Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Deauville, моят избор за първи мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

    Добре е моторетката! Не се занимавай повече с нея....ЗАПОЧВАЙ ДА КАРАШ! Така като чета ......край, влезе ти перото в г..а...Сам ще разбереш съвсем скоро какъв кеф е да се пътува на 2 колела!

    Коментар


    • #77
      От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

      Ей, Любашки, човек да не ти даде ключове на тебе у ръцете! Развалил си "бойния" вид на машинката.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #78
        От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Ей, Любашки, човек да не ти даде ключове на тебе у ръцете! Развалил си "бойния" вид на машинката.
        Хаха...няма бре...просто малко освежаване и привеждане във вид да ми е комфортно и да не ме дразнят разни дреболии...
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #79
          От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

          Честито колега. И аз като тебе на стари години успях да се сдобия с мотор но крастата е огромна. Много безаварийни километри и щастливи преживявания. И моята жена в началото казваше че на такова чудо няма да се качи , а сега е като ваденка за гърба ми .
          Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
          0889 619 319

          Коментар


          • #80
            От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

            Жената на Любчо все още е скиптично настроена по въпроса возене, на моята е стара пушка и съм я събарял и какво ли не обаче все ... зад мен!Ще ги съберем двете да си поговорят малко и ще я качим на "Дювила"!

            Коментар


            • #81
              От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

              Колега Любашки,понеже прочетох че искаш да си повдигнеш кормилото и от снимките забелязах че то е със същия захват като на бившата ми Хонда ЦБФ а и сигурно е 22мм,ето едно удобно и практично решение,абсолютно същите бях сложил и аз на ЦБФа и бях много доволен,можеш да увеличаваш и намаляш разтоянието и са много здрави.
              Тук има няколко

              http://www.ebay.co.uk/itm/APICO-RACI...cAAOxy9X5TYkYz

              http://www.ebay.co.uk/itm/Handlebar-...ia_r3Ex1BR2wTw

              http://www.ebay.co.uk/itm/Handlebar-...kAAOxyRhBSqfPg

              Аз бях с тези от втория линк.Поздрави
              Последно редактирано от SIM; 05-03-16, 10:04. Причина: Допълнение с линкове
              Kawasaki GTR 1400

              Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

              Коментар


              • #82
                От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                Първоначално публикуван от SIM Преглед на мнение
                Колега Любашки,понеже прочетох че искаш да си повдигнеш кормилото и от снимките забелязах че то е със същия захват като на бившата ми Хонда ЦБФ а и сигурно е 22мм,ето едно удобно и практично решение,абсолютно същите бях сложил и аз на ЦБФа и бях много доволен,можеш да увеличаваш и намаляш разтоянието и са много здрави.
                Тук има няколко

                http://www.ebay.co.uk/itm/APICO-RACI...cAAOxy9X5TYkYz

                http://www.ebay.co.uk/itm/Handlebar-...ia_r3Ex1BR2wTw

                http://www.ebay.co.uk/itm/Handlebar-...kAAOxyRhBSqfPg

                Аз бях с тези от втория линк.Поздрави
                Благодаря за линковете!
                Гледах ги тия китове, но вероятно ще изчакам малко, че сега съм в криза финансова покрай новата придобивка, а да не забравяме, че и каска и екип трябва да се купува.
                Ще му дойде времето и на това...Нека да е едно по едно ...

                Да споделя завършването на първоначалното привеждане във вид угоден и не-дразнещ ме на машината.
                Както споменах по-горе, остана ми да оправя липсващия светло-отражател на топ касата.Когато е загубил оригиналния пластмасов отражател, предния собственик, за да не е съвсем грозно е решил и е залепил някакво светло - отразително фолио.Меко казано...не ми хареса нито самото фолио, а да не говорим пък за залепянето му.
                Така се заех първо да отстраня старото фолио...



                Като се загледате...старото фолио е било залепено без никаква подготовка .Отвора с гнездото на видията държаща оригиналния светло-отражател си стоеше и дори...видиите си стояха и си показваха върховете през залепеното фолио...
                Отделно от това...в двата ъгъла профила от долна страна беше изпразнен и имаше кухини в които са влизали най-вероятно някакви крачета на оригиналната пластмаса.



                Затова и след като две вечери подред по 2 часа разлепвах старото фолио/брей...така здраво беше залепнало, че и с пистолета за горещ въздух като го нагрявах трудно се предаде /, се наложи да запълвам въпросните гнезда и хлътналите части на долните външни ъгли.Това го направих с помощта на епоксидна смола и стъкломат, а след това и яко шкурене последоватено с няколко размера, докато стигнах на финала с 800 водно.



                Както и да е...в крайна сметка, подготвих добре повърността, обезмаслих я със спрей за почистване на сп. дискове и днес...Стефката дойде на помощ да залепи новото фолио.



                Мисля, че в крайна сметка се получи максимално добре, като се има предвид, че себестойността е едва 10-12лв. за материали и малко труд.



                Крайния резултат ме удовлетворява.Особено на фона на синия металик, това червено фолио изпъква много добре, а от далеч направо си изглежда все едно има оригинални стопове
                Стефка благодарско за помощта братле
                Та така...това е според мен финала на първоначалното освежаване и привеждане на машината в експоатация при мен.
                Остава ми смяна на маслото/имам го налично заедно с филтър на Man при мен в гаража/ и повдигането на кормилото, което ще е на малко по-късен етап.
                Сега остава...да имаме време и средства да караме повечко, както и всичко да е безпроблемно и безаварийно!
                Последното ви го пожелавам на всички вас приятели от все сърце!
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #83
                  От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                  Така...шест месеца по-късно и 6500 км. пробег, да споделя малко впечатления за този не толкова масов мотор.
                  След като го покарах първите 1000 километра се наложи да променя някои неща, за да ми е по-удобен за ръста.Първо повдигнах кормилото с 30мм. , а след това смених и щатното тясно кормило с 10см. по-широко.Така позицията на ръцете ми стана доста по-удобна.Направих си допълнително седло пълно с мемори пяна, захващащо се с ленти велкро към седалката.Сега вече и 500км. да мина на ден не ме боли задника.
                  По отношение на първоначалните прогнози, че няма да ми достига мощност...спокойно мога да кажа, че не е точно така.Карайки сам с много багаж, тягата ми е съвсем нормална и въобще не усещам липса на мощност.днес си направих експеримент...заведох жената за един ден до морето.На отиване скорост с двама човека и пълни куфари с дрехи/т.е. обемист, но лек багаж/120 при изпреварвания до 140км./ч., а на връщане 130км и на доста места с километри 140км/ч.Тоест с двама човека мотора си държи доволно 140 км./ч. без проблем никакъв, а при изпреварванията на моменти стигах и до 160 и макар и с двама на мотора не усетих да ми липсва мощност.Е...то винаги може и още и ...още...Разбира се, един пистов мотор ще ускорява много по-бързо, ама въпроса е, дали на мен въобще ми е необходимо чак толкова бързо ускорение...!
                  Разхода на мотора...При експедицията ни миналата седмица през Карпатите, въпреки преминаването на двата прохода на по-ниски предавки, и карането в дъжд, което ставаше буквално и на първа дори по серпентините, при точно засичане разхода не се вдигна повече от 4,7-4,8/100км. Принципно при не натоварен мотор и само с един човек при скорости от порядъка на 100-110км/ч. разхода му е 4,31 а при тест на 80-90 км/ч....разхода наистина /това не го вярвах, като ми го разправяше продавача/пада на 3,8/100км.
                  Днес при теста за скоростта по магистралата с двама човека и при доста силен вятър идващ отпред и малко странично при скорости 130-140км./ч и двама човека, разхода за първи път ми се вдигна и отчетох...5,5л/100км., но това е нормално според мен.
                  Та така...аз лично съм напълно удовлетворен от моторетката.Върви повече от прилично, харчи малко, не гори масло/днес го проверих след 6500км. пробег...ами на две/трети е...т.е. малко под максимума, което според мен е перфектно и най-вероятно от смяна до смяна няма да долея нито веднъж.Принципно след днешния тест с по-висока скорост, ми е интересно дали не го е барнало макар и малко, та ще го видя и ще пиша/,надеждна е и не ми е правила като цяло някакви съществени проблеми/дори като се замисля...освен, смяна на реле-регулатора с нов такъв за друго не се сещам/.
                  Това е...ако някой го интересува нещо за този мотор, да пита, ще отговарям!
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                    е така е то със "стари златни машини". не бе сега да не се обидиш... мойта чопария е '91 набор и си пърпори също безгрижно. е сменил съм дребни неща-семеринги на капака на цедката откъм маслена помпа, реглаж на клапани и 1бр, регулиращ винт на изпускателния, че се беше понабил. интересното е че разхода ми се движи около 4,2-5,5 литра в зависимост от скоростта и натоварването с багаж. на дълъг път карам предимно сам-седалката за пътника на вираго 535 не е най-удобната. и нямам куфари,а само дисаги, раницата връзвам зад мен,когато се наложи. еми толкова засега. продължавай в същия дух! приключенското в теб просто е било затворено за повече време и сега си излиза на талази...пък и с тоя фотоапарат вършиш чудеса...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                      Брех, излъга ли я бе да се качи ... жената???Ей Златето е супер ... да я поздравиш!Сега дрешки, каска и ботушки да и купиш!
                      Браво на нашето момиче!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                        Ами да ...излъгах я.Първото качване беше преди месец и нещо, когато я возих до Гълъбово и след това до село.Тогава видя, че всъщност няма нищо страшно.След това в събота на Верея трофи я возих до баните с мотора и в неделя беше върха на сладоледа.Особено, като я видях вече почти извън града, че се е обула...със сандалите...
                        Да...каска има, ама трябва да мисля за екипировка, че направо е зле работата.Само си я представи...седнала отзад на Хондата, ние тръгваме от Бургас по магистралата, духани страшен вятър/над 100-110 не може да се кара/ и...само след няколко километра ни заваля и хубав дъжд.Около 20 километра съм карал в дъжда и тъкмо вече си казах, че ще трябва да спра на някоя бенциностанция и да и дам да облече поне подплатата на моето яке/тя нали е с противо-водна мембрана/ и то взе , че спря да вали.Тогава лепнах Дювила 130-140км./ч. и...я тествах и на по-висока скорост.Всичко обаче мина нормално и не е притеснена от нищо.Дори ми свърши бензина...основния де и не успях заради вятъра да превключа на резерва и се наложи да спра..., че после пък не щеше да запали , докато се напълнят карбовете с бензин...Абе шоу...На първата бензиностанция спрях да заредя и тогава засякох разход около 5,5/100...Височък...ама като се има предвид , че с двама човека, насрещтен вятър и то доста силен и 130-140км скорост...май си е напълно нормален, а един познат дори твърди, че е малък за тези условия.
                        Та така...
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                          Аз искам да видя седалката как е станала с велкро-допълненията [emoji846]


                          Sent from my iPad using Tapatalk

                          Коментар


                          • #88
                            От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                            Първоначално публикуван от valkov1989 Преглед на мнение
                            Аз искам да видя седалката как е станала с велкро-допълненията [emoji846]


                            Sent from my iPad using Tapatalk
                            Ами трябва да я снимам май специално, защото иначе не се вижда добре, ама все пак ето за идея...





                            Поздрави!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                              Да видях го мерси!


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Коментар


                              • #90
                                От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                                Любо здравей. Да ти е честита Хондата. Безаварийно, евтин бензин и здрави панталони така да се каже. Последно време влизам доста рядко и чак сега видях тема , за новата ти придобивка. Хондата е много хубава браво, но след време ще ти малее. След време ще искаш да караш нещо по пъргаво, ако вече не е настъпил момента...повярвай ми. Темите ти с мото разходките са уникални със снимките, браво много ме радват. Точно тъй се прави мотора требе се пука от каране, а не да седи в гаража и само кафенета да се обикалят с него. Гледам в една от темите ти миналата година си идвал до Пещера в крепостта, що не се обаждаш да се видим и да покараме заедно. И аз миналото лято отново се купих моторетка най после. Живот и здраве може и да се засечем някъде да побръмчим, че моя черньо (така съм си кръстил мотора) доста бръмчи и колегите ме пращат отзад да не им надувам главите, ама на мен не ми прави впечатление даже ми проветрява бръмбарите в главата хахаха. Успехи и весели км. с верни другари.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X