Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бинокъл - тип флотски

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бинокъл - тип флотски

    Ами така ми го обясни мой приятел .
    Пак според неговите думи - военните били по малки - това което съм искал аз било марина .
    Абе аз го избирах като жена - по размер...
    Човека е в Лондон и има свободно време да се лашка из битаците .
    Та въпроса е следния какво означават тия номерации например "8х30", "12х40" ...или нещо в тоя род - щото и аз не знам какво да искам и в случая какво означава ?!?!
    Може и гореизброеното да не е такова каквото съм писал . Принципно искам да разбера какво означават "нещата" написани на дъртата оптика .
    ОООФФ - най-важното - не споменах за какво ще се ползва - май-това беше най-важното....

    Та по принцип за наблюдение на земеделска площ , отстояние от мястото за наблюдение мах 5 км (да кажем 3, може и по-малко) , желаем детайли и подробности , ама не и колко косъмчета има на носа евентуалния нарушител. Чувал съм , че колкото по-тежък - толкова по-ТЕЖИ като качество . Пълен профан съм в тази сфера .
    Това ще е стара техника , извадена от гардероба и продавана за без пари , щото вече има китайчета дето това го правят и даже пишат и качват в нета и с по-добро качество . Не се търси това .
    Идеята е истинска оптика .
    Какво означават съответните писаници на бинокъла .
    Пък ако има някой колега дето ги разбира тия работи , или вече има тема в тая област - моля просто ми пратете линк .
    Както четох някъде - търсачката работи като депутат - прави всичко ама не и това което трябва .

  • #2
    От: Бинокъл - тип флотски

    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
    Ами така ми го обясни мой приятел .
    Пак според неговите думи - военните били по малки - това което съм искал аз било марина .
    Абе аз го избирах като жена - по размер...
    Човека е в Лондон и има свободно време да се лашка из битаците .
    Та въпроса е следния какво означават тия номерации например "8х30", "12х40" ...или нещо в тоя род - щото и аз не знам какво да искам и в случая какво означава ?!?!
    Може и гореизброеното да не е такова каквото съм писал . Принципно искам да разбера какво означават "нещата" написани на дъртата оптика .
    ОООФФ - най-важното - не споменах за какво ще се ползва - май-това беше най-важното....

    Та по принцип за наблюдение на земеделска площ , отстояние от мястото за наблюдение мах 5 км (да кажем 3, може и по-малко) , желаем детайли и подробности , ама не и колко косъмчета има на носа евентуалния нарушител. Чувал съм , че колкото по-тежък - толкова по-ТЕЖИ като качество . Пълен профан съм в тази сфера .
    Това ще е стара техника , извадена от гардероба и продавана за без пари , щото вече има китайчета дето това го правят и даже пишат и качват в нета и с по-добро качество . Не се търси това .
    Идеята е истинска оптика .
    Какво означават съответните писаници на бинокъла .
    Пък ако има някой колега дето ги разбира тия работи , или вече има тема в тая област - моля просто ми пратете линк .
    Както четох някъде - търсачката работи като депутат - прави всичко ама не и това което трябва .

    Заповядай:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=170382
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...ED%EE%EA%FA%EB

    Коментар


    • #3
      От: Бинокъл - тип флотски

      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
      Ами така ми го обясни мой приятел .
      Пак според неговите думи - военните били по малки - това което съм искал аз било марина .
      Абе аз го избирах като жена - по размер...
      Човека е в Лондон и има свободно време да се лашка из битаците .
      Та въпроса е следния какво означават тия номерации например "8х30", "12х40" ...или нещо в тоя род - щото и аз не знам какво да искам и в случая какво означава ?!?!
      Може и гореизброеното да не е такова каквото съм писал . Принципно искам да разбера какво означават "нещата" написани на дъртата оптика .
      ОООФФ - най-важното - не споменах за какво ще се ползва - май-това беше най-важното....

      Та по принцип за наблюдение на земеделска площ , отстояние от мястото за наблюдение мах 5 км (да кажем 3, може и по-малко) , желаем детайли и подробности , ама не и колко косъмчета има на носа евентуалния нарушител. Чувал съм , че колкото по-тежък - толкова по-ТЕЖИ като качество . Пълен профан съм в тази сфера .
      Това ще е стара техника , извадена от гардероба и продавана за без пари , щото вече има китайчета дето това го правят и даже пишат и качват в нета и с по-добро качество . Не се търси това .
      Идеята е истинска оптика .
      Какво означават съответните писаници на бинокъла .
      Пък ако има някой колега дето ги разбира тия работи , или вече има тема в тая област - моля просто ми пратете линк .
      Както четох някъде - търсачката работи като депутат - прави всичко ама не и това което трябва .
      Вярно е това за морските, по-големи са. А обозначението "А"х"Б", първото число е кратността на увеличението, втората е диаметърът на обектива. Не избирай като жена, от осем кратно увеличение нагоре, трудно се ползва без статив, а над 12 е невъзможно.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #4
        От: Бинокъл - тип флотски

        Уау , темата на Венци си е направо като дисертация .
        Благодаря ви .

        Коментар


        • #5
          От: Бинокъл - тип флотски

          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
          Чувал съм , че колкото по-тежък - толкова по-ТЕЖИ като качество .
          .
          Така е . При старото поколение бинокли тежестта идва от това че лещите вътре са стъклени а не пластмасови и отливките на корпуса в които се държат лещите са масивни . Ако бинокъла ще ти е по цял ден на врата търсиш нещо по леко па макар и с по лошо качество на изпълнението .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Бинокъл - тип флотски

            Ами то 3-5 км. си е сериозна дистанция. Ако ще е стационарен и на стойка по-добре помисли за зрителна тръба. А и иначе от руските Тенто 10х50, 15х50 и задължително статив, че тежат много. Поздрави.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #7
              От: Бинокъл - тип флотски

              Стативът не е необходим толкова, защото са тежки, а защото при това голямо увеличение всяко движение, трепване, пулсът и прочее, правят наблюдението през тях невъзможно. Ако някой е успял да види нещо - освен размазани петна - през уред с петнайсеткратно увеличение, държейки го с ръка - може да бъде сигурен, че тази петнайсетократност е "чисто китайска"
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Бинокъл - тип флотски

                Пробвайте кой не вярва с 15 на яхта,каква да е яхта в открито море и да видим кой какво видял.
                8 или макс 10,може и повече ма в залива да видиш буя кой номер е и то облегнат някьде.

                3 км дистанция не е много,на някои толкова им трябва за маневра ма колко и зор да имат с над 8 не става освен ако няма джиро,но и там са пак около 10
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Бинокъл - тип флотски

                  Имам бинокъл 15х50, с който определям вида на птици, понякога на 100-тици метри. С него се работи отлично и без статив. За наблюдения на пределни разстояния имам тръба PZO 40х64, но за нея си трябва поне монопод.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X