Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

    Е да ама винаги със спот. Може да си вземе на заем, под наем и т.н. Годишната такса е под 100 долара. Иначе трак откъде си минал и GPS-a записва, ако не е в реално време смисълът е никакъв.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #32
      От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

      Иво и Ани тръгват след няколкл часа; ако си толкова мераклия на Спот-а, иди при Събин, вземи под наем и им го занеси - ще се зарадват, ако участваш по този начин
      (На мен, от Будапеща, ми е по-сложно)

      Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

      Коментар


      • #33
        От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

        Благодаря на включилите се в последния момент!

        Володя, тази холандската играчка наистина звучи интересно! За съжаление явно съм спал, когато сме си говорили с теб. Остава си за моя сметка. В момента нямам време, нито желание да пипам нищо повече по сетъпа. Тръгвам след няколко часа, а за да се запозная с апликейшъна, да разуча как работи и т.н. си иска време. Аз също съм на мнение, че през по-сериозната част на маршрута - Тюркменистан, Узбекистан, Таджикистан, Киргизстан необходимия интернет няма да е наличен.

        Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
        Е да ама винаги със спот. Може да си вземе на заем, под наем и т.н. Годишната такса е под 100 долара. Иначе трак откъде си минал и GPS-a записва, ако не е в реално време смисълът е никакъв.
        SPOT-а е страшна благинка. Ползвал съм при предишни пътувания и не го отричам. SPOT-а за мен има само един недостатък. Голям при това. Цената на абонамента. Първата генерация персонален тракер се намира чисто нова в момента за под 200лв в България. Но абонамента е $150, което са си 250+ лева. Това е годишен абонамент, без опция за месечен такъв. Говорих преди месец за варианта под наем. За двата месеца пътуване цената се равнява на ново устройство, барабар с абонамента. Аз за съжаление, колкото и да ми се искаше, в момента не мога да отделя тези средства за да се сдобия и активирам SPOT.

        Коментар


        • #34
          От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

          Първоначално публикуван от pegasoto Преглед на мнение
          Благодаря на включилите се в последния момент!
          ...
          Лек път, и приятно и безаварийно изкарване !

          P.S. ... и Колега, защо не отвориш тема, в която да пишеш и качваш снимки при първа възможност ?
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

            Лек път на колегата и чакаме снимки!

            Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
            Абе вай-фай в Узбекистан, Туркменистан, Киргистан... мани тая работа. От обхват на телефона ако имаш извън градовете ще е щастие.. За подобно пътуване си трябва спот, цената не е кой знае какво, а може и животът ти да зависи от това.
            Тва от едно приятелче:

            15 май в 21:56 · Bishkek, Kyrgyzstan ·

            First impressions of Bishkek: Kyrgyzstan must be the easiest place in the world to get a local phone number. The shop assistants are very efficient, a week of 3g costs less than a dollar and you get to use your date of birth as your phone number!
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

              Първоначално публикуван от pegasoto Преглед на мнение
              Благодаря за включването, Onzi!
              А имаш ли представа как са пътищата в онова парче заключено между границите с Узбекистан и Тюркменистан, източно от Актау? Ще ми се ако остане време навръщане да минем през националния им парк Устюрт и планината Шеркала.
              А иначе за пътната полиция в Казакхстан си прав и от другаде ме прдупредиха за същото. Ще е борба и надлъгване. Нядявам се джоба ми да не олекне значително.
              Просто са строги но справедливи! А виждал ли си да минават пари в обратна посока?

              Един мой приятел,моторист,и още един моторист японец са се поомотали там нещо из някакви степи.Минава патрулката и спира.Нашия превежда между полицаите и японеца.И след някакво време полицаите викат-карайте след нас.Стигнали до някакъв трафопост,приличало на районно с още няколкото патрулки там.Влизат вътре-а то кръчма.Седнали вътре,напоили наште двамата,нахранили ги,обяснили им накъде да карат и накрая ония платили и сметката.Та стават и такива работи.Та не се плаши,със сигурност поне не е като тука!
              Иво (таксито) Андреев
              0988 91 80 50
              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

              Коментар


              • #37
                От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                Дали ще се намерят желаещи за 'разходка' до Кавказ, поне, ако за Иран, Становете и така нататък не стига време, бюджет ?
                Миналата година не можех да тръгна, щото експериментирах в Балкана над искърското дефиле, после си играх на майстор три месеца при Соти, и още няколко месеца, е, не наведнъж, да възкреся 80-ката както трябва...
                Днес си я прибирам, с напълно обновен преден мост, след седмица-две ще имам и нови 255/85/16 Toyo MT, и малко подобрения на комфорта, за експедиции, тоест
                - готов съм да тръгна юни-юли-август...
                Все още търся съмишленици / спътници - при мен има едно свободно място в колата (от всичко две) - но би било още по-добре, ако има поне още една джипка ?
                Контакт с ЛС или <volodia.petkov@gmail.com>, естествено, като му дойде времето, ще се чуем, видим и т.н.
                Приемам съвети за маршрут, неща за гледане, за правене и за всичко, което желаещите смятат за интересно, важно...


                Коментар


                • #38
                  От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                  Преди няколко дни гледах предаване в което участваше и посланика на Казахстан, та за там вече няма визи. За Азербайджан не знам как стоят нещата с визите, но примерен маршрут е Грузия-Азербайджан-Казахстан, като мисля има ферибот през Каспийско море. Това ако не ви се минава през Турция и други станове.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                    Благодаря за информацията;
                    Казахстан без визи е добре, може би подобно се е случило, ще се случи и с Киргизстан (за ЕС-паспорти е безвизов, до миналата година, обаче, за БГ-паспорт трябваше виза); ако не се лъжа и Туркменистан, Таджикистан вече имат електронни визи, но Азербайджан, така както аз го виждам, си е проблем отвсякъде - тяхната виза е pain-in-the-ass, милиционерите са на всеки километър, с протегната ръка, не пропускат да приберат парсата; ферибот от Баку до Казахстан има, ама как, кога работи е яко приключение, за хора с нерви-въжета и дълбоки джобове;
                    Грузия, Армения, не през Турция - значи double entry виза за Русия, е възможно (през Румъния, Украйна, Русия) - при което, обаче, се чудя защо да се минава през Азербайджан, към Становете...
                    (Иво и Ани миналата година минаха, на връщане, през Дагестан, Калмикия и подобни кавказки реСпублики, но още не са спретнали пътепис, та да научим повече, в т.ч., за 'обиколния' маршрут)
                    Иран на мен ми е много по-интересен от Азербайджан...

                    Има място за варианти, щото освен отиване, има и връщане, което не е задължително да стане по същия маршрут ...

                    Още веднъж благодаря за информацията


                    Коментар


                    • #40
                      От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                      Ами точно това ми беше идеята, да се ограничат административните пречки до минимум, щото им четох визовата сага, която освен, че беше нерви и пари, трябваше и да гони точно време с хронометър.
                      Та два ферибота, ако в Азербайджан визите са на място ми се вижда с най-малко разправия и предварително плануване на дати, което за мен е най-дразнещото.
                      Но това е мое виждане през компа, а реално ситуацията може да е доста по-различна.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                        В края на април два мотора тръгваме за Иран. Ако искаш, заповядай да си ни съпорт. Това в кръга на шегата, разбира се. Желая ти да осъществиш плановете си!
                        BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                        LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                        Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                        Коментар


                        • #42
                          От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                          Края на април не ми е най-доброто време за старт (виза за иран); съпротива на мотори не е най лошия вариант - замислям се сериозно... Понеделник-вторник може би ще съм измислил...

                          Коментар


                          • #43
                            От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                            За тези, които планират пътуване към Средна Азия - становете и наоколо - доста добра информация за визи:
                            http://caravanistan.com/visa/
                            Повечето от страните са минали на електронни визи...;
                            от януари тази година немалко от страните са без виза за български паспорт


                            Коментар


                            • #44
                              От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                              Господа, да се включа и аз във вашия разговор с малко добри новини. От януари 2017-та година съществува облекчена процедура за издаване на туристически електронни визи за Азербайджан. В сайта на външно министерство беше даден линк към този сайт, където заявлението се подава съвсем лесно. Плаща се през сайта таксата от 24 долара и в срок до 3 работни дни се получава положителен или отрицателен отговор от азерска страна.

                              https://evisa.gov.az/en/

                              Сайтът работи прекрасно, аз подадох заявлението и още на следващия ден ми изпратиха визата по мейла.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:88.0 КБ
ID:5748364

                              Така че ако сте се запътили натам сте улеснени много

                              Коментар


                              • #45
                                От: 4х4 Разходка до Близкия / Далечния Изток, Средна

                                Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
                                ... от януари тази година немалко от страните са без виза за български паспорт
                                Кои?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X