Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматична скоростна кутия на Теракан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматична скоростна кутия на Теракан

    Здравейте, наскоро баща ми си купи Теракан на старо с повреда в мотора.След подмяната(новият стар мотор е с 4-5 кончета по слаб) джипката върви супер ама не иска да включи на по висока предавка(поне по наше мнение) имайки предвид оборотите - около 3000 при 90км/ч).Ще съм благодарен за всякакви градивни мнения и препоръки.
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

  • #2
    От: Автоматична скоростна кутия на Теракан

    Силно балъшки въпрос, пък после защо по форумите "хранели", ами за хранене си.........
    Коя година е колата, кой с кой мотор сменяте, къде си......
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Автоматична скоростна кутия на Теракан

      мхм, а поне да кажеш коя е най-високата на която включва? може да няма повече
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        Понеже сме малко индианци можем да съдим само по съотношението обороти скорост, което в момента е 90км/ч - 3000 оборота (оборотите ни се виждат високи и сме на мнение че вероятно включва до 3-та)
        )

        Понеже с баща ми не живеем заедно та сега му се обадих за подробности около новия стар мотор който е монтиран в момента (и даже го хванах на път за Гърция).Теракана е модел 2003 а Мотора който е монтиран в момента е от KIA-Carnival - също е 2.9 CRDi - само че е 146 коня (за което е трябвало да минава и Технотест).Старият собственик работи в Германия и веднъж когато си беше дошъл в БГ ме нае за шофьор тъй като неговия личен си имаше спешна работа , та тогава съм го "изпъвал" до 150-160 без да ми прави впечатление за свръх обороти.
        Последно редактирано от CarTest™; 27-02-16, 11:39.
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • #5
          От: Автоматична скоростна кутия на Теракан

          Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
          .... малко индианци
          Гуцко, като каза индианци....и аз мако индианци , та мой да пита твой да питам що'т на индианци ( визирам "Чероки" каквито основно поддържам и диагностирам) бутона за изключване на последна предавка (овъдрайв) е заврян на кучИто в ....колибката, там е и индикацията му, незнам как е на "Хюндай" и "Кия", ама да не му е включено "овърдрайв офф" на този ?
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Автоматична скоростна кутия на Теракан

            хм, това с деленето на оборотите също е аритметика, но може и по-лесно и точно: тръгва от място и всеки път като превключи на по-висока предавка, връзвате по един възел...... после казвате колко възли станаха след последното превключване, без значение от оборотите
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Автоматична скоростна кутия на Теракан

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              хм, това с деленето на оборотите също е аритметика, но може и по-лесно и точно: тръгва от място и всеки път като превключи на по-висока предавка, връзвате по един възел...... после казвате колко възли станаха след последното превключване, без значение от оборотите
              Колкото и възли да станат не е допустимо на най високата предавка при 3 кила обороти да върви с двеста и семемдесет хиляди метра за 180 минути . Иначе метода с въжето проработи безотказно но ние го изпитахме около 39 пъти и сега имаме 39 въжета с по 3 възела . Ако на някой му трябват да свирка.
              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

              Коментар


              • #8
                От: Автоматична скоростна кутия на Теракан

                Аз много страх от този така странен бутон overdrive.Тук за двама чероки тънък момент .Аз иска уточни когато свети на табло е активно или е деактивирано?
                Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                Коментар


                • #9
                  От: Автоматична скоростна кутия на Теракан

                  Чета си тук едни книжки на Карл Май, за Винету ...
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар


                  • #10
                    От: Автоматична скоростна кутия на Теракан

                    Като оправите нещата ще е интересно да споделиш и за слопването на двигателя Ако сте го правили вие де...на мен, а и предполагам на други тераканджии би ни било интересно да разберем плъг енд плей ли е станала интервенцията
                    ....!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Автоматична скоростна кутия на Теракан

                      Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                      Аз много страх от този така странен бутон overdrive.Тук за двама чероки тънък момент .Аз иска уточни когато свети на табло е активно или е деактивирано?
                      При JEEP ако го изключиш светва и не включва овердрайва, при Теракана сигурно е същото, книжка няма ли?
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Автоматична скоростна кутия на Теракан

                        Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                        Като оправите нещата ще е интересно да споделиш и за слопването на двигателя Ако сте го правили вие де...на мен, а и предполагам на други тераканджии би ни било интересно да разберем плъг енд плей ли е станала интервенцията
                        Благодаря за инфо-то.Двигателя е качен и джипа вече е "врътнал" около 3000 км. Идната седмица бащата ще го води на доктор-компютър в Хюндай та да видим он кво ще каже Ще споделя като имам хабер от там.
                        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Автоматична скоростна кутия на Теракан

                          Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                          .Аз иска уточни когато свети на табло е активно или е деактивирано?
                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          При JEEP ако го изключиш светва и не включва овердрайва,
                          .....тук стана веселба с граматиката, когато го активираш, деактивира. Или за избягване на неточности използваме богатството на българския език.......
                          Когато задействаш функцията "овърдрайв офф", лампата светва и последната скорост не се включва
                          П.П. На някои машини на селектора за скорости първо е "D" в кръгче (визуално прилича на @) това е без ограничение на последна предавка, една позиция назад е само "D" т.е. последна предавка е забранена (понякога такива машини нямат индикация на таблото), а индианец шаман му казал R-рахат отзад N-не се движи, D-движи се и той друго не пипа........
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Автоматична скоростна кутия на Теракан

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            .....тук стана веселба с граматиката, когато го активираш, деактивира. Или за избягване на неточности използваме богатството на българския език.......
                            Когато задействаш функцията "овърдрайв офф", лампата светва и последната скорост не се включва
                            П.П. На някои машини на селектора за скорости първо е "D" в кръгче (визуално прилича на @) това е без ограничение на последна предавка, една позиция назад е само "D" т.е. последна предавка е забранена (понякога такива машини нямат индикация на таблото), а индианец шаман му казал R-рахат отзад N-не се движи, D-движи се и той друго не пипа........
                            На Теракана копчето е отстрани на лоста на скоростите откъм шофьора и при натискане святка индикация на таблото. Но не е изключено да е изгоряла лампичката.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              От: Автоматична скоростна кутия на Теракан

                              Лампичката си светва и си гасне, бащата го е пробвал всякак и на равно и на стръмно и на долу и не ебава да включи и в двата режима(със и без лампичка).

                              יעבור
                              «И това ще мине»
                              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X