Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

    Приятели ! Вече съм собственик на Terrano 2 ,което лично си доставих за мен от Италия.Колата е в перфектно техническо състояние но проблема е ,че е стояла доста време без акумолатор.Сега когато я регистрирах и обслужих започнах да оправям дребните неща ,които преди това не бяха на дневен ред.
    Имам следния проблем със ключовете.След смяна на батериите не мога да ги обуча . правя следното нещо, което прочетох но не става.

    1 .Поставям ключът.
    2.Завъртам го 6 пъти много бързо в позиция ON / OFF за по малко от 10 сек.
    3 Вадя го и здържам бутона за отключване(МИГАЧИТЕ ПРЕМИГВАТ)
    4 Натискам бързо 3 пъти бутинът за зайлючване
    След това пише че всичко трабдвва да започне и да работи но не става.
    Моля ви кажете къде бъркам ?

    Забелязах че след точка 4-ри, като натисна копчето на ВРАТАТА за откл/закл. мигачите премихгват.
    Моля ако е възможно някой да ми покаже нагледно с клипче как стават нещата.
    Отварям нова тема защото наистина никаде не видях информация за обучаване на ключ на терано което е със дистанционно вградено в ключът .Има много ,които са за коли с отделно дистанционно управление.Прилагам и снимка на ключът
    .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20160211_005.jpg
Прегледи:1
Размер:96.7 КБ
ID:6108332

  • #2
    От: ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

    След т.4 трябва да пуснеш бутона и пак с ключа OFF/START.
    Скоро го правих и си става.Добре е преди започване на процедурата да заключиш и отключиш колата с дистанционното от работещия ключ-стоиш вътре.

    Копирано от Нисан Форума:


    1) 6 пъти ON
    -) два пъти мигат мигачите
    2) държи се UNLOCK и 3 пъти се натиска LOCK на първият ключ
    -) веднъж мигат мигачите
    3) държи се UNLOCK и 3 пъти се натиска LOCK на вторият ключ
    -) веднъж мигат мигачите
    4) веднъж ON
    -) два пъти мигат мигачите ако всичко е ОК.


    При повече ключове,или спре да разпознава първия:

    2 и 3 са ключовите моменти за много ключове - трябва да се програмират последователни ключовете, без да се завършва процедурата с всеки един от тях. Накрая се приключва започналата процедура, след като сме запаметили всичките ключове. При натискането на UNLOCK + 3 LOCK не е нужно да бъде в ключалката ключа - вадите си го, и си натискате както ви е удобно.
    Последно редактирано от ognqn; 11-02-16, 15:03.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #3
      От: ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

      Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
      След т.4 трябва да пуснеш бутона и пак с ключа OFF/START.
      Скоро го правих и си става.Добре е преди започване на процедурата да заключиш и отключиш колата с дистанционното от работещия ключ-стоиш вътре.

      Копирано от Нисан Форума:


      1) 6 пъти ON
      -) два пъти мигат мигачите
      2) държи се UNLOCK и 3 пъти се натиска LOCK на първият ключ
      -) веднъж мигат мигачите
      3) държи се UNLOCK и 3 пъти се натиска LOCK на вторият ключ
      -) веднъж мигат мигачите
      4) веднъж ON
      -) два пъти мигат мигачите ако всичко е ОК.


      При повече ключове,или спре да разпознава първия:

      2 и 3 са ключовите моменти за много ключове - трябва да се програмират последователни ключовете, без да се завършва процедурата с всеки един от тях. Накрая се приключва започналата процедура, след като сме запаметили всичките ключове. При натискането на UNLOCK + 3 LOCK не е нужно да бъде в ключалката ключа - вадите си го, и си натискате както ви е удобно.
      Стоиш вътре, но със затворени врати! Отворена ли е няма как да стане.

      Коментар


      • #4
        От: ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

        И няма значение дали дистанционното е в ключа или не. Аз например съм с ключ от по-нов модел нисан, с дистанционно на него. Работи си, с изключение на това че за да отключа трябва да цъкна бутона "отключване" 2 пъти. По-новите модели при едно цъкване отключват само шофьорската врата. Останалите се отварят чак при второто цъкване.

        Иначе си се обучава точно като по точните в списъка. Просто чети ВНИМАТЕЛНО и изпълнявай ТОЧНО написаното.

        ПП. И да, всичко се прави докато си вътре, при затворени врати. "Рецептата" я има точно описана в autodata например, и работи - тествано многократно.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

          Първоначално публикуван от Ivan A Преглед на мнение
          Приятели ! Вече съм собственик на Terrano 2 ,което лично си доставих за мен от Италия.Колата е в перфектно техническо състояние но проблема е ,че е стояла доста време без акумолатор.Сега когато я регистрирах и обслужих започнах да оправям дребните неща ,които преди това не бяха на дневен ред.
          Имам следния проблем със ключовете.След смяна на батериите не мога да ги обуча . правя следното нещо, което прочетох но не става.

          1 .Поставям ключът.
          2.Завъртам го 6 пъти много бързо в позиция ON / за по малко от 10 сек.
          3 Вадя го и здържам бутона за отключване(МИГАЧИТЕ ПРЕМИГВАТ)
          4 Натискам бързо 3 пъти бутинът за зайлючване
          След това пише че всичко трабдвва да започне и да работи но не става.
          Моля ви кажете къде бъркам ?

          Забелязах че след точка 4-ри, като натисна копчето на ВРАТАТА за откл/закл. мигачите премихгват.
          Моля ако е възможно някой да ми покаже нагледно с клипче как стават нещата.
          Отварям нова тема защото наистина никаде не видях информация за обучаване на ключ на терано което е със дистанционно вградено в ключът .Има много ,които са за коли с отделно дистанционно управление.Прилагам и снимка на ключът
          .
          Ето това ти е алгоритъма на обучение - http://www.programyourkeys.com/Nissa...ogramming.html
          Според мен бъркаш в т.2 трябва да въртиш от позиция ON до 0, а не до OFF.
          Прочети постовете ми в края на тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...=178200&page=2
          Последно редактирано от ico_dok; 12-02-16, 15:15. Причина: грешка

          Коментар


          • #6
            От: ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

            Извинявам се за късния отговор НО на мен и двата ми ключа са неработещи и за смяна на батериите .Има ли значение кой е първи кой е втори ключ или след комбинацията трябва ключът да тръгне.

            Коментар


            • #7
              От: ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

              Няма значение. Може да запаметява до 4 дистанционни (не ключове, дистанционни - при вашите ключове просто дистанционното е вградено в него) и няма никаква разлика в каква поредност си ги запаметил - просто работят и 4-те.

              Колко ключа (тоест колко чипа за имобилайзер, пак вградени в ключа) може да запамети не знам - това се прави от ключар. 2 може със сигурност, а при еднакви чипове може колкото си искате. Чиповете подлежат на копиране от ключар с нужното оборудване. Запаметените кодове на чипове в компютъра също подлежат на изтриване и препрограмиране. Читав ключар може да ви изтрие всичко и да ви направи нови ключове с нови чипове, ако возилото е пазарувано от подозрителен джамбазин. Някаква дребна застраховка е, все пак.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

                След изпълняване на тези стъпки всичко минава точно както е описано .Проблемът е ,че ключът е със сменени батерии но не сработва и не тръгва да работи .Някакви предложения колеги ?
                1) 6 пъти ON
                -) два пъти мигат мигачите
                2) държи се UNLOCK и 3 пъти се натиска LOCK на първият ключ
                -) веднъж мигат мигачите
                3) държи се UNLOCK и 3 пъти се натиска LOCK на вторият ключ
                -) веднъж мигат мигачите
                4) веднъж ON
                -) два пъти мигат мигачите ако всичко е ОК.

                Коментар


                • #9
                  От: ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

                  Дефинирай точно какво означава "не сработва и не тръгва да работи". От двете обучени дистанционни само едното ли не работи или и двете? И с двата ключа ли можеш да запалиш джипа?

                  Това че е със сменени батерии няма отношение към нищо.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

                    При мен нещата се получиха na 100% ( Нисан Терано R20 1997)
                    Не зная дали е от значение, но след т.1 аз оставих ключа в ключалката на положение OFF.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

                      И при Патрол е същата процедурата. На двата ключа смених батериите без да ги обуча и стана така че нито един не можеше да отключва или заключва, иначе нямаше проблем с паленето. След обучаване и двете дистанционни работят без проблем.
                      БЛАГОДАРЯ, на колегите за изложената процедура!
                      Nissan Patrol 2008
                      Mercedes c220 cdi 2006
                      Mercedes cls350 cdi 2013
                      Mercedes GL 450 cdi 2012

                      Коментар


                      • #12
                        От: ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

                        Patrol-а ти е доста нов (ако е тоя от подписа) и вероятно с по-нова версия на NATS. Terrano е с NATS 2, и там дистанционните са пасивни, тоест те си излъчват каквото си излъчват, и това им е заложено в завода и никакви смени на батерии не им влиаят. Тоест компютърът се обучава да използва дистанционните, а не обратното, и няма "скачащи кодове" и прочие. При по-новите системи (не знам как е при конкретната) се случва заради скачащия код след смяна на батерия да се наложат няколко опита за да може компютъра да си навакса загубената инфирмация за скачащия код от "рестартирането" на дистанционното, ако дистанционното е пасивно, или да трябва да си поприказва с дистанционното двупосочно, ако е някаква по-модерна система. А иначе при Terrano и чипа за палене си съвсем отделен и няма никаква връзка с дистанционното. Просто в корпуса на ключа се мъдри както чипа за имобилайзера, който е изцяло пасивен - захранването му идва от антената на имобилайзера по въздух, така и платчицата с дистанционното, което управлява само заключването и алармата и няма връзка с паленето.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

                          Да, за този патрол става въпрос. Пали си без проблем след смяна на батериите, но не можеше да се отключва. Заключването работеше от двете дистанционни. И си прав че бяха необходими няколко опита, стана на четвъртия път. Но си мислех че не правя нещо както трябва, тъпото в случая беше че заради какското колата има допълнителна аларма, в случая е валкор, така го купих, и като не се отключва с дистанционното не може да се деактивира алармата и е голям кеф. Пали си, но по време на движение се включват аварийни, клаксони, а бе направо си подвижна лудница.
                          Сега се сещам че при този патрол отключване то е на две положения, първото е само за лявата врата и втори път за всички останали. При другият патрол който е 2005 е само на едно положение. Интересното е че и там сменях батерии на дистанционното, но нямаше проблем след това с работата му.
                          Nissan Patrol 2008
                          Mercedes c220 cdi 2006
                          Mercedes cls350 cdi 2013
                          Mercedes GL 450 cdi 2012

                          Коментар


                          • #14
                            От: ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

                            И още нещо, след първият опит и двете дистанционни загубиха връзка с компютъра.
                            Nissan Patrol 2008
                            Mercedes c220 cdi 2006
                            Mercedes cls350 cdi 2013
                            Mercedes GL 450 cdi 2012

                            Коментар


                            • #15
                              От: ЗАПОЗНАВАНЕ НА КЛЮЧ на Terrano 2 2002g

                              Здравейте ! Имам проблем с Терано 2 1998г. ,2,7 дизел , и мисля ,че е от имобилайзера. Оставих за няколко дни Тераното без да го паля. Днес след като го отключих с допълнителното му дистанционно , тъй като оригиналното не работеше от година , мигачите си присветнаха както си му е реда. След което дадох на контакт за да подгрея . След изгасване на индикатора /пружинката/ завъртях ключа и цялото табло изгасна,т.е. явно акумулатора ми беше изтощен. Съответно го смених с друг , но при закачането на клемите ми направи впечатление , че не се включиха мигачите , както и не се включи ГНП . Обикновено се чува нещо като "жужене" след като сложа клемите. След което опитах да запаля , но стартера си върти , а двигателя не пали. Откачих десетина пъти клемите , но така и не можах да запаля. Явно имобилайзера не иска да пусне ток към помпата. Преди време имах същия проблем , но не знам как успях да запаля, но днес явно не ми бе ден. Някой може ли да ми даде някакъв алгоритъм за "излъжа" имобилайзера. Пропуснах да кажа , че червената лампичка на имобилайзера която е горе на таблото пред волана мига бързо и на кратки интервали. Обикновено светваше бавно и на дълги интервали. Поради това смятам и че проблема е в имобилайзера.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X