Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вакуумен датчик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вакуумен датчик

    Извинявам се че ви занимавам само със себе си и с моята джипка,ама нали за това е форума,а пък и така си уплътняваме зимните вечери като същевременно си помагаме един на друг,кой с каквото може.Та,онзи ден реших да и направя една диагностика,защото сутрин(като е студен двигателя)
    пали по трудно,и като отидох до един приятел с подходяща апаратура първо установихме че нямам такава букса в която да включи компа!!!Тук бях прочел че се намира някъде под акумулатора,но там,както и из целия двигател такава не намерихме!Така и не направих диагностиката,но установихме че на вакумния датчик на колектора на изпускателните тръби се е счупила тръбичката и маркучето е във въздуха и така не поддава нищо на компа,а от там и на дроселовата клапа,та той ми каза че за това и трудно пали!
    Та въпроса и молбата ми към вас колеги е дали някой има такъв вакумен датчик,и ако да да се обади на тел.0877/701740 да се разберем.В противен случай ще го търся в MEGAPARTS или по морги,но първо тук да проверя,нали сме се обрекли на взаимопомощ в този сайт!!!

  • #2
    От: Вакумен датчик

    Здравей, в тази тема е показано как се прави диагностиката на фероза, нужен ти е само кламер.
    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

    Коментар


    • #3
      От: Вакумен датчик

      Гледал съм темата,ама май бегло!
      Последно редактирано от буклас; 11-02-16, 19:31.

      Коментар


      • #4
        От: Вакумен датчик

        Сега пак прегледах темата,и първото което открих че тази букса която е закрепена на коша от страни до кутията с релета и бушони я имам,ама не знам защо от някакъв пост тук във форума със се подвел че се намира под акумулатора!Значи това е буксата за диагностика!После не ми става ясно от написаното кое мига като дадеш двата кабела на късо с кламер или тел?Значи едва сега разбрах че може и без комп.да си диагностицираш джипката!!!

        Коментар


        • #5
          От: Вакумен датчик

          Мига лампата Check Engine на таблото.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Вакумен датчик

            Значи си трябват двама човека!Винаги съм знаел че сам човек е само за в кенефа,обаче вътрешно в себе си се надявах да не е така,но уви!!!
            Благодаря Вани4,благодаря Tiger-че за информацията,от тук на сетне съм аз,със жена ми ли,с тъщатата ли,въпрос на моя преценка,ха-ха-ха!Само трябва да си препиша таблицата и да действам!

            Коментар


            • #7
              От: Вакумен датчик

              Може и сам.
              Замости където е показано на схемата и си чети спокойно.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Вакумен датчик

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Може и сам.
                Замости където е показано на схемата и си чети спокойно.

                Коментар


                • #9
                  От: Вакуумен датчик

                  Датчика си го оправих,залепих му щуцера който се подава от него и му сложих маркучето,но с това паленето не се оправи!Сутрин продължава да пали малко трудно,някъде на 6-7сек. въртене.Имна бензин и на газ е така!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вакуумен датчик

                    За този клапан ли става въпрос?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170914_185257.png
Прегледи:1
Размер:866.9 КБ
ID:5766841

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вакуумен датчик

                      Това на снимката горе, е също в състояние на счупен щуцер. Веднъж е правен някога от предишния собстненик. Сега при ремонта на главата пак го счупиха. А някой има ли идея какво управлява този датчик или клапан, не знам какво точно представлява тая джиджавка? Същото питане имам и за друг един детайл. Предполагам че е някакъв вакумен преобразувател... Какво представляват и имат ли роля при паленето на студен двигател(преди смукача да сработи)?
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Boichancho; 15-09-17, 23:50.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X