Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

    Здравейте, нека да събудя малко темата! След скорошното неприятно обръщане със самурая, вече е с нов хардтоп и всички козметични забележки са оправени. Джипката е изкърпена цялостно. Обута е с кални руски гуми Forward Safari 510 в размер 215/90 R15 (от проходимостта съм доволен и в снега и в калта).
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161119_111007.jpg
Прегледи:2
Размер:114.4 КБ
ID:5742662
    Клиренса е много добър.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161119_111024.jpg
Прегледи:2
Размер:126.5 КБ
ID:5742663
    Имах само малък проблем с предните калници, гумите закачаха доста във веждите, за това ги свалих, но все още джагъртят, когато моста се кълчи. Отзад нямам проблеми. Не искам да качвам ресорите върху моста, тъй като ще стане доста нестабилен при странични наклони и за това дайте акъл дали да режа калниците с флекса или да пусна по-дълги люлки ???
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161202_171037.jpg
Прегледи:1
Размер:72.8 КБ
ID:5742664
    Предната броня също я съкратих, тъй като пречеше (направил съм от П-образка, но още не е монтирана).
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161210_102742.jpg
Прегледи:1
Размер:97.8 КБ
ID:5742665
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161120_110447-1.jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5742659
    Самурайчето по никакви параграфи не се предава пред машините на братушките - където те, там и той, дори понякога отива там, където те не могат .
    Предстой да му монтирам предната броня и експедиционния багажник с халогените, но това ще стане след като го взема от сервиза, тъй като в момента му имплантират 1,6 сърце от Витара.
    Suzuki Samurai 1.6 - Mud Machine

    Коментар


    • #32
      От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

      С дългите люлки поведението на джипа става много гадно (това е най лошото повдигане което може да се направи). Ако не ти се качват ресорите над моста ти остават три варианта , тунингово окачване( има вече за 1500 лева ) , боди лифт до 50 мм(няма да е скъпо) и последния е флекса
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #33
        От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

        Първоначално публикуван от HurricaneRR Преглед на мнение
        Здравейте, нека да събудя малко темата! След скорошното неприятно обръщане със самурая, вече е с нов хардтоп и всички козметични забележки са оправени. Джипката е изкърпена цялостно. Обута е с кални руски гуми Forward Safari 510 в размер 215/90 R15 (от проходимостта съм доволен и в снега и в калта).
        [ATTACH=CONFIG]900623[/ATTACH]
        Клиренса е много добър.
        [ATTACH=CONFIG]900624[/ATTACH]
        Имах само малък проблем с предните калници, гумите закачаха доста във веждите, за това ги свалих, но все още джагъртят, когато моста се кълчи. Отзад нямам проблеми. Не искам да качвам ресорите върху моста, тъй като ще стане доста нестабилен при странични наклони и за това дайте акъл дали да режа калниците с флекса или да пусна по-дълги люлки ???
        [ATTACH=CONFIG]900625[/ATTACH]
        Предната броня също я съкратих, тъй като пречеше (направил съм от П-образка, но още не е монтирана).
        [ATTACH=CONFIG]900626[/ATTACH]
        [ATTACH=CONFIG]900620[/ATTACH]
        Самурайчето по никакви параграфи не се предава пред машините на братушките - където те, там и той, дори понякога отива там, където те не могат .
        Предстой да му монтирам предната броня и експедиционния багажник с халогените, но това ще стане след като го взема от сервиза, тъй като в момента му имплантират 1,6 сърце от Витара.
        Станал е голям сладур,а ти му викаше консерва
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #34
          От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

          Охааа много си го харесвам ... всякаш всичките му недостатъци ме привличат, абе има нещо специално в това джипче. П.С. сега с мотора от Витарата ще бъде дребен,но вреден сладур Ще качвам снимки при всяко следващо подобрение
          Suzuki Samurai 1.6 - Mud Machine

          Коментар


          • #35
            От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

            експериментираш колега с люлката(т.е.повдигаш) . не бързай да режеш . то това е най простата работа . щото с тия гуми хем .... хем душата в рая .

            тоше (здравей) то станало като фото галерия . обаче е голяма красота . честито колега . то уаз и самурай несравними и все пак сравними неща ??? едното вози като кола другото го теглиш от далеко . залагам на самурая ако нямаш проблеми с бъбреците . голям бонбон е.
            на мен в къщи са ми забранили да поглеждам самурай след имах глупостта да повозя кака .
            благородно ти завиждам колега.
            899180483

            Коментар


            • #36
              От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

              Ще експериментирам с люлките, ще констатирам резултата и ще споделя впечатленията. Ако не ме устройва ще мисля нов вариант. Искам да попитам друго - тъй като ми изпаднаха от един познат 2 броя малки LED халогенки, мисля да ги поставя отзад на джипа като идеята е да осветяват и да подобрят видимостта при движение на заден ход в гората. Тъй като с тоците много много не се разбираме, да попитам дали ако ги вържа за самия стоп, на мястото на оригиналното осветление при движение на заден ход, ще има резултат ? Идеята ми е халогенките да светват като рЪгна задната , респ. да спрат да светят като изключа от задна скорост ?
              Suzuki Samurai 1.6 - Mud Machine

              Коментар


              • #37
                От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                Сигурно ще стане. Те не харчат много ток.

                Ама гледай да не ми светнеш в очите някъде из града.

                Коментар


                • #38
                  От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                  Да се похваля, вече съм с витарския мотор G16A и първите ми впечатления са много добри, не мога да си позная джипа...работи като швейцарски часовник и има много повече сила от преди. Днес му направихме и нова изпускателна система, и реве като G class 6.3 AMG
                  Suzuki Samurai 1.6 - Mud Machine

                  Коментар


                  • #39
                    От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                    За гумите и горивото: Самурай,33"Силвърстоун, целогодишно. Двигател Омега-А-2000 паразитно газово---50/100. Газ.
                    ТЛК-120 Николай Колев
                    0898521295

                    Коментар


                    • #40
                      От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                      Първоначално публикуван от Николай Колев-64 Преглед на мнение
                      За гумите и горивото: Самурай,33"Силвърстоун, целогодишно. Двигател Омега-А-2000 паразитно газово---50/100. Газ.
                      Даже и бензина свършва за тези 100 километра
                      Suzuki samurai sj 413 jx gsm.0897876505 Ямбол

                      www.youtube.com /ASK Yambol 4x4 extreme

                      Коментар


                      • #41
                        От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                        Колеги, днес свалих стабилизиращата щанга под предлог, че ще се ''кълчи'' повече предния мост. Липсата на стабилизиращата щанга би ли довела до сериозни отклонения, би ли повредила на нещо ? Другият ми въпрос е свързан с амовете - изработих новите люлки, двойно по-дълги от старите и предстой да ги монтирам, но от тук като очаквам около 3-4-5 см повдигане на джипа неговите амове май идват късички (друг е въпроса че са тотал щета и са за смяна). Въпросът ми е какви амове да търся - някъде четох, че от Лада Нива пасват точно и са с около 3 см по-дълги - това вярно ли е ? + това чисто нов комплект амове за нива не са никак скъпи. Отворен съм и за други идеи.
                        Suzuki Samurai 1.6 - Mud Machine

                        Коментар


                        • #42
                          От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                          От лада стават стават само за задните (не че и за отпред няма да станат след необходимата намеса)

                          За предни пробвай с задни от омега Б (задни)
                          Suzuki samurai sj 413 jx gsm.0897876505 Ямбол

                          www.youtube.com /ASK Yambol 4x4 extreme

                          Коментар


                          • #43
                            От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                            Гледам, че си писал за смяна на мотора. Лесно ли се сменя мотора на Самурая с 1.6 от Витара ( G16A ). Аз съм във филм от скоро и ми се въртят някакви луди идеи в главата. Моя Самик е 98г с 1.3 (G13BA моно инж. 70 коня слага се на Суифт.). Взел съм мотор от Суифт ГТИ 1.3 16v 101 коня с инсталацията. И да обясня за филма и, че се отплеснах. Единия вариант е да го монтирам, вторият е да да използвам буталата от ГТИ- то и да сложа глава от витара ( G16B 16v SOHC ), третият е да използвам моя блок и с глава от Витара ( G16A най- лесния вариант ) или направо да монтирам 1.6 82 к.с. от витара, но за 12 коня заслужава ли си филма с преправянето на кутия, съединител и т.н.
                            Suzuki Samurai SJ80
                            Suzuki Samurai SJ80
                            Toyota LC 70

                            Коментар


                            • #44
                              От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                              Първоначално публикуван от bvp Преглед на мнение
                              Гледам, че си писал за смяна на мотора. Лесно ли се сменя мотора на Самурая с 1.6 от Витара ( G16A ). Аз съм във филм от скоро и ми се въртят някакви луди идеи в главата. Моя Самик е 98г с 1.3 (G13BA моно инж. 70 коня слага се на Суифт.). Взел съм мотор от Суифт ГТИ 1.3 16v 101 коня с инсталацията. И да обясня за филма и, че се отплеснах. Единия вариант е да го монтирам, вторият е да да използвам буталата от ГТИ- то и да сложа глава от витара ( G16B 16v SOHC ), третият е да използвам моя блок и с глава от Витара ( G16A най- лесния вариант ) или направо да монтирам 1.6 82 к.с. от витара, но за 12 коня заслужава ли си филма с преправянето на кутия, съединител и т.н.
                              Главата от ГТИ-то и блока от Витара е най-добрата комбинация.
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • #45
                                От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                                Пробвано ли е в България? Доста четох из чуждестранните форумите, но така и не разбрах някои неща.
                                Suzuki Samurai SJ80
                                Suzuki Samurai SJ80
                                Toyota LC 70

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X