Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безконтактно миене ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Безконтактно миене ?

    Здравейте ! Ще помоля колегите, които си мият автомобилите с ,,безконтактен,, препарат сами, да споделят мнения и препоръки относно качества, марки и цени на използуваните от тях миещи препарати ! Поздрави !
    Сузуки Джимни 1.3, 99г.

  • #2
    От: Безконтактно миене ?

    Марки, цени ..

    И това ли е, поредната, рекламна "дискусия" ?!
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Безконтактно миене ?

      Хаха за тези които си мият колите сами думата безконтактно не съществува.........

      Коментар


      • #4
        От: Безконтактно миене ?

        Какво значи "безконтактно"? Дето пръскаш с една пяна (напр.по автомивките на самообслужване) и после без да търкаш, я изплакваш?
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Безконтактно миене ?

          Да де а тези дето си барат сами колите "безконтактното" го ненавиждат.. Защото ебава всичко каквото може, а въпросните перфекционисти ползват безобразно скъпа контактна технология.

          А тема във офроуд форум къде джиповете се мият в реката..... И каквото падне е хептен смешна

          Коментар


          • #6
            От: Безконтактно миене ?

            Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
            ... А тема във офроуд форум къде джиповете се мият в реката..... И каквото падне е хептен смешна
            В същност, миенето на добре изкалян джип в реката е една голяма самозаблуда. Хубава глинеста кал се сваля с доста зор дори с водоструйка на естакада ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Безконтактно миене ?

              Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
              А тема във офроуд форум къде джиповете се мият в реката..... И каквото падне е хептен смешна
              Караш само офроуд, миеш си колата винаги в реката или си хептен смешен?
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #8
                От: Безконтактно миене ?

                Темата не е ли за съдържатели на автомивки, не за собственици на джипове? Аз мия с каквото има на автомивката и не ми казват какво е. На самообслужване ми излиза 5-6 лв., на "ръчно миене" от някакви труженици - 10-15 лв., кафето отделно.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Безконтактно миене ?

                  Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                  Караш само офроуд, миеш си колата винаги в реката или си хептен смешен?
                  Аз съм хептен смешен.

                  И съм от иронизираните от мен индивиди със комтактното миене, ако случайно отида на автомивка си нося препарати сам.

                  Отделно след кална разходка си мия джипа веднага, правил съм го и в дъжд, но това са си мои разбирания.

                  Това което виждам масово от хора пралтикуващи това занимание офроуда, Не си мият джиповете а каквото падне само или каквото измие дъжда.

                  Така по ясен ли съм?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Безконтактно миене ?

                    Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                    ...ако случайно отида на автомивка си нося препарати сам.
                    Кажи какво си носиш?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Безконтактно миене ?

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Кажи какво си носиш?
                      Авто шампоан и силънт, като второто го мятам на 4 мивки средно. Обикновенни ако съм полира/ваксирал първите два-три месеца джипа/колата не виждат друго миене освен ръчно от мен.

                      Ако искате в дръга тема можем да сподвляме опит с глуписти относно авто козметика.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Безконтактно миене ?

                        Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                        Авто шампоан и силънт, като второто го мятам на 4 мивки средно. Обикновенни ако съм полира/ваксирал първите два-три месеца джипа/колата не виждат друго миене освен ръчно от мен.

                        Ако искате в дръга тема можем да сподвляме опит с глуписти относно авто козметика.
                        Добра идея.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Безконтактно миене ?

                          Като притежател на авто мивка ще ви разкажа няколко основни неща.

                          1 качествения безконтактен препарат НЕ поврежда абслютно нищо по автомобила.
                          След като на баща ми му сасипаха една кола доста скъпа на автомивка с безконтактно в Силистра и аз бях много против но след време промених мнението си.
                          Имаме няколко автомобила които са купувани чисто нови и скъпи и евтини на мой приятели които се мият само при нас и до сега вече 5-години нямат никакви повреди никаде.
                          Безконтактното е готино в няколко момента когато миеш автомобила и нанесеш правилно безконтакното можеш да му измиеш и подкалниците и фугите и други дребни детайли в които не можеш да бръкнеш с гъба или четка.
                          Хубаво е на около десет миенета с безконтактно да се измие с четка или гъба защото не е тайна ,че безконтактното не мие на 100%.
                          Най- правилно е на около 10 миенета да се нанася някаква полир паста/вакса или подобни БЕЗ абразиви.
                          Това с пяната го прави един пянообразуващ пистолет който не е никак евтин който за съжаление е и без ефект.
                          Първоначално го ползвахме и въпреки пяната автомобилите не бяха хубаво измити сега ползваме едни пулверизатори и въпреки,че в клиентите го няма ефекта УАУ от пяната измиването е много по добро.
                          Това е за препарата.
                          Има обаче и друга страна.
                          Вие нали не си мислите,че по автомивките работят вишисти много съвестни и отговорни.Последния кандидат мивкаджия който сам се нарече ВИП мияч ми поиска заплащане от 1500-2000 лв на месец.
                          Ок няма да се ползва безконтактно аз как да съм сигурен ,че всеки път като изпусне гъбата работника я измива от калта по земята и продължава да мие с нея.
                          А като извади кал и пясък от подкалниците и започне да мие с тях по капака добре ли ще ви стане като исъхне и си я видите.
                          Човвшкия фактор в тази дейност е основна част.
                          Когато всеки сам си мие колата е едно тогава той си носи отговорност но когато я мие друг и ти през неговите ръце носиш отговорност тогава безконтактното решава доста проблеми.
                          Поне като не мога да им дам ръце да работят ще им дам препарати и машини с които ако не правят добре поне да не вредят.

                          Аз личо мия всичките си коли с безконтактно и съм убеден в качествата му.
                          В интерес на истината разликата в себестойноста на препарата за безконтакто измиване между тези които повреждат и тези които не повреждат е 0.20ст.
                          Вие си направете сметката ако са ви повредили някаде нещо по автомобила колко е спестил собственика на атомивката.
                          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                          Sofrace Offroad Team

                          Коментар


                          • #14
                            От: Безконтактно миене ?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Кажи какво си носиш?
                            Най- вероятно четка и паста за зъби, възможно е и контакт да си носи...
                            Сузуки Джимни 1.3, 99г.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Безконтактно миене ?

                              От скоро живеем в къща с двор, имаме си и водоструйка, защо да не си мия сам МПС-тата ? Майната и на икономията, по този начин избягвам разкарването и чакането по автомивки. evgeniml, ще може ли да ми препоръчаш безконтактен препарат на ЛС ? Държа да отбележа, че съм виждал хора да си мият (сами с безконтактно) мотори или джипове след офроуд, но явно съм единствен...
                              Сузуки Джимни 1.3, 99г.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X