Страница 4 от 4 ПървиПърви 1234
Резултати 61 до 68 от 68

Тема: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    12,923
    Точки (при гласуване)
    32

По подразбиране От: АСК не включва овърдрайва и тресе при голямо натоварване.

Цитат Мнение на дядо владо Преглед на публикациите
    П.П. Аз карам с "Крун" (може и на твоето "Либи" да сме сложили) + на още много машини, ама онова на Лисьо в скоростите си беше нещо странно и седеше като много карано.....
    Сакън Ама не. "Либи" даже в раздатката е с Име:  worshipper.gif
Прегледи: 379
Размер:  1.1 Кб Mopar ATF+4 Име:  default_worshippy.gif
Прегледи: 380
Размер:  6.0 Кб
    „Но бръкнеш ли в меда, добре помни – наивно пръстите си не облизвай, а делвата изцяло задигни!"
    "Тиква тиквата изтиква и пак тиква там пониква"

silverfox е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    Козлодуй
    Публикации
    6,359
    Точки (при гласуване)
    26

Забравил съм да пиша. Добре, че я мернах темата. Кутията мина през промивка и смяна на цялото масло с Mopar ATF+4, та оттогава си работи нормално.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

Място
    Стара Загора
    Публикации
    4,696
    Точки (при гласуване)
    20

Чудя се дали да питам тук или да отварям нова тема...

Ситуацията: автомат 545RFE (WJ, 4.7, 2002г), по принцип си работи адекватно, но ми направи впечатление следното: при температура на околния въздух над 29-30 градуса, не иска да включи последната предавка (би трябвало да е 5та, че нали сме с 2 втори ). И не иска да я включи на никаква скорост и при никакви условия. А температурата е паднала под 28 - всичко е ОК. Пак казвам, говоря за температура на околния въздух, не на двигателя, нито на автомата! И двигателя и АСК може да са съвсем студени - жега ли е, край, няма последна скорост.

Понеже не ми е основна кола и я карам сравнително рядко, към края на лятото вече бях успял да се самоубедя, че просто си въобразявам и че това си е нормалното поведение на автомобила. Е, да, ама не. Щом жегите приключиха и оборотомера веднага се премести с 300-350 оборота надолу след 90км/ч.

Та въпросът ми е: това някаква изгъзица на софтуера ли е, компютъра на кутията ли е тръгнал да си ходи или нещо друго?

Всичко по автомобила е в стоков вид, всички чорби са колкото трябва и каквито трябва ... поне доколкото човек изобщо може да бъде сигурен в подобно нещо напоследък
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    12,923
    Точки (при гласуване)
    32

Цитат Мнение на tef4o Преглед на публикациите
    Ситуацията: автомат 545RFE (WJ, 4.7, 2002г), по принцип си работи адекватно, но ми направи впечатление следното: при температура на околния въздух над 29-30 градуса, не иска да включи последната предавка (би трябвало да е 5та, че нали сме с 2 втори ). И не иска да я включи на никаква скорост и при никакви условия. А температурата е паднала под 28 - всичко е ОК. Пак казвам, говоря за температура на околния въздух, не на двигателя, нито на автомата! И двигателя и АСК може да са съвсем студени - жега ли е, край, няма последна скорост.
    А климатика спира ли го? Щото:
    По дядо Владо: Като тръгне да прегрява кутията една хамериканска кола, "взема мерки" в следната последователност:
    1. Спира климатика;
    2. Изключва "овърдрайва" и престава да го включва;
    3. Светва ламБата за прегряла скоростна кутия;
    4. Минава в авариен режим - само на втора скорост.
    „Но бръкнеш ли в меда, добре помни – наивно пръстите си не облизвай, а делвата изцяло задигни!"
    "Тиква тиквата изтиква и пак тиква там пониква"

Място
    Стара Загора
    Публикации
    4,696
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Bogoljub Gagic Преглед на публикациите
    А климатика спира ли го? Щото...
    Не. Климата си бачка безупречно... така, де, доколкото изобщо е безупречен точно тоя модел.

Пак подчертавам: температурата на самата АСК няма общо. Колкото и идиотски да звучи. Затова питам, да не е някоя особеност на софта, щото нищо друго разумно не се сещам.

silverfox е офлайн Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    | Модератор |
    Място
    Козлодуй
    Публикации
    6,359
    Точки (при гласуване)
    26

Кутията така или иначе работи при 80-90 градуса, така че околната температура няма как да и влияе като загрее. По-скоро търси проблема в някой датчик, който не е залепен за нея. Това и горно мнение са чисто лаишки. За добри резултати отиди в някой сервиз (само да не е Джемини 4!).
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

Място
    Стара Загора
    Публикации
    4,696
    Точки (при гласуване)
    20

То тук, в СЗ, пращи от сервизи за автоматични кутии ... С голяма степен на вероятност, ще се оправя с ремонта по-качествено сам
    Не, че съм се загнал да ремонтирам нещо де, просто ми стана любопитно на какво може да се дължи подобно поведение и дали да си търся друг комп со време, че все пак това ми е детевоза и ако откаже посред зима в някой проход, ще е малко тъпо. Не фатално, но все пак тъпо.

Място
    София....
    Публикации
    6,645
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на tef4o Преглед на публикациите
    Чудя се дали да питам тук или да отварям нова тема...
    Звънни да го оклюкаме.....
    0877 17 07 27
    Понеделник - почивен ден

Страница 4 от 4 ПървиПърви 1234

Сходни теми

1. Отговори: 11
    Последно мнение: 07-09-14, 18:08
  2. Не изключва овърдрайва
    От Николай Кесов във форум MITSUBISHI
    Отговори: 7
    Последно мнение: 31-08-12, 07:49
  3. SAMURAI- загрява при натоварване