Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Deauville, моят избор за първи мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda Deauville, моят избор за първи мотор

    Здравейте приятели, след почти 4-ри годишно въздишане и гледане само на картинка, дойде и моя ред да осъществя една мечта, като придобия най-после отдавна блянувания ...мотор
    Имах мерака да си закупя Хонда Трансалп, която е асфалтово тежко ендуро, но в един момент изкочи една отдавна заглеждана от мен алтернатива, която макар и по-асфалтова насочена, има всъщност...много преимущества пред ендурото като си говорим за асфалтови екскурзийки.
    И така...представям ви новата си придобивка, Honda Deauville!
    Първа снимка от днес в двора на Кат...докато го прехвърляхме.





    Двигателя е същия като на Трансалп-а, но този след 2000г., а именно 650 кубика с 56к.с. мощност.Мотора е с нисък център на тежестта и дори 35-то килограма над теглото на Транса, не се усещат и дори напротив...
    Отделно от това, друго какво натежа в полза на този не-много разпространен мотоциклет.
    Доста по-широка и удобна седалка за дълги пътувания, добре конструирани спойлери именно за дълги пътувания с по-висока скорост предпазващи моториста.И...една доста добра екстра ...наличието на кардан вместо верига.Това отнема един не-малък ангажимент към обслужването на веригата/в това число и суми за подмяна след няколко сезона каране/, смазване, чистене, цапотии и т.н.
    Интересното е, че макар и с един и същ двигател, Девила по всеобщо мнение на каращи именно този мотоциклет харчи по-малко от ендурото. Вероятно това се дължи според мен на по-ниския център на тежестта , както и на по-добрата обтекаемост, което води и до по-малко съпротивление, а от там и по-малък разход!
    Та така...при положение, че машината ще се използва предимно за асфалтови екскурзии, мисля, че е по-правилния избор.
    Ето и още малко кадри, след като вече мотора беше пред гаража ми.









    Мотора е с хубав здрав и принципно безпроблемен двигател.Вади невероятен мазен и плътен звук.Няма да пуши и ускорява много добре.Скоростите включват мазно, без луфтове, а съединителя е невероятно мек.
    Корозия почти липсва дори и под спойлерите.
    Разбира се...моторетката си има и кусури, но те са предимно козметични и тепърва предстои да ги отстраня.Това обаче за мен е дори готино, защото аз съм човек който страшно го кефи да си подготви машината сам и да си отстрани с много старание и мерак това, което е за отстраняване.
    Отделно от това, мотора го взех и на добри пари спрямо нормалната пазарната цена за такъв, та...въпреки козметиките , които ме чакат да се занимая с тях съм доволен!
    Нямам търпение, да се затопли, и да съм готов с новата придобивка за екскурзийки наблизо и по-далеч разбира се!
    Между другото тук е мястото да спомена, че от прочетеното в нета разбрах, че именно този мотоциклет се води един от най-добрите турари в средния клас.
    Тук е мястото да изкажа едно голямо БЛАГОДАРЯ...на моите бойни другари Стефко и Марин.
    Стефката се ангажира да направим огледа, да даде мнение и да удари едно рамо при регистрацията/нали не ми е излезнала още книжката с "А" категория в нея/, на Марин...той си знае, но без него все още мотор наличен нямаше да има!
    Благодаря ви още веднъж приятели и само едно нещо ми идва на уста да кажа...Радвам се , че ви има!
    П.П.Знам, че нито форума, нито раздела е за такъв тип мотори, но все пак реших да отворя тази тема, защото този мотор като цяло не е много познат и може би ще е интересен на доста хора като вариант.
    Все пак макар и чист турист без никакъв помен за ендуро насоченост, той все пак си е един много добър експедиционен мотоциклет/разбира се експедиционен асфалтов мотоциклет /.
    В тази тема ще пиша за всичко свързано с него, от козметиките до евентуални проблеми и техните решения.За последното ако се налага, ще се надявам на помощ от всички вас.
    Искрено се надявам, че ще ви е интересно да разберете малко повече от първа ръка, за този малко по-различен и не дотолкова познат мотоциклет.
    Ами това е от мен за сега.
    Вече спойлера и пластмасовите притурки от дясна страна са свалени/не издържах и след работа.../
    С две думи...купона започва.Оправяне на козметики, обслужване, освежаване и...трипове разбира се!
    Поздрави от един щастлив човек!
    Последно редактирано от lubashki777; 15-02-16, 22:53.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

    Красив мотор! Със здраве да си го караш и да се кефиш!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #3
      От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

      Честито, Любо! Просто виждам следващата тема - "Каква безогледалка да си купя" !
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Честито, Любо! Просто виждам следващата тема - "Каква безогледалка да си купя" !
        Благодаря и на двама ви за пожеланията.
        Коко...за момента нито имам пари за безогледалка, нито съм се замислял по въпроса.
        Между другото, мисля да пробвам на първо време с магнитна раница на резервоара и Никона в нея.Риска е само да не се изтърся и да разкажа играта на техника струваща повече от мотора...
        П.П.Май варианта на Чинела със Сони RX100 не е лош...и май...започвам да го разбирам прекрасно...
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #5
          От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

          Честито, тате! Мечтите трябва да се сбъдват! Много безаварийни километри и хубави емоции ти желая!
          И... чакам те на Берковица и на две колела!
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

            Тия куфари що тромблони могат да съберат
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

              Честито, и безпроблемно ползване

              Аз съм карал такава машинка.Страшно удобна и управляема е. Все едно караш скутер само че със скорости.

              Недостатък има само един - скороста не му е силната страна на този матор.
              Въпреки вградените куфари е перфектен градски байк, а не чак толкова круизър.
              За спокойни къси трипчета по 200-300 км е идеален, ако смяташ да правиш многодневни преходи ще ти дойде леко тегав.

              Но пък за първа машина е супер, свикни му и тогава ще можеш да се ориентираш какъв да е следващия.

              Коментар


              • #8
                От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                Честит ! Само да обърна внимание на факта че постъпваш като мен ! Първо КОПЧЕТО и после БАЛТОНА ! След покупката на Бандита се започна с дрехи ,каски , термо бельо, разговорни ,камера и сега последно стойки и тройка куфари . Сега чакам да дойде част от поръчката и топло време да събера и монтирам всичко и да направя едно пробно . Направо се чудя как навремето сме обикаляли по две ,три седмици из БГ без половината от сегашното оборудване . Като се замисля май само беше мотор ,каски и спални принадлежности .НемашЕ никакви екстри .......................
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #9
                  От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                  Честито колега,много и безаварийни километри.
                  Да те закара до където искаш и винаги да те връща.
                  За какво ти е раница,имаш си куфари.Слагаш вътре апарата - подходящо увит , ако се притесняваш от падане.
                  И нещо от практично естество - По бензиностанциите ( а и не само там ) има едни спреиове за помпене / залепване на безкамерни гуми.Аз съм си сложил един такъв ( въпреки , че съм с вътрешни ) в мотора и по скоро при мен е "против уроки".Казват , че вършели работа , но честно казано не искам да пробвам , но го сложих за всеки случаи.
                  Сега - BMW R1200RT 2006 г
                  Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                  По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                  По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                    Първоначално публикуван от wert Преглед на мнение
                    Честито, и безпроблемно ползване

                    Аз съм карал такава машинка.
                    Страшно удобна и управляема е. Все едно караш скутер само че със скорости.

                    Недостатък има само един - скороста не му е силната страна на този матор.
                    Въпреки вградените куфари е перфектен градски байк, а не чак толкова круизър.
                    За спокойни къси трипчета по 200-300 км е идеален, ако смяташ да правиш многодневни преходи ще ти дойде леко тегав.

                    Но пък за първа машина е супер, свикни му и тогава ще можеш да се ориентираш какъв да е следващия.
                    Идеята ми е точно такава.Лятно време в града основно до работа и обратно/страх ме е малко да карам в градски условия, че повечето шофьори за некадърници и спят зад волана, а това когато си на мотор не е хич добре за теб/ и мото-ексрурзии извън града с пробег около 300 до макс 400км./примерно 200км. в някаква посока, разглеждане и още 200км. обратно/.Карането ми ще е определено както го наричат в мото-средите "пенсионерско".Тоест скорост около 100-120км. според условията, концепцията ми е да се разхождам, а не да се надбягвам.Най-вероятно през повечето време ще съм сам на мотора, но не е изключено и жената да я навия да се качи с мен все пак.Дори и с двама човека обаче и багаж, колко няма да ми стигне скоростта не знам.Все 100-120км. ще върви.Изпреварванията...ами ако не ми достига мощност за изпреварване, има 4-та, ако не пък има спирачка и изчакване докато се освободи насрещната лента.
                    Принципно трипчетата ще си ги правя с приятели, които имат същия тип мотори/дори и малко по-слаби/ и най-важното...същия тертип на каране.Тоест няма да се налага да гоня тоя или оня по пътищата, защото той с пистарката натиска и кара с 200 и се налага да ме чака.
                    Та така ги виждам аз нещата.Разбира се...това от погледа на човек, без опит и практика.Като седна и може би целия мироглед ще ми се промени...
                    Предстои да видим.Важното е то е да е безаварийно и безпроблемно всичко.Тогава ще съм напълно удовлетворен и даже и да имам някакви проблеми със скоростта или ускорението...то това ще са малки бели кахъри на фона на останалия кеф.

                    Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                    Честито, тате! Мечтите трябва да се сбъдват! Много безаварийни километри и хубави емоции ти желая!
                    И... чакам те на Берковица и на две колела!
                    Сине...благодаря ти за пожеланията и...знае ли се...може пък и да изпием по една хлдна ракия на тиферич някъде на две колела...

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Тия куфари що тромблони могат да съберат
                    Хахаха...то ако вкарам всичко това по куфарите, няма да остане място за гащи бре...

                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                      Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
                      Честито колега,много и безаварийни километри.
                      Да те закара до където искаш и винаги да те връща.
                      За какво ти е раница,имаш си куфари.Слагаш вътре апарата - подходящо увит , ако се притесняваш от падане.
                      И нещо от практично естество - По бензиностанциите ( а и не само там ) има едни спреиове за помпене / залепване на безкамерни гуми.Аз съм си сложил един такъв ( въпреки , че съм с вътрешни ) в мотора и по скоро при мен е "против уроки".Казват , че вършели работа , но честно казано не искам да пробвам , но го сложих за всеки случаи.
                      Казват, че отгоре на резервоара е мястото с най-малки вибрации и все пак при не дай Боже падане странично, раницата не отнася директен удар със земята.Другото което е...заводските куфари не са много големи.Има опция да се подменят външните капаци с по-дълбоки такива, но трудно се намират и вероятно ще струват сума пара.Та въпреки екстрата да си закупя мотор готов с трите куфара, все пак мястото си остава ограничено.Така, че все си мисля, дори и да не използвам мястото за фотоапарата, да се снабдя с една средна по големина магнитна раница с цел увеличаване на багажното пространство.Отделно от това пък е и удобно в прозрачния и джоб отгоре да си сложиш навигацията, а и една такава раница не струва много пари.
                      На въпроса със спрея...Да ще си купя такъв и доколкото знам наистина вършел работа.Новите коли вече не пристигат с резервна гума и крик...имат спрей и компресор....Това на мен лично ми се види малко пресилено, защото при по-сериозно разрязване на гумата де-факто оставаш на пътя.Спрея може да запуши малки пробойни, но ако се получи срязване с по-голям размер направо те лаят чакалите някъде без резервна гума.
                      Моите джанти са ляти алуминиеви и предполагам, че едва ли ще съм с вътрешни гуми.Най-вероятно ще съм с безкамерни и затова...в мотора ще пътува и ремонтен комплект за поставяне на фитили.

                      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                      Честит ! Само да обърна внимание на факта че постъпваш като мен ! Първо КОПЧЕТО и после БАЛТОНА ! След покупката на Бандита се започна с дрехи ,каски , термо бельо, разговорни ,камера и сега последно стойки и тройка куфари . Сега чакам да дойде част от поръчката и топло време да събера и монтирам всичко и да направя едно пробно . Направо се чудя как навремето сме обикаляли по две ,три седмици из БГ без половината от сегашното оборудване . Като се замисля май само беше мотор ,каски и спални принадлежности .НемашЕ никакви екстри .......................

                      Благодаря!
                      Ами сега сме по-разглезени.Има всичко и всякакви екстри и удобства....Горетекс , дишащи материй, термо бельо...дядо ми като е карал Иж-ока с обикновено палто и с вестници отдолу за изолация какво...да не е умрял...

                      Прав си обаче...Много хора си мислят/в това число и аз/, че покупката на самия мотор е основното и най-важното, а то се получава така, че всъщност той е...само копчето на балтона.Останалите неща в повечето случаи/говорим за бюджетните моторетки от по 3-5000лв./ струват повече от мотора
                      Все пак все от някъде трябва да се започне.Сега се оглеждам за добра каска и чакам да изпадне някое голямко текстилено яке с протекторчета на добра цена, че бюджета е изчерпан...
                      Та така...важното е, че мАторЯ е в гаража, и започвам на първо време да го човъркам, а след това и да го карам.Другото ще си дойде с времето, нуждите и опита.
                      Поздрави!
                      Последно редактирано от lubashki777; 16-02-16, 06:50.
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                        Хайде и от мен честито!Добра машина в добър стопанин!
                        п.п. нека вятъра бъде с теб!
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                          Честито,в куфара отзад канон 40д със 70-300 обектив се разглабя сам в 50% от случаите,отпред му е мястото
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                            Честито и от мен , със здраве да си го караш , и като му се накараш , да си купиш тежко ендуро. Двигателя е еднакъв с този на Трансалпа , но предавките са различни и от там идва разликата в разхода. Някъде по другите теми видях , че имаш намерение да го подкарваш по черни пътища , за целта е хубаво да му измислиш някаква защита на водната помпа.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda Deauville, моят избор за първи мотор

                              Това твоето се нарича "На дърт гъз, зелен бъз!" Сто кила старо магаре, капачките на коленете му щракат, жена му му казва че е луд и няма да се качи на таквоз животно. И решил нашия да си вземе мотор ...

                              Преди няколко години си продадох любимото ЕТЗ 251 (купено от Стара Загора) и реших, че вече съм сериозен и няма да се занимавам повече с мотори. Да, обаче ей сега в такова топло време, като ги видя, всеки издебнал момента и припалил машинката да врътне едно кръгче докато е топло ... После на откриването на сезона на 22-ри март, всяка година отивам да погледам и да оплакна окото. В Пловдив се събират много мотори от цялата страна и ходят на Бачковския манастир. Виждам стари дружки и си припомням колко готино ми беше.

                              Скоро едно приятелче ми даде кръгче с ТДМ-а си, аз уж за малко, а се върнах след 20 минути. Той се беше притеснил да не съм направил беля. Не бе, кеф ми беше и не ми се връщаше. Каската и якето ми стоят още в гардероба. Малкия ги гледа странно и все ме пита, дали е вярно, че съм имал мотор?

                              Минаха години, но мерака за мотор не ме оставя. Знам, че ще дойде време и аз като теб да си взема отново мотор.

                              Честито! Нека да ти носи радост и много безаварийни километри!
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X