Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    А не - това и новото беше много тъмно.
    Кое "ново"? От бакалията при дядо Владо ли? Тъмен му е гаражът. Новото се познава по пръчката за мерене - трябва да гледаш дупчиците, не случайно направени там, за да го забележиш, иначе не се вижда. Само като забършеш щеката по парцалчето (салфетката) остава червено.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #47
      От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

      Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
      Дай снимка на новото масло.
      "Kroon" ако не се лъжа за начина на изписване, в жълта опаковка. Утре сутрин май ще ходя до Сф-то за части на Боголюбовия "ряката рейтид" пасат, после ме чакат няколко "патологични" машини, ако сколасам ще снимам опаковката....
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #48
        От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

        Опаковката и аз мога, но Бързашки иска да види маслото май...
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #49
          От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

          По принцип ATF+4 на Mopar е с малиновочервен цвят. Не трябва ли и аналозите му да са такива?
          Ето го какво е на цвят дори при смяната:

          Допустимо е към края на срока за смяна да потъмнее и да има леко кафеникав цвят, но чак пък черно да е?
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • #50
            От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            "Kroon" ако не се лъжа за начина на изписване, в жълта опаковка...
            Да пална аз едни чивиЙ
            The following automatic transmission fluids (ATFs) are not licensed by FCA US LLC (formerly known as Chrysler Group LLC). Therefore, they are NOT approved and NOT recommended for vehicles where ATF+4® is specified.
            Kroon-Oil SP Matic 2052
            Kroon-Oil SP Matic 2082
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #51
              От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

              Не знам какви са тези Center for Quality Assurance, но тази информация излиза само и единствено при тях, а на Kroon-Oil SP Matic 2052 пише, че надхвърля изискванията на MS-9602, който е стандарта на Крайслер. Дали от Крайслер се затормозяват да лицензират всички масла, които излизат по този стандарт...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0005.jpg
Прегледи:1
Размер:82.2 КБ
ID:5707077

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0006.jpg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:5707078
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #52
                От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                Дали от Крайслер се затормозяват да лицензират всички масла, които излизат по този стандарт
                Вероятно искат пари - лицензионни възнаграждения, които не всеки производител иска да плаща. Това е успокоителното обяснение. Обезпокоителното е, че вероятно и на "Приста АТФ" пише, че надвишава всички познати на човечеството критерии и стандарти за АТФ, става за космически совалки и т.н.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #53
                  От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Опаковката и аз мога, но Бързашки иска да види маслото май...
                  Опаковката искам. Благодаря
                  GSM 0877 08 99 19
                  Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                  Коментар


                  • #54
                    От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Вероятно искат пари - лицензионни възнаграждения, които не всеки производител иска да плаща. Това е успокоителното обяснение. Обезпокоителното е, че вероятно и на "Приста АТФ" пише, че надвишава всички познати на човечеството критерии и стандарти за АТФ, става за космически совалки и т.н.
                    На това пише Made in Holland и му вярвам повече от Castrol Transmax или Mobil например, купен в България. Намерих и списъка за 2014 с лицензираните марки, но ми направи впечатление следното "Едва през 2005 година Chrysler предоставят възможност освен MOPAR други производители да получат лиценз за ATF+4":
                    http://www.maslo.bg/novini/76-atf-jeep.html
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #55
                      От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                      5 литра МОПАР АТФ+4 от немския ибей е 150 лв. с доставката, бахти цените са в БГ
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #56
                        От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                        В БГ се намира АТФ+4 -5 литра туба и за по малко от 120 лв. Мопарско. Аз си поръчах, NV 247 за раздатката по 48 лв.-литъра.

                        Коментар


                        • #57
                          От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                          Първоначално публикуван от batkoemo Преглед на мнение
                          NV 247 за раздатката по 48 лв.-литъра.
                          Това не е за скоростите........
                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Друже Боголюбе, това сайт малко нещо ми прилича на онези "Пей-Пал секюрити" дето през ден ми пълнят пощата и врещят че в акаунта ми има проблем,....ами има проблем, нямам нито карта с пари в нея, нито акаунт на който да им пусна и паролата си за "сверка"
                          П.П. Аз карам с "Крун" (може и на твоето "Либи" да сме сложили) + на още много машини, ама онова на Лисьо в скоростите си беше нещо странно и седеше като много карано.....
                          Последно редактирано от дядо владо; 20-03-16, 08:18.
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #58
                            От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                            Така е, Крууна сме го сипали на десетки джипове, включая и на собствените. За РАМ-а сега съм взел Равенол АТФ 4+ по простата причина че го има на туби и 16 литра са просто 4 тубички а не безброй шишенца. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:035358700309514b86f51ee76d19cb99.jpg
Прегледи:1
Размер:44.7 КБ
ID:5707177
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #59
                              От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                              От година и половина и вече 15 000 км карам с COMMA MVATF plus , а в раздатката съм с COMMA AQ3 . И двете доскоро ги имаше като аналози покриващи MOPAR ATF+4 и Dexron IIIН в Tec Doc , но в последната версия на програмата ги премахнаха незнайно защо

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12985.jpg
Прегледи:1
Размер:39.3 КБ
ID:5707182

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CO-AQ35L.jpg
Прегледи:1
Размер:58.9 КБ
ID:5707183
                              VEREYA MOTORSPORT TEAM

                              Коментар


                              • #60
                                От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

                                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                                И двете доскоро ги имаше като аналози покриващи MOPAR ATF+4 и Dexron IIIН в Tec Doc , но в последната версия на програмата ги премахнаха незнайно защо
                                Най-вероятно поради същата причина, поради която и Kroon не е в "оня" списък.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X