Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Баланс на гуми на колата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Баланс на гуми на колата

    Има ли някъде в наше село такова оборудване


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:170.4 КБ
ID:6108615
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: Баланс на гуми на колата

    Едва ли има чак такъв ретро сервиз още

    Коментар


    • #3
      От: Баланс на гуми на колата

      Всъщност, теб те интересува динамичен баланс, така ли ?

      Ще звънна на гумаджията, работещ в "ретро" сервиза, в който има такова оборудване,
      и който е на представителя на известна автомобилна марка, и ще ти звънна.

      ... а до къде стигна с праховия баланс ?

      P.S. Току що се чухме. Ретро сервиза, с ретро машините, си работи, но не прави 4х4 автомобили, но и това се изяснява допълнително по телефона.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 18-02-16, 12:17. Причина: P.S.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Баланс на гуми на колата

        Аз нищо ретро не виждам в тоя тип баланс

        Не е нещо спешно или важно, по-скоро ми е интересно

        ПП Освен ако не се има предвид мерцедес - те вярно са най-ретро фирмата за афтонобили
        Последно редактирано от turtey; 18-02-16, 12:49.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Баланс на гуми на колата

          Преди около 25 години ремонтирах точно такова оборудване (ако не се лъжа бе производство на ГДР)... Общо взето - не бих му вярвал много
          Отчитането на грамажа ставаше по една стрелка (стрелкови уред), а положението - запомняйки положението на тебеширената марка, осветявана със стробоскоп
          Т.е. разчита се на точното око на балансиращия... Май можеше да се излъже и от крива полуоска - да те кара да слагаш олово на джантата

          Верно доста ретро бе дори по онова време...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Баланс на гуми на колата

            Под моста Чавдар мисля има ! Не съм съвсем сигурен.

            Коментар


            • #7
              От: Баланс на гуми на колата

              Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
              Под моста Чавдар мисля има ! Не съм съвсем сигурен.
              Ето отговор от там:

              Първоначално публикуван от i.ivanov01 Преглед на мнение
              Едва ли има чак такъв ретро сервиз още
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Баланс на гуми на колата

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Преди около 25 години ремонтирах точно такова оборудване (ако не се лъжа бе производство на ГДР)... Общо взето - не бих му вярвал много
                Отчитането на грамажа ставаше по една стрелка (стрелкови уред), а положението - запомняйки положението на тебеширената марка, осветявана със стробоскоп
                Т.е. разчита се на точното око на балансиращия... Май можеше да се излъже и от крива полуоска - да те кара да слагаш олово на джантата

                Верно доста ретро бе дори по онова време...

                Дълбоко съм убеден че от Цедес надали ползват машини от Източна Германия

                Ако прочетете внимателно че се блокират всички блокажи и се въртят гумите през мотора ще се сетите каква е идеята.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Баланс на гуми на колата

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Дълбоко съм убеден че от Цедес надали ползват машини от Източна Германия

                  Ако прочетете внимателно че се блокират всички блокажи и се въртят гумите през мотора ще се сетите каква е идеята.
                  Принципа е важен.... На снимките изглежда точно като ГДР-ското изделие, което не значи, че някой не е копирал от някого
                  Един вибродатчик се закрепваше на купето... Това, на което е седнал майстора е цялата апаратура, която в челото си имаше стробоскоп.
                  Удряш една марка с тебишир за референция. Сигнала от вибродатчика се подава в устройството, като се измерва неговата сила (стрелката) и момент на пика (светва стробоскопа)....
                  Балансирането ставаше като визуално виждаш в какво положение е марката в момента на блясъка на стробоскопа - т.е. в какво положение е гумата в момента на най-силно въздействие върху автомобила, и отчиташ индикацията за силата (т.е. грамажа на тежестта)... След това поставяш гумата в същото запомнено положение и удряш баланса... Ама това баланс от вътре/вън на джантата - това са детайли, които гегите не ги притесняват - те такава скорост не вдигат

                  Да, на ГДР-ското изделие имаше и иновация - долното ръбче на уреда към гумата бе направено като конус, и можеше да развърта самостоятелно гумата чрез вграден електродвигател....
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Баланс на гуми на колата

                    Е тука изрично пише че се ползва ако баланса на гумите не е достатъчен и че се върти през мотора щото иначе не стаа
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Баланс на гуми на колата

                      Помня преди години когато редовно карах с над 200 по единствената магистрала този метод се смяташе за върха на сладоледа и се ползваше като последна инстанция за такива досадници като мен с оплаквания, че над 250 нещо им трепери волана! Обясняваха, че е по-прецизен защото балансира целия възел, а не само джантата, демек динамичен!
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #12
                        От: Баланс на гуми на колата

                        Т.е. със сегашните машини не може да се балансира само от едната страна, криво или екцентрично колело? Или принципът им е друг? От памтивеко ротори от грамове до тонове все така се балансират. Учените знаят, но ми е интересно мнението на гумаджиите.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Баланс на гуми на колата

                          С ГДР-ския уред, работещ на този принцип не можеше да се балансира от двете страни джантата... Съмнява ме и този на снимката да може - не се сещам по какъв начин би станало това...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Баланс на гуми на колата

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            С ГДР-ския уред, работещ на този принцип не можеше да се балансира от двете страни джантата... Съмнява ме и този на снимката да може - не се сещам по какъв начин би станало това...
                            Ми , първо на добра баланс машина се балансира колелото от двете страни и после с ГДР-ейската се балансира прецизно целият възел.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X