Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на мека лятна гума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на мека лятна гума

    Здравейте,
    В момента карам лятото HONDA CRV/2014 с оригиналните летни гуми 225/60R18 Michelin Latitude HP, а през зимата с 225/65R17 Michelin Latitude Alpin. От зимните гуми съм изключително доволен като возия – мека и удобна, на лед и сняг вече 2-ра година са като залепени за пътя, спират перфектно.

    Летните обаче имам чувство, че на дупките в София са си малко по-твърдички и предвид, че имам пробеми с кръста возията става ужасна. След консултации съм решил да продам 18“ джанти с текущите гуми, които реално са на не повече от 5000 км. и да взема нови 17“ летни гуми. Разликата в страничния борд е 1.14 см , т.е. 17“ ще са с толкова по-меки.

    Става дума САМО за каране по асфалт със скорост до 160 км/ч по GPS, като и зимните и летните ги помпам на налягане 2.2, въпреки, че в Европа пише, че трябва да са на 2.3, а в САЩ на 2.1 за HONDA CRV.


    Въпроса ми е кои летни гуми са по-комфортни за мека возия за CRV-то – 225/65R17 Michelin Latitude Sport 3 или има и по-меки?

  • #2
    От: Избор на мека лятна гума

    Щом пише "спорт" едва ли ще возят меко!
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #3
      От: Избор на мека лятна гума

      По-меки от мишелин ....едва ли!Няма друга гума с по-тънка и мека страница! Аз поне не се сещам,а доста гуми са ми минали през ръцете.
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #4
        От: Избор на мека лятна гума

        Жертваш стабилност в завой за по-висок борд и ще вози по-меко !

        Коментар


        • #5
          От: Избор на мека лятна гума

          Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
          По-меки от мишелин ....едва ли!Няма друга гума с по-тънка и мека страница! Аз поне не се сещам,а доста гуми са ми минали през ръцете.
          По миналата зима карах на субару то с gislaved ли кви бяха гуми . Те са супер меки и с много меки страници може би повече и от мишелина . Даже отначало усещах колата как се клатушка но после се свиква . Може да имат и летен вариант не съм гледал.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на мека лятна гума

            За Мишелин нямам кой знае какви наблюдения, но Gislaved е много хубава и мека гума. Мисля че не трябва да се помпа на повече от 2 атм. Дааа стоят меки гумите, но возията се променя, а и ако са малко по-високи, например на 70 ще се получи. Единствената драма с по меката гума е че трябва да се внимава по дупките, да не изкривиш джанта...абе нЕма угодия

            Коментар


            • #7
              От: Избор на мека лятна гума

              Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
              Щом пише "спорт" едва ли ще возят меко!
              А кои са по-меки, които не са "Спорт".

              Коментар


              • #8
                От: Избор на мека лятна гума

                Мишелин едва ли е най-доброто за "бомбардирани улици"...
                По тая причина отпадат и други някои, Ханкук например...
                Трябват ти друг тип, според мен, предвидени като за пътищата в 3-ия свят, ако не евтини (китайски не, и като подарък) поне Йокохама, или от бюджетните Nexen или Maxxis, подходящия размер...

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на мека лятна гума

                  И ласата не е за подценяване.....
                  VITARA, SAMURAI
                  FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                  RENAULT ESPACE QUADRA
                  ...и едно сивикче за града...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на мека лятна гума

                    И да добавя, + някои модели на Bridgestone Dueler A/T 694 примерно, стават... Nokian също се представят добре последните години... От "старите" марки Continental е класиката , винаги са Die Testsieger, бях много доволен от - Continental SportContact 5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на мека лятна гума

                      Преди години, винаги търсех възможно най-меките летни гуми за Ситроена.
                      Най-меката като смес от която изхабих два комплекта - Fulda SP.
                      С много добро впечатление съм.
                      Даваха ми 40 000 км гаранция и безплатно въртене в сервиза.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на мека лятна гума

                        Каквито и да сложиш 17 цолови /в съответния профил/ ще са по-меки от 18-ките... Преди години си купих пасат със заводски 17-ки с 225/45/17- страшно стабилен, спира перфектно... Обаче друса, а и гумите скъпи... Отначало мераклия, купих си нов комплект гуми и за 40 000км почти си замина грайфера... Продадох ги барабар с джантите и си взех чисто нови 15-ки джанти с гуми 195/65/15... возията стана коренно различна - буквално не усещаш дребните дупчици, трамвайни линии и т.н. На 40 000 пробег грайфера почти като нов...

                        Иначе като гуми Клебер са меки и на добра цена... За СУВ бях доволен от Унироял и сега ако не продам Хюндая до април, мисля и на него такива да сложа...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на мека лятна гума

                          Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                          Жертваш стабилност в завой за по-висок борд и ще вози по-меко !
                          В условията ни нищо не жертваш освен друсането... Е, и "гъзарията"...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на мека лятна гума

                            Малко или много по-високия борд е по-нестабилен в завой !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на мека лятна гума

                              От всички препоръки .. нищо не разбрах. Защото Yokohama, нали японските гуми са по-твърдички ?

                              "Fulda SP" - от този вид няма 225/65R17 и ... по-меки ли са от Michelin-а ? И как се мери коя гума е най-мека - сайт ли има !?!


                              "Мишелин едва ли е най-доброто за "бомбардирани улици"..." - в смисъл много е мек и няма да издържи ли ?!?


                              Някой изобщо пробвал ли е Michelin Sport 3 като твърдост, че наистина името предполага спортна гума!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X