Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4X4 и вериги за сняг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4X4 и вериги за сняг

    Да, аз продължавам с разни въпросчета.

    Вчера успях да изпробвам предимствата на 4Н - много се изкефих - на същото място, където Мерцесеса ми би увехнал, Ферозата се разбоксува - нанагорнище, кал и мокра трева.Включих 4Н и просто все е дно , че стъпи на сух асфалт - страшно усещане - много ми хареса.

    И понеже в събота се хванах да посвърша нещо по колите и се оказа , че веригите от Бенца не стават на ферозата и ще трябва да купувам и за нея, и ми се появи един въпрос - ако се слагат вериги, колко трябва да се те - 2 или 4 , и къде - отпред или отзад, ако са 2.

    И това може ли да доведе до някакви потенциални проблеми?

    То, че няма нужда , явно няма, ама ако се закучат полицаите - що не спазваш знака " Само с вериги" ?

    Благодаря!

  • #2
    До: 4X4 и вериги за сняг

    Щом си с парт тайм,ако го включиш задължително вериги и на 4-те колела.Ако караш само на задно,може и с две,няма проблем.Какъв цолаж си на джипа ?
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

    Коментар


    • #3
      До: 4X4 и вериги за сняг

      15" , но са високи гумите - 195/15 - трета цифра няма , и предполагам , че са на 100 %.

      А до какво може да доведе, все пак, 4х4 и вериги само отзад?

      Коментар


      • #4
        До: 4X4 и вериги за сняг

        Размерът ти е 195R15,мисля че отговаря на нещо като 195х80х15.Ако не си включил раздатката няма проблеми да си само със вериги на движещите.
        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

        Коментар


        • #5
          До: 4X4 и вериги за сняг

          В някои раздатки на Фероза има диференциал => няма значение колко за големи предните и задните гуми, диференциала компенсира разликата в скоростта на въртене на преден и заден мост, следователно може да си слага вериги където иска, при условие, че има такава раздатка...Много поздрави,
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            До: 4X4 и вериги за сняг

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            В някои раздатки на Фероза има диференциал => няма значение колко за големи предните и задните гуми, диференциала компенсира разликата в скоростта на въртене на преден и заден мост, следователно може да си слага вериги където иска, при условие, че има такава раздатка
            А наличието и или липсата и как се констатира?
            Все пак отварянето на раздатката с познавателна цел май не се препоръчва много?

            Размерът ти е 195R15,мисля че отговаря на нещо като 195х80х15.
            абе май не е точно така, защото на Бенца гумите са 195/65/15, веригите са ми PEWAG, които покриват като размер 80-те %,( или поне така пише ) , ама идват бая късички - ако я заключа веригата отвътре, и отвън не остава нищо

            Коментар


            • #7
              До: 4X4 и вериги за сняг

              Ами там някъде е,навремето на старата джипка си играх с метъра да меря,карах едни регенерати на малатеста този размер 195R15 и бяха точно 195х82х16,но регенератите винаги са по високи от нормалните гуми.
              TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
              Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
              Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
              Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

              Коментар


              • #8
                До: 4X4 и вериги за сняг

                Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                но регенератите винаги са по високи от нормалните гуми.

                Не бих казал. 31" Кобри се оказаха по-ниски от 265/75 R15 AT на Toyo, докато 31" Goodyear Wrangler MT/R бяха с малко по-високи.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: 4X4 и вериги за сняг

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  А наличието и или липсата и как се констатира?
                  Все пак отварянето на раздатката с познавателна цел май не се препоръчва много?
                  Според документацията ако си с централен диференциал нямаш бавни (4L), освен това на малкото лостче трябва да пише нещо като "Free -Lock"
                  -2 положения, a ако си както повечето с парт тайм раздатка - тогава имаш три - 2H-4H-4L.
                  LZ1GUS

                  Коментар


                  • #10
                    До: 4X4 и вериги за сняг

                    Вени,
                    А наличието и или липсата и как се констатира?
                    Все пак отварянето на раздатката с познавателна цел май не се препоръчва много?
                    Няма нужда от отваряне - това се отнася за Фул Тайм раздатки, ако се не лъжа по Европа само Роки има такава...По света обаче не е така, Фероза се нарича някъде и Роки, Ферозата си има и други имена, а има и Ферози с цели мостове без да са Роки, мазалото е пълно особено по Азиатско За раздатката е видимо с просто око и от вън дори дали е Фул Тайм или не е, просто надникни на друга Фероза и после под твоята и ще се увериш, че 98% ти си с Парт Тайм, тоест вериги на 4те колелета едновременно и всичките 4 гуми да са с еднакъв диаметър Поздрави,
                    Прикачени файлове
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: 4X4 и вериги за сняг

                      ТОчен и кратък отговор.
                      Благодаря!

                      Тя е ясна, че е парт-тайм, дори няма какво да сравнявам - освен това, за мой срам, моята е единствената Фероза, дето съм виждал по-подробно и извътре, но това ще се компенсира на някоя среща, със сигурност!

                      И още едно, мъничко въпросче.
                      Да речем , карам си по един хубав, утъпкан бял сняг Хубаво, ама трябва да се сложат вериги - там, ясно по какви причини....

                      Добре, кое е по-доброто решение - вериги отзад и 2Н или след първия завой веригите в багажниа и 4Н?

                      Гумите са 90% универсални

                      Благодаря!

                      Коментар


                      • #12
                        До: 4X4 и вериги за сняг

                        Правилно е 4. Ако са ти останали само 2 се слагат отпред.
                        Проблемът с диференциала е последна грижа. Трябва и да остане управляем.

                        Коментар


                        • #13
                          До: 4X4 и вериги за сняг

                          Най добре е 4 броя зимни гуми,поне ще разбереш докъде можеш да издрапаш сам.Сложиш ли веригите става сложно,вероятно ще стигнеш много по далеч,но там закъсаш ли вече 'Трактор нада'
                          Имаше един много готин разказ из форума,превод от руски дето ставаше въпрос,че колкото е по мощен джипа ,толкова по голям трактор трябва,че и два-три
                          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                          Коментар


                          • #14
                            До: 4X4 и вериги за сняг

                            определено съм съгласен.

                            Въпроса ми се появи в главата от евентуалното противоречие между знака "само с вериги" и небходимостта от спазването му.

                            Коментар


                            • #15
                              До: 4X4 и вериги за сняг

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              определено съм съгласен.

                              Въпроса ми се появи в главата от евентуалното противоречие между знака "само с вериги" и небходимостта от спазването му.
                              Значи въпроса е могат лида те задължат да сложиш вериги?

                              Знак N: 85а (Нов - ДВ, бр. 26 от 1982 г.) "Задължителни вериги за сняг най-малко на две от двигателните колела."

                              Явно могат
                              Последно редактирано от Deian_g; 05-11-07, 14:59.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X