Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ветрови автопилоти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ветрови автопилоти

    Абе сетих се за Трансат мини, интересно ми е кви автопилоти ги карат и какви акумолатори ползват, слънчеви панели също? Трябва да са нещо по специални...

  • #2
    От: Лодки за разглеждане

    И водни генератори,Австралийски,силни достатъчно да захранват ел. печка даже.

    А и сме един ветрови от добрите и 3 панела са достатъчни,той има един автопилот да храни,3 лед светлини и навигация,10-12 ампера пряко сили.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Лодки за разглеждане

      Първоначално публикуван от eopaaaa Преглед на мнение
      Абе сетих се за Трансат мини, интересно ми е кви автопилоти ги карат и какви акумолатори ползват, слънчеви панели също? Трябва да са нещо по специални...
      Аз съм фен на ветровите пилоти от типа servo pendulum. Електрическият автопилот е достатъчно евтин и е добре да го имаш за резерва, но лично за мен - ветровият си е незаменима екстра. Ето един разказ от човек, който е участвал в Мини Трансат с една много готина лодка - E-Boat. На снимките от линка се вижда и автопилотът му:

      http://minitransat650.com/leov/html/e_boat_1979.html

      Ветрови автопилоти има най-различни, от най-различни производители, а ако човек има необходимите условия и умения, може и сам да си го изработи. От купешките, за мен най-добри са Monitor и Aries, а най-компактни - Windpilot и Cape Horn.
      There's someone in my head but it's not me...

      Коментар


      • #4
        От: Лодки за разглеждане

        Монтирах си Сии Фиидър, втрови автопилот, купих го нов от производителя в Бриксъм. Е голем човек е тва ветровия автопулот. След време си купих два кухненски таймера, че се разсейвам и не се озъртам много много, та да се подсещам, щото това чудо само ти кара лодката ама не гледа да не те буторяса някой кораб.

        Коментар


        • #5
          От: Лодки за разглеждане

          Първоначално публикуван от eopaaaa Преглед на мнение
          Монтирах си Сии Фиидър, втрови автопилот, купих го нов от производителя в Бриксъм. Е голем човек е тва ветровия автопулот. След време си купих два кухненски таймера, че се разсейвам и не се озъртам много много, та да се подсещам, щото това чудо само ти кара лодката ама не гледа да не те буторяса някой кораб.
          пусни моля линк към производителя
          поздрави
          Йордан

          Коментар


          • #6
            От: Лодки за разглеждане

            Sea Feather

            Ето този лично за мен е най-добрият, а и аз съм много доволен от своя:
            Monitor

            Ето и още няколко, за които аз знам, но със сигурност има и други:
            Aries
            Windpilot
            Sailomat
            CapeHorn
            There's someone in my head but it's not me...

            Коментар


            • #7
              От: Лодки за разглеждане

              А, тъкмо видях, са качили линкове. По добре ги огледай всичките и тогава решавай. За ква лодка ти трябва? Ако попаднеш на "South Atlantic" ВНИМАВАЙ, първо ми каза за нов 900€(мисля), след няколко дни станаха 1200€, и после се оказа, че е ползван автопилота, но бил ремонтиран в работилницата им.... Е аз тоя вид секс не го обичам и му теглих майната а и бях някъде около Бриксъм та отидох там, човека ми го демонстрира на неговата лодка - туинкил, джонково стъкмяване... И те така го купих.

              Коментар


              • #8
                От: Лодки за разглеждане

                Ако не бързаш изчакай новогодишните намаления...

                Коментар


                • #9
                  От: Ветрови автопилоти

                  Благодаря за линковете
                  ще ги разгледам
                  Не бързам с автопилота, така че ще чакам петъци черни и тн
                  иначе лодката е gibsea 422

                  поздрави
                  Йордан

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X