Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

    Първоначално публикуван от HurricaneRR Преглед на мнение
    1ви въпрос - адски висок разход на газ. Карах я в планината 100км допълних бутилката и събра цели 16 литра. На какво може да се дължи ? 2ри въпрос - Гуми Малатеста Кобра 215/75/15 ще може ли да ги върти безпроблемно или ще бъдат тежки ? Влизат ли в купето (не е лифтирано), ако не да се ориентирам към по-малък размер. Също така подходяща ли е гумата за есенно-зимния сезон (за кал казват че е добра, но за сняг не я хвалят особено). Може да ми препоръчате и друг модел гуми, но от горе-доло в този ценови диапазон. 3ти въпрос - Има ли начин да повдигна купето 2-3см без да влизам в дълбоки филми като качване на ресорите на мостовете, от там проблем с дължината на кардани и т.н. и т.н. ... Има ли вариант да се усилят ресорите (предните са почти прави - това нормално ли е?! ) ? Четох за някакво ''шпренгване'' (простете ако съм объркал термина) - какво представлява тази процедура ? Извинявам се за въпросите, може би за някой са глупави, но аз съм супер бос в това отношение и всякаква помощ ще ми бъде от полза ! Благодарско предварително
    Моя беше 1,3 и със същите гуми гореше около 11 бензин. Иначе гумите са си екстра но мнооого тежат регенератите. Дали ще влязат - сам си си отговорил, ако листовете са ти прави почти сигурно е че ще чегъртат я в ресори я в броня. Шпрегване забрави, след месец пак. Аз направих комбинация от самурайските ресори и от газ 69 и жипката се вдигна доста доволно. От там влязоха гумите без ядове. Иначе може да го лифтнеш с по дълги люлки, но с уморени листове няма смисъл...

    Коментар


    • #17
      От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

      Относно гумите и зимната им експлоатация-много хора ще ти кажат, че е самоубийство да караш с кални гуми на сняг.
      Аз обаче съм на обратното мнение. Като купих витарата и я обух с кобри-не знаех, че тези гуми не ставали за сняг. И както не знаех-така и минавах отвсякъде, даже и на утъпкани и заледени кръстовища съм дърпал БМВ-та и опели.
      Но покарай малко, и си прецени сам дали ти е добре с тези гуми в снега.

      Па ако става дума за сняг извън пътя-изобщо няма две мнения-там зимната гума може само да прави свирки на калната.

      Я гледай ти ,ставаме двама на едно мнение .Или дет се вика който го може си го може .
      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

      Коментар


      • #18
        От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

        поведението на гумите точно на сняг зависи първо от това дали са нови или стари и после от това какво пише на тях.. И аз съм карал така - гуми невиждали лято си вървят, ако ще и регенерат.

        Коментар


        • #19
          От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          поведението на гумите точно на сняг зависи първо от това дали са нови или стари и после от това какво пише на тях.. И аз съм карал така - гуми невиждали лято си вървят, ако ще и регенерат.
          В една тема ме навряха незнам си къде защото съм карал с кайман на сняг .И си викам ,-Мамка му само аз ли не съм в час? ,А гледай сега вече сме трима .И наистина ,това което пишеш си ПРАВ ! Миналата година ги карах и лятото(не минавам много км през лятото) и тази зима като падна снега ме изненадаха ,пързаляха се една идея повече от колкото като ги сменях лятото и пребирах на хладно и тъмно.
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #20
            От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

            Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
            -Мамка му само аз ли не съм в час? ,А гледай сега вече сме трима .
            +1

            Коментар


            • #21
              От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

              Мойто Самурайче от Стара Загора до Пловдив даде 8.2 на 100

              От Пловдив до Вакарел 10 на сто..Газ

              Из селото първа втора трета „до магазина за бира“ 15---16 на 100

              Из гората с буксуване за кеф до 19

              Ходене до София и обратно 10 на 100 газ


              И мене ми се чинеше много ама май е така
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #22
                От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                Привет на всички ! Днес бях при газаджия, закачи джипката, регулира оборотите първо понеже бяха доста високи и прави нова настройка. Ще измина 100км и ще споделя за разхода. Пак ще поставя 1-2 въпроса като начинаещ и ще помоля за разбиране от ваша страна Значи относно лифта, обяснете моля малко повече за усилването на ресорите...един другар има излишни от Уаз 469 и от 452(фургон), може ли да ползвам основния лист от самурая и да ги усиля след тва с листове от Уаз-ковите ресори ? А въпросните люлки закупуват ли се или има вариант да се изработят ? Ако да, може ли съвети относно изработката (размери, материал и прочие)?
                Suzuki Samurai 1.6 - Mud Machine

                Коментар


                • #23
                  От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                  Със сигурност има много изписано в форума ... Аз лично направих почти същата комбинация, основен + някои от др листове + газ 69. Може и от др коли но гледай ширината да е еднаква като на самурая, дължината се коригира. Люлките се правят от шина (примерно 10х50) дължина двойна (примерно) спрямо оригиналните и си готов. Само че амовете ще ти дойдат къси и ще трябват други Трябва да махнеш стабилизиращата щанга че ще ограничава хода и моста няма да се "кълчи" максимално

                  Коментар


                  • #24
                    От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                    Листовете и от двата уаз-а са по-широки от на Самурая, така че не става твоята идея. От Газ-69 са с твоята ширина. От Трабант също.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #25
                      От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                      Ще продължа да търся информация и да чета теми относно лекото лифтиране на скокливко, на този етап мисля първо да му пернем нова боя (матова), багажник на покрива и халогени - 2бр. на бронята и 4бр. горе. Купих го с 4 гуми Taurus Light Truck - All Season 195/70/15 - човека каза, че са на не повече от 1000 км и мисля с тях да го карам през лятото. Като дойде септември-октомври ще мисля за ''рошави'' гуми и тогава ще пристъпим към леко повдигане на джипката Прилагам и няколко снимки.
                      Ето я гумата
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111.jpg
Прегледи:1
Размер:122.4 КБ
ID:5702590

                      Предните ресори, които са буквално хоризонтални
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:222.jpg
Прегледи:1
Размер:114.4 КБ
ID:5702591

                      Ето го и задния(ако се вижда добре ..)
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:333.jpg
Прегледи:1
Размер:133.8 КБ
ID:5702592
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:444.jpg
Прегледи:1
Размер:130.2 КБ
ID:5702593
                      Леко са съкратили един болт на задна дясна джанта
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:555.jpg
Прегледи:1
Размер:256.0 КБ
ID:5702594

                      Ето и сегашната височина на скокливко (нищо особено)
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:666.jpg
Прегледи:1
Размер:220.6 КБ
ID:5702595

                      А ето го и него
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:777.jpg
Прегледи:1
Размер:213.3 КБ
ID:5702596
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:888.jpg
Прегледи:1
Размер:220.0 КБ
ID:5702597
                      Определено не е нищо особено, но върши работа за лов и риболов, а и дава уникалната възможност да уплътниш свободното си време чрез разходка сред природата. Именно за това искам леко да го пипна от тук от там и да прекарваме добро време заедно
                      Suzuki Samurai 1.6 - Mud Machine

                      Коментар


                      • #26
                        От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                        Задните са добре и ако искаш малко по-меко возене махаш товарният/ този обърнат надолу лист. Предните са тоталка. Вариант 1.Вземаш комплект от Газ 69, ако са от магазин са в комплект по 2- основен и още един. Можеш да запазиш основният оригинал и да ги насадиш към него.
                        2. Търсиш такива от Траби и насаждаш пак в/у основният като си оставяш толкова листа от пакета колкото те устройват че там са доста и ако ги хакнеш всички вози като каруца.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #27
                          От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                          Здравейте ! Да вдигна малко темата. Джипката вече е с нова боя, тотално променен външен вид (скоро ще кача снимки). Предстои монтиране на багажник на покрива и на халогени. Сега обаче съм се заел с ресорите. Разполагам с 4 броя предни ресори от Трабант. Въпросът ми е - два от предните трабантови влизат ли директно без преправяне на мястото на задните на самурайко? А относно предните самурайски - само основния лист да оставям, другото да насаждам от трабантовите ?
                          П.С. Какво ще ме посъветвате за люлките ? Да оставя оригиналните или да изработвам нови ? Държа да отбележа, че целта ми не е да правя изключителна оффроуд машина, а просто леко да го повдигна, колкото да влезнат 215r15 гуми.
                          Suzuki Samurai 1.6 - Mud Machine

                          Коментар


                          • #28
                            От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                            Здравей Колега,

                            за да вкарш гуми 215R15 не е необходимо да преправяш люлките, нужни са ти фланци.
                            Относно комбинацията на Смурайски с Трабантови ресори, оставяй отпред основен и втори и подлагай от Трабант (мисля че бяха три) до като ти хареса, задни остави основния (погледни каква е разликата в тампоните и ще си обясниш защо) и подлагай (мисля че бяха пет), не слагай товарен.

                            Успех

                            Коментар


                            • #29
                              От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                              Да трабантови влизат директно отзад,но не слагай повече от пет листа.Като дължина са еднакви само се разпробиват люлките и П-образното ухо тъй като болтовете на трабантовите са по дебели мисля че бяха 12мм.На самурая са 10мм.Успех.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Собственик на Самурай отскоро - имам няколко въпроса ?!

                                Болтовете където влизат в тампоните са 11 мм а резбата е 10 мм.Това ограничава пренатягането на тампона за да не се плеска отстрани.
                                Gaz69.Suzuki SAMURAI 0887006977

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X