Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4X4 и вериги за сняг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: 4X4 и вериги за сняг

    Не знам за ескимоси, негри, а за дебели книги - още по-малко. Ама, като гледам Уазбука-та - и там виждам същото като на други места в нет-а - различни мнения по въпроса "отпред или отзад" и единодушие, че е най-добре на 4-те ...

    http://forum.uazbuka.ru/showthread.php?t=7169&page=2 (то тук за шипарки си говорят, ама това на практика е същото)

    А пък това е за един, дето сложил шипарки отпред. Само дето не се е самоубил в уединение ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      До: 4X4 и вериги за сняг

      )) Прощавай, ама форумът на Уазбуката в момента поне е едно от най-трагичните неща в световния интернет. Жалко разбира се.

      Коментар


      • #48
        До: 4X4 и вериги за сняг

        Уважаеми колеги моля уважавайте се! Въпросът е сериозен и не предполага подобрен формат на дискусията.

        Колкото до моето мнение то е ясно и категорично. Слагат ли се вериги на 4х4 машина е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да са и на 4-те колела. При слагането им на единия мост само се получава: НЕДОПУСТИМО ПРЕТОВАРВАНЕ НА РАЗДАТЪЧНАТА КУТИЯ (цитат от мнение на зам.главен конструктор в УАЗ) - горното не смятам че прави изключение и за всякаквите други 4х4 машини...

        В никакъв случай не виждам причина на 4х4 машина да се слагат вериги само на единия мост...

        Не знам колко от вас са тествали но аз лично съм правил достатъчно проби и с отпред и отзад и с коли с постоянно 4х4 и с такива с парт тайм...

        СЛАГАТЕ ЛИ ВЕРИГИ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО И НА ДВАТА МОСТА!
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #49
          До: 4X4 и вериги за сняг

          Бе Венци, може да я загубиш, да се скъса, всичко може. Ясно че е хубаво да са четири. Въпросът е кво да се прави ако са останали само две. Щото не бива ни три, ни една. Хептен лошо.

          Коментар


          • #50
            До: 4X4 и вериги за сняг

            Чакай сега нали говорим за какво трябва... Аварийни ситуации не сме обсъждали... там вече е друга работа...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #51
              До: 4X4 и вериги за сняг

              То в у нас няма такива трайни заснежавания, та да се кара дълго с вериги. А за кадето се знае да се сложат е много по-разумно. Лошото е, как да познаеш, кога наистина ти трябват, щото я има знак я не. Аз вериги не мога да лагам, но сериозно се замислям за зимни гуми, МТ/Р-а си е риск ако няма достатъчно сняг...

              Коментар


              • #52
                До: 4X4 и вериги за сняг

                Хубаво.
                Глава втора, в която се разказва за ...

                Кой е казал че веригите са само за сняг?

                Коментар


                • #53
                  До: 4X4 и вериги за сняг

                  Тази тема почна да звучи, все едно на въпроса "Трябва ли да си сложа в багажника комплект крушки, за да нямам проблеми с КАТ, ако ме спрат на магистралата?", да се отговори с "Без хайджек и моторна резачка не тръгвай да ходиш в гората!"...
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #54
                    До: 4X4 и вериги за сняг

                    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                    Тази тема почна да звучи, все едно на въпроса "Трябва ли да си сложа в багажника комплект крушки, за да нямам проблеми с КАТ, ако ме спрат на магистралата?", да се отговори с "Без хайджек и моторна резачка не тръгвай да ходиш в гората!"...

                    Между другото, Стефан е много прав, че веригите могат да свършат много добра работа и не само на сняг. В дадена ситуация един джип с АТ гуми, но с поставени вериги, може да пребори терен, по който иначе ще е абсолютно безпомощен. Като тази Тойота например.

                    Т.е. да изиграят ролята на кални гуми on demand ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #55
                      До: 4X4 и вериги за сняг

                      Веригите правят смешни и богерите, и кво ли не, и тракторните понякога.
                      Само че трябва да внимаваш да не буксуваш с тях, щото ако тия след тебе останат живи и те хванат ...)

                      Коментар


                      • #56
                        До: 4X4 и вериги за сняг

                        Тойотата ги е сложила само на предните колела (поне така виждам от снимката). И все пак четейки темата и се замисля. Ако имам вери само за две колела бих ги сложил на задните ако съм на асвалтов път, мисля че колата по малко ще "танцува", но на терен като на снимката с Тойотата, по добре е на предните, все пак те определят кога трябва да се заобиколи някой камък например.
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • #57
                          До: 4X4 и вериги за сняг

                          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                          Между другото, Стефан е много прав, че веригите могат да свършат много добра работа и не само на сняг. В дадена ситуация един джип с АТ гуми, но с поставени вериги, може да пребори терен, по който иначе ще е абсолютно безпомощен. Като тази Тойота например.

                          Т.е. да изиграят ролята на кални гуми on demand ...
                          Така е. Както и в моя пример, ако някой каже, че за гората си трябват хайджек и резачка, по принцип също ще бъде прав...
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #58
                            До: 4X4 и вериги за сняг

                            Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                            Така е. Както и в моя пример, ако някой каже, че за гората си трябват хайджек и резачка, по принцип също ще бъде прав...
                            Мисля, че в същност темата се поизчерпа. Би трябвало да е станало ясно, че е най-добре на 4х4 да се слагат вериги на 4-те колела.
                            Също така е ясно, че въпросът "отпред или отзад", ако човек има само един чифт, е дискусионен и се практикува и едното, и другото. Има аргументи и в едната, и в другата посока.
                            Примерно в случая с Тойотата, която показах, веригите отпред при катерене е по-добрият вариант. При спускането обаче това не е така, защото по-лошото сцепление на задните колела може да доведе до завъртане на задницата, което на онзи стръмен баир ще си е ГОЛЯМА неприятност ...

                            Поне за себе си мисля, че се изясни и въпросът защо много производители препоръчват при наличие на 1 чифт, веригите да се поставят отзад. Отговорът се вижда от наръчника на Лендровър, цитиран от колегата velio

                            Указание: В случай, че разполагате само с непрепоръчани вериги за сняг, можете да ги монтирате само на задните колела.

                            Предупреждение!
                            Не монтирайте непрепоръчани вериги за сняг на предните колела – възможно е да повредят части на спирачната система.
                            Т.е. най-вероятно производителите искат да се застраховат от случаи, в които вериги на управляващите предни колела могат да направят поразии поради това, че гумите са достатъчно големи и поставените на тях вериги при завои могат да опират и да повредят нещо.


                            Първоначално публикуван от iiiopo
                            Офтопик: Акакво е това нещо на тази Тойота? Не ми прилича на шнорхел.
                            Е точно шнорхел би трябвало да бъде. За съжаление, се беше оказал недостатъчно висок и не беше помогнал на Цецо при едно неочаквано къпане ...
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-11-07, 07:34.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #59
                              До: 4X4 и вериги за сняг

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Вени,
                              А наличието и или липсата и как се констатира?
                              Все пак отварянето на раздатката с познавателна цел май не се препоръчва много?
                              Няма нужда от отваряне - това се отнася за Фул Тайм раздатки, ако се не лъжа по Европа само Роки има такава...По света обаче не е така, Фероза се нарича някъде и Роки, Ферозата си има и други имена, а има и Ферози с цели мостове без да са Роки, мазалото е пълно особено по Азиатско За раздатката е видимо с просто око и от вън дори дали е Фул Тайм или не е, просто надникни на друга Фероза и после под твоята и ще се увериш, че 98% ти си с Парт Тайм, тоест вериги на 4те колелета едновременно и всичките 4 гуми да са с еднакъв диаметър Поздрави,
                              bat goro аз имам Фероза с раздатка FULL TIME , но е махнат лоста за да не може да се блокира средният диффф///предполагам в италия////, но аз имам питане освен блокаж на ср дифф този вариянт на раздатката дали има и бавни ?????
                              Дали лостчето се различава от това на ПАРТ ТАЙМ-а ????
                              Простете за невежеството ми ,но живо се вълнувам защото е голям срам да се окъкаш по средата на лова в някоя локвичка???!!!!/не искам да срамя марката/

                              Коментар


                              • #60
                                До: 4X4 и вериги за сняг

                                Първоначално публикуван от wolf4wd Преглед на мнение
                                този вариянт на раздатката дали има и бавни ?????
                                Нямаш бавни. Имаш само блокаж на диференциала в раздатката, но след като лоста е махнат, значи и него нямаш. Не е препоръчително да се пъхаш по по-усойни места така. Опитай се да оправиш раздатката. Това ти е единствения шанс.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X