Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В раздел сузуки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В раздел сузуки

    Ми леко ми стана гадно,но няма да се заяждам с колегата!
    Витара 1.9тд или 2.0 тд-
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

  • #2
    От: В раздел сузуки

    Не се сещам каква е драмата, бат'Гоше.
    Аз нямам достатъчно опит с маздовия мотор, но с пежото имам 160 К км и наистина е безпроблемен мотор. Дуракоустойчив, прост и надежден.
    Не съм чувал да се оплакват от пукнати глави, трябва да си "майстор", за да го накараш да издуха гарнитура. По-лек е от маздовия. Събира 3,8 л масло, за разлика от 6,4.
    С механична помпа Бош.
    Не знам на витарата колко коня го слагат, аз съм карал 90 коня XUD9-TE, но мисля че заради по-малкия интеркулер, конете са по-малко.
    Турбината е Garrett и е безпроблемна. Мисля една идейка по-голяма. Не съм чувал да са проблемни.
    На тоя двигател освен ремъци, ролки, филтри, масла и подгревни свещи, нищо не съм пипал за 161К.
    Напоследък ми прокапа водна помпа, но за три смени на ангренажен ремък и ролки, никога не съм я сменял.
    Никога не ми е загрявал, освен един път заради заял термостат.
    Единствено е по-шумен от маздовия.
    Ако имаше вариант, бих го предпочел и за Кията.
    Това разбира се, е мое мнение и не ангажирам никой с него.

    Далеч съм от това, да наричам боклук който и да е двигател.

    ПП: За 2.0 HDI също съм чувал, че приказките за проблемни и капризни дюзи към горивата са силно преувеличени. 90 коньовия не е с демпферен маховик.
    Смята се също за безпроблемен мотор.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: В раздел сузуки

      Всеки един двигател е добър и безпроблемен за период от 0-150000-200000-250000 км. добро обслужване през това време. 70-80% от двигателите за които се говори в българските авто-форуми са прехвърлили многократно този ресурс и са с доста съмнителна сервизна история. Всички сме чували за "безкраки баби и дядовци в малки села които са ходили с "колата" само до гробище, магазин, доктора от съседната къща и.т.н.
      Може да се говори само за по-запазени и по-издухали двигатели, както разбира се и всичко останало.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #4
        От: В раздел сузуки

        Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
        Всеки един двигател е добър и безпроблемен за период от 0-150000-200000-250000 км. добро обслужване през това време. 70-80% от двигателите за които се говори в българските авто-форуми са прехвърлили многократно този ресурс и са с доста съмнителна сервизна история. Всички сме чували за "безкраки баби и дядовци в малки села които са ходили с "колата" само до гробище, магазин, доктора от съседната къща и.т.н.
        Може да се говори само за по-запазени и по-издухали двигатели, както разбира се и всичко останало.
        Съгласен на 100%. Все пак има двигатели, които са известни с хронични проблеми...примерно прословутите VM. Маздовият 2.0 турбодизел има ли характерни слаби места и особености при експлоатация, които съкращават живота му? Че леко се притесних от прочетеното по-горе...
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: В раздел сузуки

          Гадния маздов боклук,вечния донор!
          Това ме подразни!
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: В раздел сузуки

            Това не го коментирам, не ме и дразни. Просто това е първата ми дизелова кола и ще съм благодарен на всеки, споделил обективна и полезна информация, а не крайни субективни мнения. Предварително благодаря.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #7
              От: В раздел сузуки

              Аз смятам, че има някои двигатели които са направени ....не мога да намеря точните думи, но по-близо до критичните граници в сравнение с други по отношение на охлаждането.
              Такива двигатели са доста чувствителни дори и на дребни проблеми по охладителната система и са по-склонни от други към кривене, пукане на глава, издухване на гарнитура и т.н.
              По-често проблемите с прегряването идват не от самия ресурс на двигателя като хиляди км, а от занемаряване, нередовна и некачествена поддръжка, както и от непознаване на някои устройства като виско съединителя на охлаждащата перка.
              Двигател с подобна слава има и от групата PSA (Пежо-Ситроен). Това е 2.5 ТД. Не си спомням като модел XUD как се водеше.
              Знам че за него масово се търсят глави.
              На моя 1.9 ТД, аз съм му четвърти собственик, като преди мен е бил фирмена кола. Купих го на 104К, сега е на 265К. Но подозирам, че е поне на половин милион км. Освен това е на кола от Италия.
              И въпреки това, безпроблемен.
              Смятам, че какъвто и да е дизел или турбодизел, при добре поддържана охладителна система, смяна на антифриз и промивка когато се налага, смяна на водната помпа поне през една смяна на ангренажната група, изправна капачка на радиатора, изправен термостат и изправно виско, няма проблеми както е казал и колегата два-три поста по-нагоре, да изкара поне 5-600 К км без да криви и пука глави и да духа гарнитури.
              Прегряването и проблемите с главите, не ги свързвам с ресурса на двигателя, а с експлоатацията му.
              Това са мойте пет ст'инки по въпроса.

              Няма калпави двигатели, има по-непретенциозни към мърлява поддръжка.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: В раздел сузуки

                Има двигатели които държат на мърда,има такива които не държат на
                подобно отношение.Според мен всичко,е до човека който го кара/поддържа/.
                А,нямаше да пиша?
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X