WD (155 Hp) от 2008

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          Сега се сещам на мен грешка 1405 ми е излизала и заради прекъснато кабелче на сондата в dpf-a...
          И аз се сетих за твоя случай.Като спомена .Не е изключено и там да има заровено куче.Аз не би сменял никакви датчици преди да се оправи проблема с регенерацията на DPF.
          Може да се подкара и без да се оправя този проблем.Ако дава висок разход на гориво , значи че компа се опитва да направи регенерация и по някаква причина не може да я завърши.Да погледнат за твоя случай с кабелчето и после регенерация , както написах.Този способ е от практиката , по инструкции на Хюндай.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за Hyundai Santa FE 2.2 CRDi 4WD (155 Hp) от 2008

            Не го приемай като заяждане ама тия работи се гледат ПРЕДИ, а не СЛЕД покупката.
            Успех с отстраняването им

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за Hyundai Santa FE 2.2 CRDi 4WD (155 Hp) от 2008

              И ти не го приемай така.Ако останалото - общото състояние и цената са добри...Остава ни само да съдействаме с каквото можем.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за Hyundai Santa FE 2.2 CRDi 4WD (155 Hp) от 2008

                Има обаче един неприятен случай описван в руските форуми- при постоянни опити двигателя да си направи регенерация пълни картера с нафта, та следете му често маслото да не се повишава и да не мирише на нафта.
                То ясно, че се гледа преди покупка, ама като е станало вече няма нужда да хокаме човека да му е още по- гадно. А да се опитаме да му помогнем.
                В тоя ред на мисли - звънни на Andro160 той имаше познат работещ или работил в хюндай ако не се лъжа, а и самият той разбира и може да даде съвет или пък да ремонтира. Но това вече си се разберете.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за Hyundai Santa FE 2.2 CRDi 4WD (155 Hp) от 2008

                  Благодаря ви за информацията! Много, ама много се надявам цифрата след ремонта да е по-човешка!
                  Иначе е била направена пълна диагностика в сервиз, но в същия град, от който е купена.

                  Казали са, че тампоните са за смяна. Накладките също. Нямало течове към момента, но се виждало, че е имало стар теч, отстранен...
                  Не е имало грешки при комп. диагностика. Всичко било наред...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X