Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    ПП Моам само ако ти харесва де, иначе ще се напъваш излишно.
    Моам ми харесва, ама съм го чел на руски, както и повечето литература дето чета. Та ще пробвам на български!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #77
      От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
      Моам ми харесва, ама съм го чел на руски, както и повечето литература дето чета. Та ще пробвам на български!
      На английски бе братчето ми )
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #78
        От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        На английски бе братчето ми )
        Да де, на български и английски, ибо руската граматика и превод са друга бира!
        П.С. И 3000 думи като словарен запас немам ич!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #79
          От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

          Скорпион, има и труден начин. Ако имаш 200 английски думи в главата си (няма как да ги нямаш) взимаш някоя английска, детска приказка от Children's Storybooks, примерно. Вадиш непознатите ти думи на лист и ги търсиш в Речника. Сглобяването на изречението си идва само, номерът е да помниш коя дума, какво означава. После преминаваш към транскрипцията и.... като преброиш краката на овцете и ги разделиш на 4, знаеш колко овце имаш.
          Мамка му, тва не трябваше да го пиша, от други теми набрах сарказъм, а не си ти човекът, който го заслужава...
          Наздраве!
          Последно редактирано от Тропчо; 22-02-16, 23:10. Причина: Мамка му,...
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #80
            От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Наздраве!
            Няма проблем, аз сам към себе си съм саркастичен в този въпрос! Наздраве!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #81
              От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

              Е как да се въздържа , тия неща езиците (айретен английския ) , покрай тях се ожених .Идеята беше обучение .
              Сега имам две живи и здрави да са - момче и момиче - здрави и корави .
              Аз с ангилийзкия още съм на вие - ама децата го знаят !!!
              Прежалих се в ползата на друга кауза .
              Иначе от 7 думички в изречение - почти успявам да хвана ...нещо...понякога.!???

              Коментар


              • #82
                От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                На теория, учиш по десетина думички на ден и след година ще имаш речник за ежедневието. През това време, щеш не щеш все гледаш по някой и друг филм с надписи или някоя и друга песен по радиото и почваш да чуваш все повече познати думи в изреченията. Един-два пъти в месеца, като си в достатъчно добро настроение четеш за граматиката, без да се натоварваш, колкото да си обясниш някои подробности за себе си(основно времената). Така почваш постепенно да навързваш все повече изречения...като ги чуеш, говоренето идва малко по-бавно и в зависимост колко ще го практикуваш. А и баш английския(без да съм специалист) според мен е доста опростен език - затова и подлежи на такова неангажиращо изучаване.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #83
                  От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                  http://www.rosettastone.eu/lp/mplp/?...-br-gg-sale-EU

                  Ей тая програма я намери по тракерите .. много лесно се учи с нея език. Точно както децата се учат да говорят .. картинки и изговряш думичка ..докато уцелиш. Има мноооого езици не само английски
                  Успех
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #84
                    От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                    Ае ся, от шофьорлък към полиглот. Струва си да ги учиш и едното, и другото. Навремето, Майкъл беше задал въпрос "Да си купувам ли смартфон, какъв да е, каква марка...?"- цитирам по спомен. Всичко си струва. Ако ще ти донесе удовлетворение и парите не са проблем, запиши курс по ядрена физика, стига да те влече. Баби на 80 години записват "счетоводство и контрол на средствата", та ти ли, младежо?
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                      Относно има ли смисъл да се "инвестира" в образование след 40+.

                      "Инвестиция" означава човек да придобие нещо без ясна гаранция че може да пласира в един момент. Може да го продаде изгодно някога но може и да не го.
                      В този смисъл "инвестиция" в образование не е удачна.
                      Има смисъл от образование ако имаш ясни гаранции/необходимост от него.
                      Например аз уча второ висше в момента (40 г.) поради проста причина че ако не уча, догодина няма да работя това което работя 12 години

                      Относно учене на английски език.
                      1. Намираш си индивидуален учител при условие че само ще си говорите и то на най елементарен разговорен език примерно 2-3 часа седмично. Най добре някой дето е живял в Англия може без педагогичеко образование.
                      2. Започваш да гледаш предавания на английски (британски по добре) без превод и субтитри - примерно мен ме кефи "Топ Гиър", "Литъл Бритън", "Да продадеш колата си" и др. - абе нещо дето му се кефиш и е на максимално прост език. Малко по малко почваш да схващаш за какво иде реч, можеш да записваш някои думи и да си правиш свой речник който препрочиташ един път дневно.
                      3. Ако още остава свободно време си намираш текстове от нета и почваш да превеждаш, записваш и слушаш произношението на думичките - примерно в гугъл транслейт.

                      Успех.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                        Цецо както винаги нацели десетката. Да разбираш английски, се учи най-лесно точно с филми със субтитри /отначало с български, след време с английски, накрая може и без, че понякога се бавят с преводите /. Почнеш ли да разбираш какво се пее в песните, значи си напред /дори бг песни без субтитри се хващат трудничко понякога /. А да се учиш как се говори- набарваш роднина, или позната, която е на 'ти' с езика и се почвате. Забавно е в началото, а после е още по-готино. 12 години го учих в училище и единственото което запомних е как се играе белот и свара.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                          I Think This is the Beginning of a Beautiful Friendship." - от Черна Котка, Бял котарак!

                          Не че малко ми остава до посочените години и карам 2ро више. Човек се учи докато е жив. Ако може и да изкарва пари от отва което учи, света щеше да е едно по-добро място.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                            С учене на думи наизуст не става.

                            За пример ще ползвам руски, че Анатолий го знае - какво е ясен пень или пък сажа бела

                            Важно е да знаеш как дадена идея се нарича на определен език (грубо това е ниво просто изречение) За по-напредналите - някои идеи нямат смисъл на даден език.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #89
                              От: Мнениеята ви: Струва ли си човек да инвестира в образование след 40+ годишнината.

                              Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                              ... Да разбираш английски, се учи най-лесно точно с филми със субтитри /отначало с български, ...
                              Забрави! В днешно време в най-честия случай филмите със субтитри идват от торент тракерите, а субтитрите са дело на неизвестни, а твърде често и неграмотни ентусиасти, твърде често използващи превода на Гугъл.

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              С учене на думи наизуст не става. ...
                              Факт, че само с учене на думи и граматика не става. Виждал съм хора, които са наклъвали речников запас, но да ги убиеш, не могат да свържат думите в изречение. Практика му е майката! Ама и само с практика е трудно. Да речем, че разговорно започнеш да се оправяш добре. Ама, ако трябва и да пишеш, че и да водиш някаква кореспонденция с по-сложни текстове ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X