Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Секретни болтове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Секретни болтове

    Скъсах един болт на джантата Което беше знак от съдбата, че е време да сложа секрети (не че спират джамбазите). Та, понеже не намерих подобна или близка тема. Ще исползвам, да направя нова.

    На пазара има доста китайски ментаци, които освен, че се отварят с поглед, опасността заради нискокачествен материал да се скъсат е много голяма. Та, нека тук всеки споели от кои секрети е доволен. На мен ми се върти в главата направо да си отида при стугар, да ми направи уникален до колкото е възможно секрет. Това реално май е най-удачният вариант.

    Но нека всеки сподели инфо - цени, модели, марки и впечатления
    ....!

  • #2
    От: Секретни болтове

    От доста години карам с американски (McG++++)...
    Здраво нещо - имал съм случаи пневматичния пистолет да не може да ги развие. И съответно почва бой с големия чук, вдигане налягане на компресора (уж за да вдигне въртящия момент на пистолета), лостове с дълго рамо и т.н...
    Гайките издържаха безпроблемно (при подобен случай на колега скъсаха шпилка)...
    Цената не винаги е хуманна (аз ги вземах от дилъра на марката, иначе ги има доста по-евтини), но пък съм доволен...

    А за да не ги късаш - затягай ги с въртящ момент, който е препоръчан от производителя на автомобила...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Секретни болтове

      Секретните болтове създават проблеми САМО на собственика.

      Коментар


      • #4
        От: Секретни болтове

        +1 за McG

        Коментар


        • #5
          От: Секретни болтове

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
          Секретните болтове създават проблеми САМО на собственика.
          И това го има, но при мен са доста навряни вътре в джантата - влиза само тънък камък - стандартните не могат да влязат в джантата. Та 'нестандартен' захват е по-трудно изпълним......
          А за проблемите - затова и съветвам колегата за здрав модел - до момента съм експлоатирал 4 комплекта от 2005г насам (единия комплект го прехвърлих на следващ автомобил), като въртя гуми на два автомобила всеки сезон, и секретните гайки никога не са ми създавали проблеми досега...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Секретни болтове

            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
            Секретните болтове създават проблеми САМО на собственика.
            +1
            ... и стига с тая параноя, трябва да се живее по-спокойно !
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Секретни болтове

              Определено не е параноя!

              Коментар


              • #8
                От: Секретни болтове

                Грозна гледка,гледам,че са се "постарали",на времето ги вдигаха за праговете(тотал щета) с английски крик(дълъг кол подпрян на камък) и разтоварваха направо на земята.
                На бавареца съм ги махнал,нямам вече нерви да дърпам накрайника от болта,заклинва и си трябват специялно подострени клещи.А винаги лично аз съм ги стягал с кръстачка на ръка,явно има някакъв момент на износване след който е препоръчително да се сменят.
                А за кражба,не се притеснявам,въпроса е да не те набележат...,хората си имат всичко и пипат бързо.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: Секретни болтове

                  Според мен, намаляват поне 80% шанса за кражба тип "случайна възможност".
                  Има начини да се развият, но в повечето случаи, тези които обикалят с цел лесни кражби, няма да имат инструментите и умненията за това.

                  Поставянето на качествени болтове, по правилния начин, гарантира лесното им сваляне.
                  Лично мнение, разбира се. Аз също съм с McG

                  Поздрави,

                  Коментар


                  • #10
                    От: Секретни болтове

                    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                    Определено не е параноя!

                    На тази Тойота ли откраднаха 33"-те в Люлин ?
                    Ако да, случая коментирахме с Ники (turbo-d),
                    та няма да му забравя коментара:
                    Знаеш ли как се сменят 33"-ки, па тия е трябвало и да ги разнасят по нощИте, а им е трябвал и бус !
                    А при тая кражба, май, бяха изгасили и лампите.
                    Та стигнахме до извода, че колкото по-големи са гумите, толкова по не се крадът.
                    Със секрети (които са слагали предишни собственици) съм имал само ядове, и добре, че малки и не на път.
                    Имам, в наследство, много хубави секретни гайки за джипа, но съм ги свалил и оставил да втасват у нас.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Секретни болтове

                      Първоначално публикуван от paragraf 22 Преглед на мнение
                      Според мен, намаляват поне 80% шанса за кражба тип "случайна възможност".
                      Има начини да се развият, но в повечето случаи, тези които обикалят с цел лесни кражби, няма да имат инструментите и умненията за това.

                      Поставянето на качествени болтове, по правилния начин, гарантира лесното им сваляне.
                      Лично мнение, разбира се. Аз също съм с McG

                      Поздрави,
                      Проблемът е,че на всяка марка МПС секретите са еднотипни(ако собственика не е предприел нещо превантивно) и апашите тръгват за конкретен модел джанти+гуми,въоръжени със съответният секрет и няма оттърване.

                      Винаги може да се произведът нестандартни болтове,включително и аз мога да издялам разни,при които чисто нямаш шанс за развиване без подходяща вложка.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Секретни болтове

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        На тази Тойота ли откраднаха 33"-те в Люлин ?
                        Ако да, случая коментирахме с Ники (turbo-d),
                        та няма да му забравя коментара:
                        Знаеш ли как се сменят 33"-ки, па тия е трябвало и да ги разнасят по нощИте, а им е трябвал и бус !
                        А при тая кражба, май, бяха изгасили и лампите.
                        Та стигнахме до извода, че колкото по-големи са гумите, толкова по не се крадът.
                        Със секрети (които са слагали предишни собственици) съм имал само ядове, и добре, че малки и не на път.
                        Имам, в наследство, много хубави секретни гайки за джипа, но съм ги свалил и оставил да втасват у нас.


                        Мойте бяха,да.
                        Бяха срязали кабелите на уличното. Трябва да са мъкнали и "крокодил" за да се повдигне. А трупчетата бяха чисто нови и с идеалната височина.
                        Т.е. дълго са ме дебнали. Както и да е.. на гробища да ходят с тях

                        Коментар


                        • #13
                          От: Секретни болтове

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          ..
                          Винаги може да се произведът нестандартни болтове,включително и аз мога да издялам разни,при които чисто нямаш шанс за развиване без подходяща вложка.
                          Ако "стърчат" се развиват с тръбен ключ. Трябва въртящ се пръстен.
                          Бе най-добре по 1 заварка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Секретни болтове

                            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                            Ако "стърчат" се развиват с тръбен ключ. Трябва въртящ се пръстен.
                            Бе най-добре по 1 заварка
                            Правят се с конусна глава ако стърчът(това с пръстена не ме кефи),или външен конус на 60-65гр обработен термично.От към големият размер прав участък 5-7 или 9-то грам според фантазията на производителя.Другият вариянт вътрешни зъби в цетнтъра на конуса по избор.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Секретни болтове

                              от апашите гении няма спасение ,
                              единственото утешение след като си видиш колата на трупчета , въпреки че си наринал една шапка пари на Спиро , стугаря в квартала , дето ти е авер и ти е избарал УУУУникални гайки , че кадърен крадец те е обарал , не някой лигльо или наркоманче със спринцовка в ръката .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X