Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ 469 - проблем с раздатката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УАЗ 469 - проблем с раздатката

    Здравейте, колеги! Попаднал ми е УАЗ 469 и се чудя, дали да го купя. Но както всеки друг стар автомобил, и този си има своите проблеми. Проблемът (според мен) е в раздката. Уазката е с двигател на БМВ. Лоста за включване на бързи/бавно или за преден/заден мост не работеше (не помня кой точно лост). Самата Уазка не можеше да вдигне повече от 40 км/ч. Та тези симптоми ме навеждат на мисълта, че проблемът е в раздката. Искам да попитам на каква цена може да се намери читава раздатка или да се вкарвам във филма с ремонти, ако реша да купувам Уазката. Благодаря!

  • #2
    От: УАЗ 469 - проблем с раздатката

    Без да се обиждаш,но щом задаваш тези въпроси,то тази "техника" не е за теб.За такива правени изпълнения си трябват постоянни ремонти и тунинги,ако щеш и доизкусурявания,та трябва да си що годе монтьор...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: УАЗ 469 - проблем с раздатката

      Не се обиждам. То тази "техника" няма да е за мен, а за баща ми. Темата я пускам от негово име, в случая аз съм посредник и се получава ефекта на разваления телефон, но на него не му се занимава с форуми и т.н. Та неговия въпрос е дали може да се намира раздатка и на каква цена горе-долу или да се прави евентуален ремонт, ако проблемът е в нея?

      Коментар


      • #4
        От: УАЗ 469 - проблем с раздатката

        Здравей колега раздатка в ОЛХ има от 150 до 450лв. Но това съвсем няма да ти е проблема според мен,щом е стигнала до продажба то тази УАЗ-ка отдавна е тръгнала към гибелта си. Нищо в нея не е разчетено за силовите показатели на двигателя от БМВ. А да я върнеш към живот ще ти излезе повече от закупуването на доста читава и запазена такава.
        Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

        Коментар


        • #5
          От: УАЗ 469 - проблем с раздатката

          То освен това за момента има доста неизвестни.Мотора от БМВ със немските скорости ли е или е куплиран към СК от УАЗ-а?С каква РК е -от УАЗ или ГАЗ и т.н....
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            От: УАЗ 469 - проблем с раздатката

            Първоначално публикуван от off_roader Преглед на мнение
            Здравей колега раздатка в ОЛХ има от 150 до 450лв. Но това съвсем няма да ти е проблема според мен,щом е стигнала до продажба то тази УАЗ-ка отдавна е тръгнала към гибелта си. Нищо в нея не е разчетено за силовите показатели на двигателя от БМВ. А да я върнеш към живот ще ти излезе повече от закупуването на доста читава и запазена такава.
            Благодаря за информацията! Самият УАЗ е на познат на бащата от село, който е на години и няма желание да се занимава с колата. Мисля, че е бракувана или е пред бракуване, не съм сигурен. Няма да се връща към живот, а ще се ползва за работа на село.

            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
            То освен това за момента има доста неизвестни.Мотора от БМВ със немските скорости ли е или е куплиран към СК от УАЗ-а?С каква РК е -от УАЗ или ГАЗ и т.н....
            Това и аз не го знам. Ще гледам да получа тази информация и да я споделя тук. Макар, че се съмнавам собственика да знае тези подробности, тъй като най-вероятно той го е купил в този си вид, а не го е правил, но ще разпитам.

            Коментар


            • #7
              От: УАЗ 469 - проблем с раздатката

              Раздатката е на бавните и затова не вдига повече от 40.ремонтира се лесно.

              Коментар


              • #8
                От: УАЗ 469 - проблем с раздатката

                То...проблем може и да няма. Ако неразбиращ човек се опитва да изключи предния мост, докато са включени бавните, може и да си помисли че има повреда и затова не става. А то си е нарочно направено така.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: УАЗ 469 - проблем с раздатката

                  По последна информация явно джипа е оставен на бавни и лоста за предния мост не работел или трудно включва. Или както казва колегата, може би трябва първо бавните да се изключат, а после и предния мост. За съжаление нямам представа в какво състояние е в момента и малко хвърлям боб и аз за цялата ситуация. А това, че се движил с 40 уж било от спирачките. Но като цяло имало проблем с едно от лостчетата. Благодаря!

                  Коментар


                  • #10
                    От: УАЗ 469 - проблем с раздатката

                    Колега,пусни някоя снимка на джипа и на двигателя че ми е интересно с кои мотор на БМВ е точно.
                    MITSUBISHI L200 2.5TDI, ГАЗ69 с 2.5tds,X5 - Тихомир Камарашев 0886841426

                    Коментар


                    • #11
                      От: УАЗ 469 - проблем с раздатката

                      Първоначално публикуван от mercedesss Преглед на мнение
                      Колега,пусни някоя снимка на джипа и на двигателя че ми е интересно с кои мотор на БМВ е точно.
                      Като отида на село, ще се постарая да направя снимки. За съжаление може да минат седмици, докато направя снимките.

                      Коментар


                      • #12
                        От: УАЗ 469 - проблем с раздатката

                        Ето ги и снимките след 2 месеца закъснение, хаха.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:170.4 КБ
ID:5711723Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:174.8 КБ
ID:5711724Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:172.3 КБ
ID:5711725Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:180.8 КБ
ID:5711726Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5711727Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5711728Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:156.8 КБ
ID:5711729Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:136.5 КБ
ID:5711730Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5711731

                        Коментар


                        • #13
                          От: УАЗ 469 - проблем с раздатката

                          Колега с тези снимки въпроса от първият ти пост се изясни. Джипа е с различни по размер гуми. Предните са 6/50-R16 а задните са 8-40-R15,предните са около 70-72см а задните около 75-77см. Така при движение се получават разлики в оборотите на въртене на преден и заден мост. Това води до трудно включване-изключване на лоста на раздатката за предния мост. А в последствие и до разрушаване на раздатачната кутия...
                          Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                          Коментар


                          • #14
                            От: УАЗ 469 - проблем с раздатката

                            Благодаря, колега. Нямам представа, кой и защо е слагал такива гуми, но той си знае.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X