Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    П.П. Аз карам с "Крун" (може и на твоето "Либи" да сме сложили) + на още много машини, ама онова на Лисьо в скоростите си беше нещо странно и седеше като много карано.....
    Сакън Ама не. "Либи" даже в раздатката е с Натиснете снимката за да я уголемите

Име:worshipper.gif
Прегледи:20
Размер:1.1 КБ
ID:5707306 Mopar ATF+4 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:default_worshippy.gif
Прегледи:5
Размер:6.0 КБ
ID:5707307
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #62
      От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

      Забравил съм да пиша. Добре, че я мернах темата. Кутията мина през промивка и смяна на цялото масло с Mopar ATF+4, та оттогава си работи нормално.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #63
        От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

        Чудя се дали да питам тук или да отварям нова тема...

        Ситуацията: автомат 545RFE (WJ, 4.7, 2002г), по принцип си работи адекватно, но ми направи впечатление следното: при температура на околния въздух над 29-30 градуса, не иска да включи последната предавка (би трябвало да е 5та, че нали сме с 2 втори ). И не иска да я включи на никаква скорост и при никакви условия. А температурата е паднала под 28 - всичко е ОК. Пак казвам, говоря за температура на околния въздух, не на двигателя, нито на автомата! И двигателя и АСК може да са съвсем студени - жега ли е, край, няма последна скорост.

        Понеже не ми е основна кола и я карам сравнително рядко, към края на лятото вече бях успял да се самоубедя, че просто си въобразявам и че това си е нормалното поведение на автомобила. Е, да, ама не. Щом жегите приключиха и оборотомера веднага се премести с 300-350 оборота надолу след 90км/ч.

        Та въпросът ми е: това някаква изгъзица на софтуера ли е, компютъра на кутията ли е тръгнал да си ходи или нещо друго?

        Всичко по автомобила е в стоков вид, всички чорби са колкото трябва и каквито трябва ... поне доколкото човек изобщо може да бъде сигурен в подобно нещо напоследък
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #64
          От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          Ситуацията: автомат 545RFE (WJ, 4.7, 2002г), по принцип си работи адекватно, но ми направи впечатление следното: при температура на околния въздух над 29-30 градуса, не иска да включи последната предавка (би трябвало да е 5та, че нали сме с 2 втори ). И не иска да я включи на никаква скорост и при никакви условия. А температурата е паднала под 28 - всичко е ОК. Пак казвам, говоря за температура на околния въздух, не на двигателя, нито на автомата! И двигателя и АСК може да са съвсем студени - жега ли е, край, няма последна скорост.
          А климатика спира ли го? Щото:
          По дядо Владо: Като тръгне да прегрява кутията една хамериканска кола, "взема мерки" в следната последователност:
          1. Спира климатика;
          2. Изключва "овърдрайва" и престава да го включва;
          3. Светва ламБата за прегряла скоростна кутия;
          4. Минава в авариен режим - само на втора скорост.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #65
            От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            А климатика спира ли го? Щото...
            Не. Климата си бачка безупречно... така, де, доколкото изобщо е безупречен точно тоя модел.

            Пак подчертавам: температурата на самата АСК няма общо. Колкото и идиотски да звучи. Затова питам, да не е някоя особеност на софта, щото нищо друго разумно не се сещам.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #66
              От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

              Кутията така или иначе работи при 80-90 градуса, така че околната температура няма как да и влияе като загрее. По-скоро търси проблема в някой датчик, който не е залепен за нея. Това и горно мнение са чисто лаишки. За добри резултати отиди в някой сервиз (само да не е Джемини 4!).
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #67
                От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                То тук, в СЗ, пращи от сервизи за автоматични кутии ... С голяма степен на вероятност, ще се оправя с ремонта по-качествено сам
                Не, че съм се загнал да ремонтирам нещо де, просто ми стана любопитно на какво може да се дължи подобно поведение и дали да си търся друг комп со време, че все пак това ми е детевоза и ако откаже посред зима в някой проход, ще е малко тъпо. Не фатално, но все пак тъпо.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #68
                  От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  Чудя се дали да питам тук или да отварям нова тема...
                  Звънни да го оклюкаме.....
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X