Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover P38 - Демферна Шайба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover P38 - Демферна Шайба

    Здравейте, колеги. След доста години безаварийно шофиране на P38-цата ми се наложи да влезе в бокса поради появил се странен леко портракващ шум.
    След огледа майстора ми каза, че проблема е в демферната шайбана коляновия вал.
    И тук идва дилемата за резервната част която трябва да бъде монтирана.
    Уж е БМВ двигател (М51) но в магазина гледали ази част и май не била като на джипа. Естествено в Мото Пфое цената е умопомрачителната 1200 и косур
    ОТ скромния ми опит в търсенето на части в англия достигнах до каталожен номер STC3345 който го има в доста широк спектър от цени в зависимост дали от ebay или paddock
    Тук идва и конкретното ми запитване за съве. Дали на накой колега му се е налагал такъв ремонт.
    Е ли възможно частта от BMW 525 да пасне или трябва да е оригинала за Range Rover. Дали да търся такава от морга или да заложа на новото
    И така ако има някой патил нека сподели, че да продължа да си карам Рейндж Ровърчето.
    Land Rover Range Rover 2,5 DT
    Land Rover Discovery 200 TDI
    BMW F650ST - RIP
    "Совите не са това което са"

  • #2
    От: Range Rover P38 - Демферна Шайба

    Е ли възможно частта от BMW 525 да пасне или трябва да е оригинала за Range Rover
    Специално тази част е възможно да не е идентична с частта на БМВ независимо от това, че двигателят е същият.
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

    Коментар


    • #3
      От: Range Rover P38 - Демферна Шайба

      Привет. Не мога да ти дам конкретна информация за частта, но по въпроса за "втора употреба" това е част с определен ресурс и не виждам как от моргата можеш да определиш колко такъв и е останал.С две думи купуването и от морга си е абсолютна котка в чувал. Моя съвет е да си купиш от Английско но не от и-бей и да е оригинална, а не някакъв незнаен заместител ако имаш намерение да си караш колата, а не да я направиш и да я продаваш.
      Subaru Legacy 2.5
      Suzuki GS500 E

      Коментар


      • #4
        От: Range Rover P38 - Демферна Шайба

        Сменял съм тая шайба на Диско-2. Стара не става. В island4x4 твойта STC3345 е 225 паунда без ДДС. Доста тежка е, така че търси евтина доставка до БГ, с Габко, напр. С тях беше 2,20 лв./кг.
        пп. като гледам, цената на моята шайба, за 4 години е поскъпнала 300%! Ужас!
        Последно редактирано от trapper; 20-02-16, 15:17.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Range Rover P38 - Демферна Шайба

          Ами има същия в ebay http://www.ebay.co.uk/itm/LAND-ROVER...-/161242571719
          както и този http://www.ebay.co.uk/itm/RANGE-ROVE...sAAOxyOlhS7Nkb
          Изглежда ми надежен продавач
          Land Rover Range Rover 2,5 DT
          Land Rover Discovery 200 TDI
          BMW F650ST - RIP
          "Совите не са това което са"

          Коментар


          • #6
            От: Range Rover P38 - Демферна Шайба

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            .. В island4x4 твойта STC3345 е 225 паунда без ДДС. Доста тежка е, така че търси евтина доставка до БГ, с Габко, напр. С тях беше 2,20 лв./кг...
            Айланда не предират много-много за доставка - за 16 паунда без ДДС ще му я доставят за няма и седмица.
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #7
              От: Range Rover P38 - Демферна Шайба

              Не съм компетентен колега, но ще ти споделя следното - лично аз оставам с впечатление, че има зависимост коя година е автомобилът !?
              Моя по вин е 2001 и съм взимал вериги и какво ли не за бмв и не съм имал проблем. Мой приятел е със същия Ровър, но 96-96. При него има разлика - вериги, обтегачи, гарнитура капак клапани и тн.н от бмв НЕ станаха. Но той скоро сменя шайбата с нова и ми спомена цена от 280 лв. Визуално разликите м/у двата двигателя са колекторите, наличието на дебитомер и вакуум помпа при мен.
              Поздрави

              Коментар


              • #8
                От: Range Rover P38 - Демферна Шайба

                Колега ivailo.valkov от къде е намерил шайба с тази цена ? Модел на BMW или просто tds двигателя.
                Land Rover Range Rover 2,5 DT
                Land Rover Discovery 200 TDI
                BMW F650ST - RIP
                "Совите не са това което са"

                Коментар


                • #9
                  От: Range Rover P38 - Демферна Шайба

                  Първоначално публикуван от ivailo.valkov Преглед на мнение
                  Визуално разликите м/у двата двигателя са колекторите, наличието на дебитомер и вакуум помпа при мен.
                  Поздрави
                  БМВ и те имат двигател от "старите", просто се монтира при по- старите години, примерно повечето Е34 са с алуминиев колектор, а при е39 идват малко нововъведения.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Range Rover P38 - Демферна Шайба

                    Без повече акЪлувания .Шайбата на КВ е еднаква с всички ТДС мотори вкл.и от Омега Б .Разлики няма .
                    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                    0895шест29410 .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Range Rover P38 - Демферна Шайба

                      Първоначално публикуван от huntergencho Преглед на мнение
                      Колега ivailo.valkov от къде е намерил шайба с тази цена ? Модел на BMW или просто tds двигателя.
                      Майстора му я е купил. Ако имаш нужда ще разпитам
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-02-16, 07:51.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X