Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Маската е 9-13 din,солар, не батерия.Колкото кара солар -панела,толкова,после друга.Доволен съм много ,Вариш , пееш ,всичко се лее и шлаката се пука сама......
    ВСИЧКИ фотосоларни маски имат вградена батерия. Залята в смола или не, една или две - няма значение. Батериите поддържат режима "ГОТОВНОСТ". Когато запали дъгата, тогава вече поема соларния елемент.
    Основното преимущество е, че започваш там където искаш а не малко по-встрани. И много по-рядко се осветкваш или почти никога. За професионалистите това не важи (съвсем).
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Може и да си прав .С тези с които съм работил са с видим капак за батерия,независимо какви са.На моята ,чак сега се загледах ,че отвътре на потенциометъра за реглаж на тъмното и режим шлайфане има капаче ,но не е като тези дето съм виждал с малко болтче и отваряш ,тоя е маскиран с щипки и се разтекова с тънка отвертка май.Като дойде време ще се отваря.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        Ако прикачваш цял ден с калпава маска за ръка ,някъде на високо ,няма как да не се осветиш поне малко.Случвало ми се е също и от рефлекторна светлина от аргон,също и от заварки с бяла фанелка и не плътна маска под брадичката,кофти комбинация общо взето.Откакто заварявам помня две осветявания до днес ,с чувството ме няма да прогледна никога.Едното от прикачване на високо ,другото от скапани очила и телоподаващо.С автоматичен шлем нямаше как да се случи ,но това беше мноого отдавна.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          Купих от АИГ маска,соларна,тая за 80 кинта дето е!След пробата и съветите от тях за оптимални настройки съм повече от доволен!
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Днес и аз получих от АИГ новата си маска заваряване с аргонов апарат. СТРАХОТНА Е за парите си, а и много ми допада външното и управление. Благодаря и за спешната доставка.
            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
              ВСИЧКИ фотосоларни маски имат вградена батерия. Залята в смола или не, една или две - няма значение. Батериите поддържат режима "ГОТОВНОСТ". Когато запали дъгата, тогава вече поема соларния елемент.
              Основното преимущество е, че започваш там където искаш а не малко по-встрани. И много по-рядко се осветкваш или почти никога. За професионалистите това не важи (съвсем).
              Малко няма да се съглася, на моето "дърво" като му паднаха батериите и оставаше полу затъмнена.
              Реших че итака итака или ще стане или ще хвърля. Я отворих и вътре 2 елемента 1024.
              Работещи в паралел / по 3 волта/.
              Изрязах ги запойх кабели и един терминал за батерии размер ААА от детска играчка и сега ореха до нас като му се разклати сянката и маската затъмнява. Супер доволен съм.
              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
              freelander 1,8 2001g.

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Соларните изполвзат 95 % фотосолар,дигиталните са друго нещо,но в Щатите ги предпочитат и не само там,"Miller welding" и разни други.Мойта стой в найлонов плик, давам светлина за 2 минути и е 6,кви батерии ,кви 5лв.Солар, дигитал и комбинации това е,но не всички са с батерия.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  До сега не съм срещал соларна маска без батерия ( дори и да е вградена и да не се вижда) Например първата соларна маска която използвах беше от най най-първите внасяни тук, още 2002-3г. я бяхме купили на Оптрел... нямаше никакви екстри... само едно копче 10-11... с години седеше и почти не се използваше... като почнах да я ползвам редовно, за 1 година спря да затъмнява... разцепих я и си имаше вътре излята батерия... след като сложих нова, тръгна... пак... След това такива "без батерии" в работата съм изхабил поне 4-4 вече... всичките си бяха с батерии наляти вътре... чак след време започнаха да се внасят маски с сменяеми външни батерии а не изляти
                  Моите снимки...
                  https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                  https://500px.com/ivankoo

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Ето я моята. С 2бр. батерии ААА и солар.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от dido uzunov; 06-10-17, 22:42.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                      Например първата соларна маска която използвах беше от най най-първите внасяни тук, още 2002-3г. я бяхме купили на Оптрел... нямаше никакви екстри... само едно копче 10-11... с
                      Първите внасяне маски на Оптрел са доста преди 2002-3 година, и си бяха с екстри -
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51NZQC8mX4L.jpg
Прегледи:1
Размер:38.1 КБ
ID:5769260
                      ,а тия с едното копче 10-11 се появиха по късно....и бяха много, много по калпави от тия черните - Оптрел Солорматик Комфорт, макар че и те са с вградена батерия ,издържаха доста години,докато кафявите за година-две си отиваха ,а струваха около 400лв.А тая сума си беше доста солидна за онова време!
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        а струваха около 400лв.А тая сума си беше доста солидна за онова време!
                        Тя и сега си е доста солидна, да не кажа и нещо повече. Вчера отново пробвах лидълската маска за 10-тина минути. Не спах с отворени очи, значи сигурно става за нещо. Интересно - при моето ползване от 1 час на три месеца колко ли време ще издържи.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Интересно - при моето ползване от 1 час на три месеца колко ли време ще издържи.
                          Това сме го обяснявали хиляди пъти.Ако е с несменяема батерия,а тя май е такава -нужно е да я държиш на светло когато не я ползваш.
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                            Това сме го обяснявали хиляди пъти.Ако е с несменяема батерия,а тя май е такава -нужно е да я държиш на светло когато не я ползваш.
                            С една дребна подробност - трябва да е достатъчно светло за да бачкат фотоелементите, но да е недостатъчно за да е включено затъмняването на маската...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              С една дребна подробност - трябва да е достатъчно светло за да бачкат фотоелементите, но да е недостатъчно за да е включено затъмняването на маската...
                              Съмнявам се че ако е толкова светло че да се затъмни маската, консумацията и да е по-голяма от това, което дава соларния панел. И двете ми маски се затъмняват едва когато са обърнати директно срещу слънцето в слънчев и при никакви други обстоятелства от фонов светлинен характер (изключвам трептящи лампи, искри от ъглошлайф и други такива наоколо).

                              Тая от DEL пък освен че е със сменяема батерия се и изключва от копчето. Единствения недостатък е че батерията се сменя сравнително трудно - трябва да махнеш панела от маската, и да махнеш една междинна рамка от панела, за да можеш да отвориш капачето. По тоя повод все някога ще я направя с 2 батерии ААА. Ще се сменят сигурно веднъж на 5 години.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                И аз ползвам маска от Аиг.Първите две батерии свършиха сравнително бързо,но и по онова време винаги изключвах маската от потенциометъра след работа.След това спрях да я изключвам и вече повече от година и половина батерия не съм сменял.Дали е от качеството на батерията или правилния начин е да не се изключва.....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X