Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

    Привет, колеги ! Изчетох доста материя във форума, но не успявам да си дам отговори на няколко въпроса и ще ги поставя тук. Джипката е Самурай 1.3 мотор с газова уредба. 1ви въпрос - адски висок разход на газ. Карах я в планината 100км допълних бутилката и събра цели 16 литра. На какво може да се дължи ? 2ри въпрос - Гуми Малатеста Кобра 215/75/15 ще може ли да ги върти безпроблемно или ще бъдат тежки ? Влизат ли в купето (не е лифтирано), ако не да се ориентирам към по-малък размер. Също така подходяща ли е гумата за есенно-зимния сезон (за кал казват че е добра, но за сняг не я хвалят особено). Може да ми препоръчате и друг модел гуми, но от горе-доло в този ценови диапазон. 3ти въпрос - Има ли начин да повдигна купето 2-3см без да влизам в дълбоки филми като качване на ресорите на мостовете, от там проблем с дължината на кардани и т.н. и т.н. ... Има ли вариант да се усилят ресорите (предните са почти прави - това нормално ли е?! ) ? Четох за някакво ''шпренгване'' (простете ако съм объркал термина) - какво представлява тази процедура ? Извинявам се за въпросите, може би за някой са глупави, но аз съм супер бос в това отношение и всякаква помощ ще ми бъде от полза ! Благодарско предварително
    Suzuki Samurai 1.6 - Mud Machine

  • #2
    От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

    Първоначално публикуван от HurricaneRR Преглед на мнение
    ...адски висок разход на газ. Карах я в планината 100км допълних бутилката и събра цели 16 литра.
    Ако това ти е адски висок разход, не ходи в планината с кола. В зависимост от това какво си правил с планината може и да може да се намали с литър-два-три, ама 8/100 като опелче по асфалта няма да стане никога.

    Коментар


    • #3
      От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

      Разхода ти на газ си е много добър.Още повече че според мен самурайката не си я натоварил и на 50% от възможностите й Споко,в гората може да гори и бая повече.
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • #4
        От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

        То ясно, че разхода в гората няма да бъде като този по шосето, но ми се стори висок за 1.3 мотор. БМВто ми е 3 литра автомат и гори 20 газ в града и изхождайки от това гледище ми се стори, че нормалния разход на Самурая трябва да бъде по-нисък.. Но кефа цена нема .. А какво ще кажете по другите въпроси за гумите и повдигане на купето? Ако 215/75/15 влизат изобщо има ли смисъл пт повдигане ?
        Suzuki Samurai 1.6 - Mud Machine

        Коментар


        • #5
          От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

          Глупости пишете и двамата.Самурая гори 3/100 извънградско,4/100 градско и под 5 в гората... И 30-ките не му тежът...абе кво разбират от истински джипки...
          П.П.Сори,ама не се сдържах този път.
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

            Първоначално публикуван от HurricaneRR Преглед на мнение
            То ясно, че разхода в гората няма да бъде като този по шосето, но ми се стори висок за 1.3 мотор. БМВто ми е 3 литра автомат и гори 20 газ в града и изхождайки от това гледище ми се стори, че нормалния разход на Самурая трябва да бъде по-нисък.. Но кефа цена нема .. А какво ще кажете по другите въпроси за гумите и повдигане на купето? Ако 215/75/15 влизат изобщо има ли смисъл пт повдигане ?

            Я вкарай москвича (бмв-то) в гората и да видим какъв разход ще даде . Ако гумите не са регенерат ще влязат ,но ако са регенерат там измервателните единици са други .
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • #7
              От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              Глупости пишете и двамата.Самурая гори 3/100 извънградско,4/100 градско и под 5 в гората... И 30-ките не му тежът...абе кво разбират от истински джипки...
              П.П.Сори,ама не се сдържах този път.
              На Златко самурая е с 31" мт на гудрич и хич не му тежат даже, 1.3 моното е без каквито и интервенции да има по скорости раздатка и тнт.Но ако сложи силварстон пали си съеденитела ,няма смисъл да ти пиша защо.
              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

              Коментар


              • #8
                От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                Ако москвича (бмв-то) можеше да движи из горските пътища, нямаше да се друсам в тая консерва. Шегата настрана, оставам с впечатлението че разхода му е в рамките на нормата според вашите мнения, противно на очакванията ми. Какво ще рече че при регенератите мерките са други ? Малко инфо може ли
                Suzuki Samurai 1.6 - Mud Machine

                Коментар


                • #9
                  От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                  Първоначално публикуван от HurricaneRR Преглед на мнение
                  Ако москвича (бмв-то) можеше да движи из горските пътища, нямаше да се друсам в тая консерва. Шегата настрана, оставам с впечатлението че разхода му е в рамките на нормата според вашите мнения, противно на очакванията ми. Какво ще рече че при регенератите мерките са други ? Малко инфо може ли
                  То и по-удобни коли има дето могат по горските пътища. Ама не са по-икономични.

                  Регенератните гуми просто имат половин до два сантиметра по-голям размер във всички посоки. Според късмета. И съответно повече тежат.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                    Първоначално публикуван от HurricaneRR Преглед на мнение
                    Ако москвича (бмв-то) можеше да движи из горските пътища, нямаше да се друсам в тая консерва. Шегата настрана, оставам с впечатлението че разхода му е в рамките на нормата според вашите мнения, противно на очакванията ми. Какво ще рече че при регенератите мерките са други ? Малко инфо може ли
                    Да ,то почти всички джипки горят по 3/4 л на 100км ама на един цилиндър ,като умножиш по броя на цилиндрите и получаваш разхода . Регенератите са по високи от означените размери.Аз карам с кайман 195/Р/15 и са високи 71,5 см, докато размера който си посочил (за не регенерат) е висок 70,4 см,чакай да не те объркам че си новичък .Регенерата е почти винаги по висок (или не отговаря) от посочения размер

                    пп Ето за москвича 6 цилиндъра по 3л = 18л на 100 ,долу горе като 100 коча 200 мъди
                    пп Ясен ме е изпреварил.
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                      За гората разходът се смята по-просто. 10 литра на час движение ако е газ или бензин, 7 - ако е нафта.

                      Това коне, магарета, цилиндри - всичко потъва в тази сметка. Колко ще минеш за този час си е твоя работа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                        Очевидно нещата съвсем не стоят по начина по който си ги представях. Преди да закупя самурайката изчетох доста мнения за нея, и масово посочван разход бе около 10, но явно не в гората
                        Suzuki Samurai 1.6 - Mud Machine

                        Коментар


                        • #13
                          От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                          Първоначално публикуван от HurricaneRR Преглед на мнение
                          нещата съвсем не стоят по начина по който си ги представях.
                          Спокойно, с всички е така.

                          А и тия 10/100 газ самураят ги може само на дълъг път и под 80км/ч

                          Коментар


                          • #14
                            От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                            При мен е горяло и доста повече от 10 на час. Ама това на състезание.
                            Не, че е непостижимо и на обикновена разходка де.
                            Като се набиеш в някое кално дере, па нямаш лебедка, и става една...

                            Относно гумите и зимната им експлоатация-много хора ще ти кажат, че е самоубийство да караш с кални гуми на сняг.
                            Аз обаче съм на обратното мнение. Като купих витарата и я обух с кобри-не знаех, че тези гуми не ставали за сняг. И както не знаех-така и минавах отвсякъде, даже и на утъпкани и заледени кръстовища съм дърпал БМВ-та и опели.
                            Но покарай малко, и си прецени сам дали ти е добре с тези гуми в снега.

                            Па ако става дума за сняг извън пътя-изобщо няма две мнения-там зимната гума може само да прави свирки на калната.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                              Здравей колега, първо честита придобивка. Относно разхода мисля, че е нормален, за гумите моя не е повдиган и е с гуми регенерат - Инса Турбо Дакар 195 R 15 и на пълен ляв и пълен десен леко опират в предните ресори, така че мисля че с по-широки ще имаш проблем.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X