Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на бъги, откъде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Покупка на бъги, откъде?

    https://www.google.bg/search?q=vw+t2...SNjjrUiV5TM%3A

    http://www.club80-90syncro.co.uk/Syn...RO%20STORY.htm
    Не , заден двигател - за бъги говорим
    НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА -ИМА САМО ПО ТРУДНИ И ПО СКЪПИ
    Всички искат да се върнат към природата, но никой пеша...

    Коментар


    • #17
      От: Покупка на бъги, откъде?

      Сори, да. Заден двигател Т2, да. Грешката е моя. Тука вече колко струва придобването на цял бус за донор. Другото е измислено и проиграно вече.
      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

      Коментар


      • #18
        От: Покупка на бъги, откъде?

        Във форума има такава тема за бъги от субару е12 но не претърпя развитие.

        Коментар


        • #19
          От: Покупка на бъги, откъде?

          Да, всичко зависи от човека който се занимава с това.
          Лично съм имал 2 проекта. Единия го зарязах в почти готов вид заради ортак или по-скоро неговаия не ангажимент към проекта.
          Втория поради липса на време и помещение за изработка.
          Два са начините - бързо - с множество готови детайли и контакти за бърза изработка и доработка на съществуващите , и бавно - със собствени сили и средства , като за сложните задачи се плаща .
          При втория обаче времето от 1 - 1,5 година разколебава и променя приоритетите. Наред с това се прави и оценка "тъй добрите ти приятели".
          Като се тегли чертата парите не са много различни като сложим крайният продукт.
          Още не съм се отказал , но при подходяща схема ще започна директно с бързия вариант.
          НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА -ИМА САМО ПО ТРУДНИ И ПО СКЪПИ
          Всички искат да се върнат към природата, но никой пеша...

          Коментар


          • #20
            От: Покупка на бъги, откъде?

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Доста от бъгитата 4х4 са с някакъв двигател куплиран на скоростна кутия от фолксваген с промемени предавки и някакъв малък преден диф. Предните гуми в повечето случаи са с размер по-малък от задните, като е съобразено с това предавателното число. Ползата от предното е много малка и на нашите писти е само когато е много мокро и много кално.
            Фолсвагенски ск не се използват заради напречното разположение,има няколко с ауди и една-две от Т-2 транспортер,които са страшно чупливи.Масово се използват от вартбург и ренде еспейс,като основно остава корпуса и комплекта пиньон-корона.Останалите карантии се изработват индивидуално за всяка машина,като може да се комплектова със раздатка или извод за преден мост.
            Ползата от 4х4 е осезателна на старт и в завой на добре подготвено трасе,силната и страна не е в калта,става трудно управляема заради твърдото задвижване на преден мост и наличие на шпер на заден.

            Първоначално публикуван от dqdomraz Преглед на мнение
            Зависи за какво ще се използува машината. Ако е за спортни амбиций нещата отиват на завоска машина и тунинг , което само по себе си дава лоша цифра. Писти в БГ - малко и ангажимента е друг.
            Писти,дал господ...

            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
            Значи със синхро пак отиваме на преден двигател . Това започва да прилича вече на автомобил ,а не на бъги.Той най-добре може да каже какви са възможностите за 4х4.
            Със повече творчество всеки един мотор може да се куплира със подходяща ск и да заеме местото си на задният мост,всичко опира до желание и финанси.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #21
              От: Покупка на бъги, откъде?

              Не мога да си представя,как и колко ще се забавлява някой с двигател от т2 или Субару Либеро...!!!??? Ако аз започна да правя бъги втори път, мотора ще е мотоциклетен поне 1000-рка. Много по лесно става всичко и забавлението е повече от 100%.
              мисля, да зема а се замисля...

              Коментар


              • #22
                От: Покупка на бъги, откъде?

                В евпропейският шампионат масово бръмчът със по два двигателя от сузуки GSXR-К7 допълнително тунинговани,машините без изключение са 4х4...
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #23
                  От: Покупка на бъги, откъде?

                  Добре, "Останалите карантии се изработват индивидуално за всяка машина,като може да се комплектова със раздатка или извод за преден мост." .

                  Хайде да задам примерна задача към знаещите.
                  Машина която ще се използува само за леки експедиций , двуместна, двойно. На 15 ки
                  Няма изискване автокрос , само рама, 2 моста неподвижни с чупещи полуоски , ходове според някое заводско окачване с евтина поддръжка.
                  Какви варианти за комплектация -двигател кутия мостове преправки окачване шенкели.
                  Примерна цена за всичко с труда.
                  НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА -ИМА САМО ПО ТРУДНИ И ПО СКЪПИ
                  Всички искат да се върнат към природата, но никой пеша...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Покупка на бъги, откъде?

                    Начиии, най-лесния начин без никакви технически преправяния за вариянт 4х4 със заден мотор е да вземеш мотор,трансмисия и окачване от карера 4
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Покупка на бъги, откъде?

                      Първоначално публикуван от dqdomraz Преглед на мнение

                      Хайде да задам примерна задача към знаещите.
                      Изнамери отнякъде едно субару Е 12 за донор, и след два-три месеца ще ти предоставя готово бъги. Ако имаш интерес-контакт на лични, там ще се разберем за всичко.

                      П.П. В средата на другия месец няколко дни ще съм в Плевен, може да се видим и да поговорим.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Покупка на бъги, откъде?

                        Първоначално публикуван от dqdomraz Преглед на мнение
                        Добре, "Останалите карантии се изработват индивидуално за всяка машина,като може да се комплектова със раздатка или извод за преден мост." .

                        Хайде да задам примерна задача към знаещите.
                        Машина която ще се използува само за леки експедиций , двуместна, двойно. На 15 ки
                        Няма изискване автокрос , само рама, 2 моста неподвижни с чупещи полуоски , ходове според някое заводско окачване с евтина поддръжка.
                        Какви варианти за комплектация -двигател кутия мостове преправки окачване шенкели.
                        Примерна цена за всичко с труда.
                        Тук визирам,че според мотора се произвеждат предавките със необходимите съотношения.
                        Виж някое ренде еспейс 4х4,и си готов.Машината ще е със заден мотор(след водача-ск мотор),като на ск короната се премества на 180гр,което е технологично заложено в конструкцията.Съотношението на крайно предаване е 3,88 и ще си използваш предният диф или подобен примерно от Нива(3,9) заедно със вискомуфата.
                        Двата неподвижни моста,нещо не мога да ги свържа с "чупящи" полуоси...
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Покупка на бъги, откъде?

                          Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                          Начиии, най-лесния начин без никакви технически преправяния за вариянт 4х4 със заден мотор е да вземеш мотор,трансмисия и окачване от карера 4
                          Абе чудех се дали да нарежа тая в гаража -
                          НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА -ИМА САМО ПО ТРУДНИ И ПО СКЪПИ
                          Всички искат да се върнат към природата, но никой пеша...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Покупка на бъги, откъде?

                            Да. Явно говориш от опит . Гледах Рената 1300 кгр с 2.2 или 6так 2.8 - съответно 107 и 150 коня . Какво тегло ще даде тази модификация? Заедно с тръби 2 седалки и другото на колко кгр отива? По мой груби изчисления на ОКО отива на тон което е лошо като съотношение. Все пак ми е интересно. Явно така преправянето ще е най -малко.
                            За моста не съм се изразил правилно - преден - фиксиран към рама диф и чупещи оси. Заден според зависи
                            НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА -ИМА САМО ПО ТРУДНИ И ПО СКЪПИ
                            Всички искат да се върнат към природата, но никой пеша...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Покупка на бъги, откъде?

                              Първоначално публикуван от dqdomraz Преглед на мнение
                              Да. Явно говориш от опит . Гледах Рената 1300 кгр с 2.2 или 6так 2.8 - съответно 107 и 150 коня . Какво тегло ще даде тази модификация? Заедно с тръби 2 седалки и другото на колко кгр отива? По мой груби изчисления на ОКО отива на тон което е лошо като съотношение. Все пак ми е интересно. Явно така преправянето ще е най -малко.
                              За моста не съм се изразил правилно - преден - фиксиран към рама диф и чупещи оси. Заден според зависи
                              Колега, виждам, че си доста запален и мога да ти предложа нещо готово .Ако наистина имаш интерес имам готово бъги даже и с коруба единствената разлика е, че двигателя е отпред но за сметка на това е с пространствена рама, чисто нов LS-3 6.2 литра 480 к.с. 560 н.м. Независимо окачване на А-рамена , спортни спирачки 250л. неръждаем резервоар и мн. други екстри.
                              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Покупка на бъги, откъде?

                                За 2,8 ренде комлект със ск,или ск му да се монтират със произволен мотор.
                                При използване на правилни материяли,масата ще е около 500-550кг.Ако е със каквото има по железариите,ще нещо от сорта на 700-800кила,може и повече,зависи от престараването.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X