Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пръскане на овошки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пръскане на овошки.

    Вярно ли е,че трябвало да пръскам овошките със син камък и вар януари месец?
    Дали съм закъснял вече? За 8-9дръвчета става въпрос,и фатално ли е?
    Овошките са,ябълки,праскови,кайсии на три години.
    Благодаря!
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

  • #2
    От: Пръскане на овошки.

    Пръскай няма проблеми.Аз даже сложих повече син камък на разтвора.Не си закъснял още .
    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

    Коментар


    • #3
      От: Пръскане на овошки.

      Не си закъснял. Ако мислиш е не можеш да приготвиш бордолезов разтвор пръскай с Шампион.

      Коментар


      • #4
        От: Пръскане на овошки.

        Благодаря за съветите,че нищо не разбирам от овошки.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #5
          От: Пръскане на овошки.

          За прасковите препоръчват от октомври до март редовно пръскане със син камък срещу къдравите листа. разбира се при подходящо време. Зимните пръскания са с обливане на дървото, може и с по-висока концентрация на разтвора. По това време вече може и с добавка на инсектицид. Ако не знаем дали е съвместим с бордолезовия р-р, прави се проба предварително. Бат Гошо, ябълките ще ги чакаш още три години, иначе кайсии, ако е рекъл Началника, може и на лято . На бордолезовия р-р разбираш ли му?

          Коментар


          • #6
            От: Пръскане на овошки.

            Не съм специалист, опитвам да си гледам хубаво дръвчетата. И ще се радвам ако има някой с опит да пише в темата.
            Има два сайта които се стремя да следвам (надявам се не е реклама)
            http://www.agropal-bg.com/polezno.html тук има направени схеми с картинки -много е удобно.
            Миналата година ги следвах донякъде и бях доволен. Края на февруари ще пръскам с Акаразин- (минерално ммасло) и Шампион

            Другия сайт който харесвам е http://nivabg.com/brz/cat/rastitelna-zashtita-ovoshki/ но там информацията е много разпръсната.
            И http://agro.bg/agro_calendar430/

            Най добре е да се пита в магазина, но е трудно да намериш някой който разбира. В София на светофара на червена звезда има добра агроаптека - и ако попаднеш на мъжа агроном ще ти даде всичко каквото ти трябва. По негова препоръка снимах гадините, така му е най лесно да даде препарат

            Коментар


            • #7
              От: Пръскане на овошки.

              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              За прасковите препоръчват от октомври до март редовно пръскане със син камък срещу къдравите листа. разбира се при подходящо време. Зимните пръскания са с обливане на дървото, може и с по-висока концентрация на разтвора. По това време вече може и с добавка на инсектицид. Ако не знаем дали е съвместим с бордолезовия р-р, прави се проба предварително. Бат Гошо, ябълките ще ги чакаш още три години, иначе кайсии, ако е рекъл Началника, може и на лято . На бордолезовия р-р разбираш ли му?
              С бордолезов разтвор не съм пръскал над 10г. Всяка информация е полезна,иначе каквото кажат в аптеката.
              Много ми допадна,инфото на колегата biol.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: Пръскане на овошки.

                До кое време може да се засаждат дръвчета?
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #9
                  От: Пръскане на овошки.

                  По принцип докато не е тръгнало сокодвижението-докато все още дръвчетата спят.
                  Ама с тази топла зима и пролет те отдавна са се събудили.

                  Ако имаш купени фиданки-по най-бързия начин ги засаждай на постоянното място, като поливаш обилно, и така седмица-две, докато не се убедиш, че са се прихванали. И пак има рискове де. Затова се препоръчва есенното засаждане, ама който е изтървал срока...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пръскане на овошки.

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    По принцип докато не е тръгнало сокодвижението-докато все още дръвчетата спят.
                    Ама с тази топла зима и пролет те отдавна са се събудили.

                    Ако имаш купени фиданки-по най-бързия начин ги засаждай на постоянното място, като поливаш обилно, и така седмица-две, докато не се убедиш, че са се прихванали. И пак има рискове де. Затова се препоръчва есенното засаждане, ама който е изтървал срока...
                    Чакам едни сини сливи от Сърбия,но още ги няма.
                    Мисля,че закъснях вече и реших да питам.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пръскане на овошки.

                      Ако не са ги пратили-по-добре да ги задържат, и Ноември-Декември(когато застудее) да ти ги пратят. Така или иначе едно лято не е от значение.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пръскане на овошки.

                        Аз съм разсаждал и през късна пролет дръвчета, но си ги вадя с пръст около корена и така корена не се разбутва. Миналата седмица разсаждах ягоди. Майка ми казваше че няма да се хванат. Днеска ги гледам че даже и цъфнали. Ама пак така с лопатка ги вадих с пръст.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пръскане на овошки.

                          Имам доста опит в засаждане на дървета,лози, малини и къпини. Почвам от лозите, в дупката се хвърля тор и жито и се садят само пролет, тъй като ако зимата е студена измръзва корена. Винаги присадката трябва да сочи на юг.Дотук с лозите. Същото и с малини и къпини. Дърветата могат да се садят есен и пролет,но трябва да е спряло сокодвижението. Дупката минимум 70 см, пълна с тор пясък на дъното и корените трябва да са подрязани до 20 см.
                          Пръскането, задължително преди да цъфнат 2% р-р бордолезов или какъвто и да е Медсъдържаш препарат. След цъфтежа, трябва да се пръска през месец с инсектицид какъвто и да е напр за ябълката е опасен ябълковия червий и следващия месец с фунгицид за гъбичните заболявания по дърветата, може и 1% р-р на бордолезов р-р. След втората година дърветата се подрязват, Чичко Гугъл ще Ви укаже начините за подрязване,както и Ю тубе. До дръвчето сложете кол за да го държи изправено. Долу винаги през 2 месеца се варосва, за да не слънчаса дървото,както и да не се качват паразити Може и са сложи до 50 гр селитра на дърво. Ако установите въшки по листата рецептата е 40 мл метанол и 20 капки течен сапун на литър вода. Пръска се с пластмасова пръскачка от 2 л. Хубаво е да си купите при повече дървета пластмасова гръбна пръскачка от 16 л и минимум 2 м удължител.
                          Дано съм бил полезен. При купуване на препаратите, гледайте карантиния срок, ако наближава време за бране на плодовете.
                          Успех
                          Последно редактирано от белята; 29-03-16, 20:50. Причина: кривопис
                          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пръскане на овошки.

                            Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                            Имам доста опит в засаждане на дървета,лози, малини и къпини. Почвам от лозите, в дупката се хвърля тор и жито и се садят само пролет, тъй като ако зимата е студена измръзва корена. Винаги присадката трябва да сочи на юг.Дотук с лозите. Дърветата могат да се садят есен и пролет,но трябва да е спряло сокодвижението. Дупката минимум 70 см, пълна с тор пясък на дъното и корените трябва да са подрязани до 20 см.
                            Пръскането, задължително преди да цъфнат 2% р-р бордолезов или какъвто и да е Медсъдържаш препарат. След цъфтежа, трябва да се пръска през месец с инсектицид какъвто и да е напр за ябълката е опасен ябълковия червий и следващия месец с фунгицид за гъбичните заболявания по дърветата, може и 1% р-р на бордолезов р-р. След втората година дърветата се подрязват, Чичко Гугъл ще Ви укаже начините за подрязване,както и Ю тубе. До дръвчето сложете кол за да го дърги изправено. Долу винаги през 2 месеца се варосва, за да не слънчаса дървото,както и да не се качват паразити Може и са сложи до 50 гр селитра на дърво. Ако установите въшки по листата рецептата е е 40 мл метанол и 20 капки течен сапун на литър вода. Пръска се с пластмасова пръскачка от 2 л. Хубаво е да си купите при повече дървета пластмасова гръбна пръскачка от 16 л и минимум 2 м удължител.
                            Дано съм бил полезен. При купуване на препаратите, гледайте карантиния срок, ако наближава време за бране на плодовете.
                            Успех
                            Каква тор за лозите,и житото каква роля изпълнява?
                            Благодаря!
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пръскане на овошки.

                              Житото покълва и дава необходимите хр.в-ва на лозата, както и набъва и служи за резервоар с вода на корена през лятото. Тор, само прегоряла оборска една трета кофа , птичата е силна и много киселинна. Тя се слага на над 3годишни растения и то воден р-р доста разреден.
                              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X