Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs ...

    Здравейте, баща ми има нужда от нова кола, която да е 4х4, но да не е джип а по-скоро кросоувър като изброените в заглавието- Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs Volvo XC70. Интересува ме най-вече колата да има:
    - добър разход
    - да е сравнително евтина за поддръжка
    - до около 10 хил. лева
    - за предпочитане дизел
    - автоматика е плюс, но не е задължителен

    Четох няколко мнения за изброените автомобили по отделно, но никъде не видях тема, в която да се сравняват. Kaто цяло от това, което прочетох за всеки по отделно, Аудито е като, че ли е най-скъпо за поддръжка и с най-голям разход. Субаруто също като, че ли има висок разход, по-скъпи части, но като че ли по-рядко се чупи нещо по него. Засега везните най-много се накланят в посока на Шкодата, но ще се радвам на мнения от хора, които имат опит с такива автомобили. Благодаря предварително!

  • #2
    От: Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs

    Ми Шкодата е Голф. Съответно печели за разходи и простота пред всички други изброени.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs

      Първоначално публикуван от sdt1359 Преглед на мнение
      Здравейте, баща ми има нужда от нова кола, която да е 4х4, но да не е джип а по-скоро кросоувър като изброените в заглавието- Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs Volvo XC70. Интересува ме най-вече колата да има:
      - добър разход
      - да е сравнително евтина за поддръжка
      - до около 10 хил. лева
      - за предпочитане дизел
      - автоматика е плюс, но не е задължителен

      Четох няколко мнения за изброените автомобили по отделно, но никъде не видях тема, в която да се сравняват. Kaто цяло от това, което прочетох за всеки по отделно, Аудито е като, че ли е най-скъпо за поддръжка и с най-голям разход. Субаруто също като, че ли има висок разход, по-скъпи части, но като че ли по-рядко се чупи нещо по него. Засега везните най-много се накланят в посока на Шкодата, но ще се радвам на мнения от хора, които имат опит с такива автомобили. Благодаря предварително!
      За тези пари /долу горе/ можеш да вземеш само читава Шкода/ според..зависи:/. Скаут за тези пари не съм виждал. Моята си е 4Х4 2005 година 1,9 ТДИ ПД. В момента на 240 к. Никакви проблеми с двигателя. Преди година смених тампони и биалетки. Преди месец предни амове. Карам изключително на дълъг път и всяка година из Родопите. Разхода е относително нещо..но при пълен резервоар компа показва ,че може да мине 1000 км ...да кажем реално минава към 900 км пак с условности...Най честият проблем...ами горят ми крушките на фаровете през 3-4 месеца Системата на 4Х4 е Халдекс 3 поколение /май../ на моята. Изисква смяна на масло и филтър през 40 000 км.
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs

        кое е добър разход и евтина поддръжка за него? Моето Субару харчи 17/100 градско и разхода на бензин не е добър, но от друга страна с един резевоар 120 лв изкарвам два есеца, та разхода на пари е добър ......за мен, де.

        търсете най-запазената за тея пари и която му хареса на външен вид, а разхода е колкото дойде, ако му е много, просто ще я кара по-малко, а и ти ще помагаш с един резервоар месечно
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs

          Ако се спрете на Шкода Октавиа, дори и не във версията Скаут ( какъвто би бил и моя избор при тези изброени ) гледайте да е с 1.9 ТДИ 105 кс. Вярно, не върви колкото 140/170 кс., но пък е много по-надежден.
          2.0 ТДИ ПД в първите години ( за съжаление бюджета не предразполага за по-късните, комън рейл 2.0 ТДИ ) са доста проблемни. ( пукат глави, проблемната маслена помпа, дюзи, егр, дпф...)
          Относно разхода, то при 1.9 ТДИ е твърдо под 6 извънградско.
          First Man, then Machine!
          Lada Niva
          Honda XR 400

          Коментар


          • #6
            От: Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs

            При изброените параметри , олроуда трябва да излезе от уравнението .

            Коментар


            • #7
              От: Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs

              Аз препоръчвам Шкодата. При повече търсене, някой Скаут може да изпадне за 10-11 хиляди. В момента има един в мобилето за 12,900.
              Карал съм Октавия (не скаут), служебна и смело мога да твърдя, че това е дуракоустоичив автомобил, с много добра динамика (завива малко като варел, но се свиква), минималистична поддръжка и много радостно цялостно представяне.
              Тази която карах беше служебна, аз и навъртях 80 хиляди, като за това време и сменихме маркуче за задната чистачка, дискове, накладки, масла и филтри. Толкова радостна беше, че се оглеждах за скаут да си купя лична, събрах мнения и то все добри, но после прецених, че няма време кога да си карам личната кола, при условие, че навъртам служебно по 60-80 хиляди на година.

              Поздрави,

              Коментар


              • #8
                От: Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs

                Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                За тези пари /долу горе/ можеш да вземеш само читава Шкода/ според..зависи:/. Скаут за тези пари не съм виждал. Моята си е 4Х4 2005 година 1,9 ТДИ ПД. В момента на 240 к. Никакви проблеми с двигателя. Преди година смених тампони и биалетки. Преди месец предни амове. Карам изключително на дълъг път и всяка година из Родопите. Разхода е относително нещо..но при пълен резервоар компа показва ,че може да мине 1000 км ...да кажем реално минава към 900 км пак с условности...Най честият проблем...ами горят ми крушките на фаровете през 3-4 месеца Системата на 4Х4 е Халдекс 3 поколение /май../ на моята. Изисква смяна на масло и филтър през 40 000 км.
                Напълно подкрепям колегата по-горе.Аз карам Скаут 140кс вече над 80х.км и само крушки и консумативи съм сменял.Средния ми разход по екселска таблица за всичките 80х.км е 6.5,по компютър е 6-лъжат гадините.Зет ми има 4х4 1.9 90кс на над 300х.км и при моето каране гори 4.5 и аз си изяждам парцалите от яд като седна да карам неговата.Багажника е огромен-по-огромен от на всички споменати(ако това има значение,а за мен има).4х4 системата работи неусетно и брилянтно за шосе.С две думи не искам да помислям за друга кола.Като поодъртея още малко ще я сменя за същата,но автомат.Няма друго такова съотношение цена/качество.
                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                Коментар


                • #9
                  От: Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs

                  Аз само бих добавил, че колкото и да е добър мотора 1.9 105 коня, за съжаление и с него може да има проблеми.
                  Карам Сеат Леон с такъв двигател. Колата си я купих в Испания на малко над 150 х. км, обслужвана "по учебник" само при дилър и аз бях първи собсвеник частно лице. И въпреки, че колата е на светлинни години от асортимента на горублянско-дупнишките "търговци", това не ми спести неприятна изненада.
                  Оказа се, че в определени години разпределителният вал е с фабричен дефект и се износват гърбици. За съжаление не помня детайлите, но имаше теми по въпроса точно в шкода форума. Добре е да се провери кои години е желателно да се избягват.
                  Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                  Seat Leon 2007 1.9 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs

                    Crosswagon Q4 е интересна количка - Torsen C, читав мотор, 6.5 см + на Sportwagon-a клиренс, няма автоматик.
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Crosswagon Q4 е интересна количка - Torsen C, читав мотор, 6.5 см + на Sportwagon-a клиренс, няма автоматик.
                      Но не носи на тунинг, особено гаражен, а и са 5 на кръст в БГ и поддръжката не е евтина.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Crosswagon Q4.......... читав мотор,
                        Кой точно мотор имаш предвид,дизела или бензина?
                        Иво (таксито) Андреев
                        0988 91 80 50
                        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                        Коментар


                        • #13
                          От: Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs

                          За 10 хил лв няма да си знае километрите. Субаруто с 2.5 мотора не цвете, 3.0 е прекрасен но си похарчва зимно 17 градско , скача и до към 19л като падне под 25 градуса. Лятото се кротва на 12 , това на кратки разстояния. Иначе като загрее гори съвсем нормално. Поддръжката му е приемлива. РАзбиват често биалетки, задни тампони на предните носачи(по-рядко) , гният им аспусите. Приятен е за каране, ама просторен вътре не е. За дизелите чувам доста неприятни отзиви, там и цените респективно са още по-високи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs

                            Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                            Кой точно мотор имаш предвид,дизела или бензина?
                            Шо се обаждаш като не знаеш? Тя има само един мотор
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Audi Allroad vs Skoda Octavia Scout vs Subaru Outback vs Alfa Romeo Crosswagon vs

                              Още един глас за Шкодата. Братовчед ми смени нови от магазина - Ситроен С4, Пежо хх8, второ Пежо и сега се качи на Октавиа комби. Преди 5-6 дни дойде за малко при мене и вика: Е сега разбрах какво е само да се возиш и да не знаеш къде е сервиза!
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X