Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

    http://www.mfa.bg/uploads/files/Cons...s-ordinary.pdf

    Коментар


    • #47
      От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

      След Турция, Грузия, Армения / Нагорно Карабах, ако приемем, че 24 пари и ел.виза за Азербайджан са почти безвизово пътуване (другите, 'визови', станове искат 2х повече) стигаме до ферибот Баку - Актау, последното бидейки пристанище в Казахстан, отваря безвизов вход за огромен периметър:
      - полу/пустини, Байконур-и, Аралско море, високопланински езера, ледени пързалки, а накрая мощен (радиоактивен) заряд в Семей (Семипалатинск), на път за Алтай, Монголия
      За съжаление Киргизстан все още не ще да пуска българи безвизово, (макар че всички други ЕС-ци минават с ЛК), иначе би се подредил съвсем нелош безвизов маршрут...
      Останалите страни са описани подробно в линка караванстан по-горе


      Коментар


      • #48
        От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

        Володя, ако си минал/бил( печат в паспорта) в Армения забрави да те пуснат в Азербайджан. Няколко години съм живял там, имаше дори прецедент с американски сенатори дори.
        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
        В. Иванов

        Коментар


        • #49
          От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

          На мен специялно Азербайджан не ми е симпатичен, никак дори, нито пък бих висял в Баку на пристанището, да чакам ферибот, който кой знае кога / срещу какви "доброволни пожертвования" ще тръгне; но някъде във форума четох, доста отдавна, че ако човек се обясни както трябва, арменците слагат печати върху отделна от паспорта 'бланка'; такава 'виза' дават и за Нагорно Карабах...
          Съвършено прав си, влизането в Азербайджан от Армения би било чудо, ако стане - освен ако не приберат опитващите се в някое доста затворено помещение, за неопределено врем, докато изяснят чии шпиони са...
          Ако арменците са навити на такъв off-passport вариант, влизането в Азербайджан би трябвало да стане от Грузия...
          В обратна посока - с ферибот от Туркменбаши, Туркменистан - в Азербайджан, после Грузия, та Армения и т.н. сигурно би било безпроблемно; при което посоката на движение е 'обратна', тоест БГ-Украйна-Русия-Казахстан-Киргизстан-Таджикистан-Узбекистан-Туркменистан; после Азербайджан-Грузия-Армения-Грузия-Турция-БГ

          Като гледам колко желаещи има, тази година май ще трябва да тръгна на кратка разходка - Турция, Грузия, Армения; за сам човек / една кола мисля че е достатъчно
          (Де да бях Симеон Идакиев, та да тръгна "един човек, една кола, една камера' - за което и талант трябва, освен всичко друго)
          Засега мисля да се присламча към немци / швейцарци, 01.0.-10.05., в румънските, после с унгарци 09-12.06., в украинските Карпати - да набера опит за Кавказ
          (В Грузия съм бил, с група, 2010 г.; великолепни планини, превъзходна кухня, вина и т.н., в Армения ми се ходи, та две не виждам... за Каппадокия също имам мерак)

          Благодаря за предупреждението (Азербайджан - Армения)




          Коментар


          • #50
            От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

            Между другото - ако има желаещ (може и дама, >40 г.), който няма джипка, но има време и дребни за храна, напитки (за нощувки, ако няма да сме в една стая; палатка) - всички разходи по колата са мои - имам едно (от общо две, в това число моето) място в джипката, която търпи двама шофиращи
            - става и с присъединяване на летище Тбилиси, Ереван, например... ?


            Коментар


            • #51
              От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

              Ехааааааа ......... И на мене ми е отколешна мечта да пропътувам от тука до Монголия, ама де да видим. Имам приятел офроудър в Улан Батор. И искам това пътуване да го направя с Унимог.
              Абсолютно сигурно е обаче едно нещо - ще мина само и единствено през Русия. Никакви южни републики. Но това си е мое лично предпочитание. Всъщност само Грузия искам да видя някога.

              Володя, успех, бате! Блазе ти!
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #52
                От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                мишоци - готви талигата: догодина ще се отвори път към Байкал, оформя се група, дай боже да стане... Макар че, мен ако ме питаш, Алтай и Монголия са по-голям гъдел; с Унимог до Байкал и в Монголия - никакви проблеми; но обиколка на Байкал, което е истинския гъдел, мисля че няма да стане
                (В YouTube има немалко видео, напр. на GrupaWschodu (с Marcin и неговите хора щях да участвам, ако не бях обърнал моята джипка в дефилето) - мисля си, че по онези камънаци Унимог ще е проблем отвсякъде)
                От становете Таджикистан, по-специално Горно Бадахстан, още по точно Pamir highway, е пътешествие и отгоре; Киргизстан също не е за пропускане;
                Становете, обаче, искат много време - иначе разходите (дневните, горивото) са минимални, но километрите са доста...
                Да сме живи и здрави, дай боже да спретнем нещо заедно !
                - разлисти страниците на caravanstan, ще намериш доста интересна информация...


                Коментар


                • #53
                  От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                  Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                  И искам това пътуване да го направя с Унимог.!
                  Намеря ли време (засега не мога да се откъсна от многобройните ангажименти и времето не ми го позволява) догодина да подкарам натам унимога ... идвай с мен
                  LZ1ATN

                  Коментар


                  • #54
                    От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                    За разходката до Байкал - силно ме заинтригувахте!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X