Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся колега от Пловдив ,за оглед на Тойота.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся колега от Пловдив ,за оглед на Тойота.

    Аз мисля , че такава кола на тези години ако намериш без ръжда , то тя ще е внос от Италия и ще е тотал от към мотор и трансмисии ! Моето лично мнение е че е по добре да има малко ръжда по праговете и "кюфтетата" която да лъсне след първата зима от колкото скъпи и безкрайни ремонти по механиката на този автомобил . И другото за което се сещам , аз все още шаси на такава Тойота изгнило не съм видял , самият аз съм си купувал 2-3 от този модел в състояние ТОТАЛ , дори и към момента си имам една такава занимавка с доста работа по купето , но шасито не е мръднало . В заключение мога да кажа , че ако наистина върви добре , харесва ти и естествено след по-обстоен преглед си съставиш виждане за реалното състояние на купето и си наясно със проблемите скачай в джаза , нещата не са толкова трагични .Цената не я знаем тука , но тя е такава каквато ти си съгласен да дадеш , а подобни автомобили дори и състоянието на тази се намират все по трудно и все по скъпо ! Поздрави и успех !
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #17
      От: Търся колега от Пловдив ,за оглед на Тойота.

      Благодаря ви ,приятели за мненията, за мен бяха ценни до едно!
      Цената до която стигнахме е 13800лв.не съм сигурен дали си заслужава за ръждясал автомобил. Както казах, ръждата е факт по ходовата част, изчоплена е и замазана, но си личи.Освен това картерът на двигателя е свалян, понеже се вижда сив силикон с който е залепен в последствие.Нямаше къде да я кача на канал, да огледам хубаво отдолу, но картерът според мен е свалян ,понеже е бил пробит от ръждата,въпреки твърденията на собственика,че е бил ударен и заварен.Друго нещо за което се сещам е странното състояние на радиаторът .Ламелите или както се наричат тънките зигзакообразни пластинки между тръбичките за антифриза, почти са изпадли в голямата си част.Питата почти е само на тръби и има доста алуминиева патина.
      Адмирации за всички, които се включиха,поздрави.
      Очаквам все още, някой свободен колега, готов за разходка до троянско.

      Коментар


      • #18
        От: Търся колега от Пловдив ,за оглед на Тойота.

        Само радиаторът струва почти 1 000 лв. Втора употреба не се намира, а алтернативни производства няма! http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=189153

        Коментар


        • #19
          От: Търся колега от Пловдив ,за оглед на Тойота.

          Е те "дребните" подробности стават все повече , а цената си е като за хубава без "подробности" . С риск да се повторя обаче , ще ти кажа че все по трудно е да се намират прилични екземпляри от тази техника , съответно и цените или държат нива или стават все по неприлични
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • #20
            От: Търся колега от Пловдив ,за оглед на Тойота.

            Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
            .... картерът според мен е свалян ,понеже е бил пробит от ръждата ....
            Е те това се случва като не тече от никъде масло на ДВГ

            Коментар


            • #21
              От: Търся колега от Пловдив ,за оглед на Тойота.

              Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
              Само радиаторът струва почти 1 000 лв. Втора употреба не се намира, а алтернативни производства няма! http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=189153
              Съществува алтернатива ,ако са ти здрави казанчетата има една сливенска фирма, която ти сменя питата/мисля че и казанчета възстановяват вече/ и става като нов,но цената е почти като за нов .Занимавам се с камиони и съм ги ползвал, но вече купувам направо нови радиатори.Странно е 1000 лв. за радиатор, че то на МБ Актрос е по-евтин.

              Коментар


              • #22
                От: Търся колега от Пловдив ,за оглед на Тойота.

                Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
                има една сливенска фирма, която ти сменя питата
                Аз съм ги ползвал за смяна на пита на радиатор на Patrol TD42 и определено резултата не е съизмерим с оригиналния радиатор.
                В този случай не мисля, че подобна интервенция е алтернатива.
                Дела трябват, а не думи.

                Коментар


                • #23
                  От: Търся колега от Пловдив ,за оглед на Тойота.

                  Абсолютно съм съгласен! Това не е алтернативно производство, по-скоро е компромис!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся колега от Пловдив ,за оглед на Тойота.

                    Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
                    Съществува алтернатива ,ако са ти здрави казанчетата има една сливенска фирма, която ти сменя питата/мисля че и казанчета възстановяват вече/ и става като нов,но цената е почти като за нов .Занимавам се с камиони и съм ги ползвал, но вече купувам направо нови радиатори.Странно е 1000 лв. за радиатор, че то на МБ Актрос е по-евтин.
                    Е, малко съм преиграл! Сумата беше 910 лв. и 20 дни доставка, ама то като сложиш антифриза и монтажа, цената горе-долу се намества на кръгло число. Пък и за Актроса едва ли радиатор на тази цена е производство на МВ.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся колега от Пловдив ,за оглед на Тойота.

                      Оставете човека да си купи Тойотата де. То е ясно, че ще и смени всички скъпи детайли по "милионника", но това не е новина за никой тук.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търся колега от Пловдив ,за оглед на Тойота.

                        Колеги ,благодря на всички ,които се включиха ,но темата мисля че се изчерпа!
                        Седмицата си мина и не се намери колега да удари едно рамо ,ще се оправям сам, явно.
                        Мисля, че темата е за ключ,но това го оставям на преценката, на модераторите.
                        Поздрави и успех на всички.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся колега от Пловдив ,за оглед на Тойота.

                          To,ако някой очаква да си купи такава Тойота във Фабричен вид явно се е объркал.Но цената на тази предполага да не е изгнило шасито и да не може да влезе нищо по-голямо от мишле при затворени врати и прозорци в нея.Също би трябвало основните възли и агрегати да са изправни.И в противовес на Павката ще кажа,че има 70ки с изгнило шаси и източника им е все областта около Инсбрук в Австрия.Лично аз видя ли шагреносано шаси съм мнителен за състоянието му
                          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                          Враца

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся колега от Пловдив ,за оглед на Тойота.

                            Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
                            ... Цената до която стигнахме е 13800лв.не съм сигурен дали си заслужава за ръждясал автомобил. Както казах, ръждата е факт по ходовата част, изчоплена е и замазана, но си личи...
                            За такава кола, с ръжди по купето - едва ли! Ако искате купе без ръжда, търсете обяви от Италия, за предпочитане - на юг от Тоскана. Цените на читавите Toyota Land Cruiser KZJ 70 са 12-14000 евро, но те са коли на 20 години.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Търся колега от Пловдив ,за оглед на Тойота.

                              Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                              ... И в противовес на Павката ще кажа,че има 70ки с изгнило шаси и източника им е все областта около Инсбрук в Австрия.Лично аз видя ли шагреносано шаси съм мнителен за състоянието му
                              От Австрия аз не съм видял изправен автомобил откъм тенекии, незасивимо от марка, модел, година и т.н., включително и много нови автомобили.

                              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                              За такава кола, с ръжди по купето - едва ли! Ако искате купе без ръжда, търсете обяви от Италия, за предпочитане - на юг от Тоскана. Цените на читавите Toyota Land Cruiser KZJ 70 са 12-14000 евро, но те са коли на 20 години.
                              На обяви цените може и да са такива, въпроса е на какви цени реално се търгуват. Както писах по-горе, хубава KZJ 70/73 от Италия се намира до 12-14 хиляди лева тук. За до/ под 12.000 евро човека ще си купи хубава 80тка, дори и от тук, което е принципно друг автомобил.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Търся колега от Пловдив ,за оглед на Тойота.

                                Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
                                Благодаря ви ,приятели за мненията, за мен бяха ценни до едно!
                                Цената до която стигнахме е 13800лв.не съм сигурен дали си заслужава за ръждясал автомобил. Както казах, ръждата е факт по ходовата част, изчоплена е и замазана, но си личи.Освен това картерът на двигателя е свалян, понеже се вижда сив силикон с който е залепен в последствие.Нямаше къде да я кача на канал, да огледам хубаво отдолу, но картерът според мен е свалян ,понеже е бил пробит от ръждата,въпреки твърденията на собственика,че е бил ударен и заварен.Друго нещо за което се сещам е странното състояние на радиаторът .Ламелите или както се наричат тънките зигзакообразни пластинки между тръбичките за антифриза, почти са изпадли в голямата си част.Питата почти е само на тръби и има доста алуминиева патина.
                                Адмирации за всички, които се включиха,поздрави.
                                Очаквам все още, някой свободен колега, готов за разходка до троянско.
                                Здравей колега, коя Тойота те интересува в Троян, има две, дизелова 1KZ, и бензинова 22R?
                                Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X