Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за темпомат на Discovery II Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за темпомат на Discovery II Td5

    Здравейте колеги,
    Моето Диско2 няма темпомат, а имам възможност да взема такъв друг джип. Въпросът ми е следния: освен бутона за включване намиращ се на таблото и волана с бутоните за управление на темпомата трябва ли нещо друго да се сваля? Питам, защото четох тук за темпомата на Диско1, че се управлява с вакуум и има пневматични елементи по педала на газта, вакуум-помпа,маркучи и т.н...
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

  • #2
    От: Въпрос за темпомат на Discovery II Td5

    По принцип всяко Д2 има. Моето също нямаше изкарани контроли, срещу няколко лева вече има.
    Ето един много добър write-up от Дамян.
    Аз лично го направих с подобен бутон - elimex.bg и работа за 15 мин.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-02-16, 17:50. Причина: Линк!

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за темпомат на Discovery II Td5

      Ясно, благодаря!
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за темпомат на Discovery II Td5

        Понеже горното ми мнение по модерирания начин практически е безсмислено и не носи абсолютно никаква полза никому, ето малко повече инфо без конкретни линкове:
        За описанието на Дамян - потърсете в гуглето Круиз-Контрол за 'Левче'
        За ключа - потърсете SWITCH T2BFR-R (БУТОН 1 ПОЗИЦИЯ 22ММ ЧЕРВЕН)

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за темпомат на Discovery II Td5

          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
          Здравейте колеги,
          Моето Диско2 няма темпомат, а имам възможност да взема такъв друг джип. Въпросът ми е следния: освен бутона за включване намиращ се на таблото и волана с бутоните за управление на темпомата трябва ли нещо друго да се сваля? Питам, защото четох тук за темпомата на Диско1, че се управлява с вакуум и има пневматични елементи по педала на газта, вакуум-помпа,маркучи и т.н...
          Ами при мен (В си има допълнително жило вързано към крачната газ като това жило се командва от електро моторче, а това моторче се командва от контролен модул някъде си
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за темпомат на Discovery II Td5

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Здравейте колеги,
            Моето Диско2 няма темпомат, а имам възможност да взема такъв друг джип. Въпросът ми е следния: освен бутона за включване намиращ се на таблото и волана с бутоните за управление на темпомата трябва ли нещо друго да се сваля? Питам, защото четох тук за темпомата на Диско1, че се управлява с вакуум и има пневматични елементи по педала на газта, вакуум-помпа,маркучи и т.н...
            Нищо друго не ти трябва.
            И във волана и на мястото на копчето има готови букси за включване. Просто включваш и всичко си тръгва. Успех
            LZ1AID

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за темпомат на Discovery II Td5

              Сашо, а за управление на аудиото според теб има ли във волана букса също заложена?
              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
              LZ2РSD

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за темпомат на Discovery II Td5

                Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                Нищо друго не ти трябва.
                И във волана и на мястото на копчето има готови букси за включване. Просто включваш и всичко си тръгва. Успех
                Хм това не го вярвам.
                Странно е да не сложат само копчето което струва нищо а да има инсталация, комп, задвижки и т.н. Дето са си цифра
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за темпомат на Discovery II Td5

                  Ти май четеш през ред.
                  Дизелите нямат управление като твоето, дизелите нямат жила, актуатори, помпи, вакуми и т.н.. Модерните дизели са с ел газ и за да тръгне темпомата, трябва сигнал който да казва на ECU-то да поддържа дадената скорост.
                  ПП- Много по- скъпо е да правиш отделни инсталации за всяка кола, има 2 вида инсталации високо ниво (high line) и ниско ниво/базово (low line).

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за темпомат на Discovery II Td5

                    Първоначално публикуван от krisalesk Преглед на мнение
                    Ти май четеш през ред.
                    Дизелите нямат управление като твоето, дизелите нямат жила, актуатори, помпи, вакуми и т.н.. Модерните дизели са с ел газ и за да тръгне темпомата, трябва сигнал който да казва на ECU-то да поддържа дадената скорост.
                    ПП- Много по- скъпо е да правиш отделни инсталации за всяка кола, има 2 вида инсталации високо ниво (high line) и ниско ниво/базово (low line).
                    Ами не знам пак не съм съвсем убеден че ЕКУ-то е еднакво.
                    В края на краищата има ли някой дето е успял или не?
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за темпомат на Discovery II Td5

                      А??
                      Компютрите са еднакви, при дизел. Разликата в системата на д2/р38 между бензин и дизел е огромна. Пак се повтарям при дизела еку-то на мотора решава колко газ да даде, няма нищо друго освен кабели.
                      Да правено, по горе е казано/показано, но заради правилата във този форум линка е изтрит.
                      Темата е за темпомат при дизелово диско 2, не за бензиново.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за темпомат на Discovery II Td5

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Хм това не го вярвам.
                        Странно е да не сложат само копчето което струва нищо а да има инсталация, комп, задвижки и т.н. Дето са си цифра
                        Ти може и да не го вярваш, но е така. Аз лично съм си го слагал и знам как става. С копчето за волана идва и картонено шаблонче по което да изрежеш отвора за монтаж.
                        При този модел инсталацията е прекарана за всички възможни екстри.
                        LZ1AID

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за темпомат на Discovery II Td5

                          Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                          Сашо, а за управление на аудиото според теб има ли във волана букса също заложена?
                          Петьо, не помня. Отварял съм го, но не съм обърнал внимание.
                          LZ1AID

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за темпомат на Discovery II Td5

                            Монтаж с картинки: http://www.discovery2.co.uk/cruise_install.html
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за темпомат на Discovery II Td5

                              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                              Монтаж с картинки: http://www.discovery2.co.uk/cruise_install.html
                              Това не е self-made install, но пак върши работа.

                              Дали има някой, който го е правил? Да, Damyan_rm (по-горе съм дал пример как да намериш инфо за неговата инсталация) и аз (по-горе можеш да видиш инфо с какъв бутон). Работи перфектно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X