Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KLR650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kawasaki KLR650

    Здравейте,
    Притежавам мотоциклет Kawasaki KLR650 С (добър или лош - това е друг въпрос), който поддържам сам. Затова се налага отвреме навреме да търся информация. Оказа се, че на български тя е малко и доста разпръсната. Затова предлагам тук собствениците на различните модификации (A, C, E, Tengai, та дори 600 и 250) да задават своите въпроси, да споделят мненията си, да общуват.
    А първите ми въпроси са свързани с предното окачване. Знае ли някой колко мл. масло трябва да налея във всяко перо и колко мм. трябва да е разстоянието от маслото до горния ръб на тръбата? Разполагам с ръководство за Е модификацията (след 2007 г.). При тях тръбите имат същия диаметър (41 мм.), но не са взаимозаменяеми с предницата на моя мотоциклет. Затова не съм сигурен доколко мога да се доверя на тези данни.
    Ще бъда благодарен на всеки, който може да сподели обективна информация.
    А на притежателите на "японски Иж" (както наричам моята моторетка) пожелавам много приятни преживявания по и извън пътищата.

  • #2
    От: Kawasaki KLR650

    нямам точно инфо колко мл.се сипват, но задължително измери количеството, което източваш и налей също толкова. доколкото съм чел 350 при мокро и до 420 мл. на кол,при изцяло подменяне на всички уплътнения. с подходящия вискозитет масло 15W или 20W.

    Коментар


    • #3
      От: Kawasaki KLR650

      Благодаря за бързия отговор, но тези количества се отнасят вероятно до А модификацията, която е с по-тесни (38, а не 41 мм.) тръби, а и препоръчваният вискозитет е 10W. Количествата масло и въздух в перата имат пряко отношение към работата на окачването, затова търся по-точна информация. Явно ще трябва да карам по метода проба - грешка и да ползвам данните за Е модификацията от 2008 г. - 535 мл. и 135 мм.

      Коментар


      • #4
        От: Kawasaki KLR650

        Вальо,
        KL600C 1995-2004
        460ml 10W20.
        Това дават от Мотодата.
        Изтегли си оригиналния менюал, за да видиш точните данни.
        Кавазаки дават най-подробна информация в менюалите си.

        Коментар


        • #5
          От: Kawasaki KLR650

          Благодаря, Иване. Датата я имам, ама къде ти толкова акъл, че да се сетя да я отворя! А ръководство за С модела така и не мога да намеря.

          Коментар


          • #6
            От: Kawasaki KLR650

            Първоначално публикуван от w_popov Преглед на мнение
            Благодаря, Иване. Датата я имам, ама къде ти толкова акъл, че да се сетя да я отворя! А ръководство за С модела така и не мога да намеря.
            пдфмотомануал

            Коментар


            • #7
              От: Kawasaki KLR650

              Отново благодаря, Иване, и там съм ровил, но освен едно ръководство за потребителя, друго няма. Всичко е за А и Е моделите.

              Коментар


              • #8
                От: Kawasaki KLR650

                Кратък отчет: от едната тръба изтекоха 500 мл. мътна тъмна течност, от другата - 380 (!) мл. червеникаво масло. Поради противоречивата информация, която открих, реших да се съобразя с препоръките за Е модификацията - налях по около 580 мл. масло и изравних нивото на 135 мм. След първите 400-500 км. ми се струва, че има промяна към по-добро управление и поведение на предницата.

                Коментар


                • #9
                  От: Kawasaki KLR650

                  Здравейте,и аз карам KLR650.
                  Вярно че е тежичък,но като му свикнеш няма проблеми.
                  Аз търся пластмасите на резервоара,ако някой може да помогне,благодаря.
                  А 98 година е.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Kawasaki KLR650

                    Първоначално публикуван от JorO650 Преглед на мнение
                    Аз търся пластмасите на резервоара,ако някой може да помогне,благодаря.
                    Трудна работа. Единият вариант са моргите, другият - ибей. Особено немският.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Kawasaki KLR650

                      Благодаря,ще потърся,дано имам късмет

                      Коментар


                      • #12
                        От: Kawasaki KLR650

                        Наистина трудна работа, за сега търсенето е безуспешно.Не се карат много у нас.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Kawasaki KLR650

                          Стана беля. Голяма беля. Както карах, нещо долу изтрака. Стиснах съединителя. Спрях. Двигателят блокирал. Закарахме мотора вкъщи. При аутопсията се оказа, че е скъсана веригата на балансиращите валове. Повредени са и зъби на задвижващата я зъбчатка. А доколкото видях тя не се сменя. Та сега търся колянов вал. И евентуално ляв капак на скоростната кутия. На KLR 650 C. Ако някой може да ми помогне с информация къде мога да намеря (ebay го попрерових), ще му бъда безкрайно благодарен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Kawasaki KLR650

                            Имам половин двигател от KLR600.Не съм много сигурен дали ще има съвпадение с 650...

                            ПП Зъбчатката е топло пресована. може да се смени, струва около 100 лева нова оригинална.
                            A Lone Rider

                            Коментар


                            • #15
                              От: Kawasaki KLR650

                              Благодаря за предложението, при нужда ще се обадя. А на двигателите след 1996 г. зъбчатката не може да се сменя - продават коляновия вал комплект или лява и дясна половина. Поогледах по-внимателно, по-сериозно са повредени 3 зъба. Ще се опитам да ги позагладя и да карам така. Дано стане ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X