Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Маски за заваряване

    Жоре, и аз мислих по въпроса. Мойта е 9-13. Проблема е че дъгата се вижда добре, ама не виждаш другото. Дори и на 9.

    Според мен трябва някакво яко осветление. В гаража ще слагам 12 или 18 тръби по 36W. Вярвай ми че всичко ще се вижда, дори и на DIN 13.

    Ама време няма, мамка му!

    Ние работихме по сумрак. Това е най-лошия възможен вариант, дори и за заваряване.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #92
      До: Маски за заваряване

      Към нарочната тема за плазмено рязане:
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=38281
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        До: Маски за заваряване

        Хм, маска си взех. Някаква промоция на Редко. Пробвах я с ел. крушка - изненада! Ако гледаш под ъгъл - пропуска много светлина (в краищата на зрителното поле).

        Дълго време разсъждавах дали е различно тъмна пред двете очи - ами не била. Просто фокус с ъглите.

        Така ли трябва да е?

        Коментар


        • #94
          До: Маски за заваряване

          Най дразнещо е тънкия плексиглас за защитно стъкло. След един ден работа, като се опуши и прашляса, и като го забършеш се матира. И нищо не се вижда. Ако пък и недовиждаш....
          Едно време задължително елмаз. Режеш си кво намериш. Сега за един плексиглас трябва да обикаляш като ненормален.

          Коментар


          • #95
            До: Маски за заваряване

            На мойта не съм забелязал такова нещо. Каква е марката и модела?

            Имай в предвид че трябва да постои малко на светло преди да заработи както трябва.

            Аз нямам проблем със стъклото засега.

            Друга особеност е че като я държиш срещу лампа с нажежаема жичка, не затъмнява винаги като хората, по незнайни за мен причини.

            Виж как ще се държи при заваряване. Ако има проблем, искай да тия сменят. Мойта е OPTREL някаква си, за 200 и нещо лева. Не съм забелязал никакви неравномерности при затъмняването, докато заварявам.
            Последно редактирано от sparkybg; 28-11-08, 09:06.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #96
              До: Маски за заваряване

              Ясно. Крайно време е да заваря вратата на едни съседи. Елмаз си имам, само не знам дали ще се събере прозоречно стъкло на мястото.

              Коментар


              • #97
                До: Маски за заваряване

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Ясно. Крайно време е да заваря вратата на едни съседи. Елмаз си имам, само не знам дали ще се събере прозоречно стъкло на мястото.
                Абе, не се разправяй с глупости. Мойто си е все още наред, а не съм го пазил изобщо. Имам и резервно. В РЕДКО струват лев и нещо. Ако не си изкарваш хляба с това, ще сменяш веднъж в годината, и толкоз. Вътрешното също е сменяемо. И то струва никакви пари.

                А може и да се полира. С паста за зъби (не избелваща), веро и памук. С малко търкане става като ново. Така съм поправял дори CD-та.

                А с фина полир паста сигурно още по-добре ще стане. Ама според мен не си струва играчката, за едни 2 лева.
                Последно редактирано от sparkybg; 28-11-08, 09:48.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #98
                  До: Маски за заваряване

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Абе, не се разправяй с глупости. Мойто си е все още наред, а не съм го пазил изобщо. Имам и резервно. В РЕДКО струват лев и нещо. Ако не си изкарваш хляба с това, ще сменяш веднъж в годината, и толкоз. Вътрешното също е сменяемо. И то струва никакви пари.

                  А може и да се полира. С паста за зъби (не избелваща), веро и памук. С малко търкане става като ново. Така съм поправял дори CD-та.
                  Оригиналните изкарват повече. После тия от Редко едно забърсване и нищо не се види.
                  Я кажи за полирането, че в последно време заварям на сляпо.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Маски за заваряване

                    Еми, паста за зъби и веро "EXO" например. Слагаш по малко върху памук. Слагаш стъклото върху някаква равна повърхност (най-добре гума, или нещо такова, така че да не се пързаля), и търкаш.

                    Нищо особено като технология. Няма да стане като ново, но почти. А ако имаш машинка за полиране, е още по-лесно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • До: Маски за заваряване

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Ясно. Крайно време е да заваря вратата на едни съседи...
                      От към бравата за касата?

                      Коментар


                      • До: Маски за заваряване

                        Вратата към касата, и двете са железни. С непрекъснат вертикален шев от двете страни отгоре до долу. Може после и отгоре, по цялата ширина.

                        А после ще им отвъртя бушона и ще го метна в реката. И ще заключа таблото. И ще отида на гости на брат ми.

                        Коментар


                        • До: Маски за заваряване

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Вратата към касата, и двете са железни. С непрекъснат вертикален шев от двете страни отгоре до долу. Може после и отгоре, по цялата ширина.

                          А после ще им отвъртя бушона и ще го метна в реката. И ще заключа таблото. И ще отида на гости на брат ми.

                          С теб може да сме комбина. После аз идвам с резака. Срещу четири цифрена сума!

                          Коментар


                          • До: Маски за заваряване

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Вратата към касата, и двете са железни. С непрекъснат вертикален шев от двете страни отгоре до долу. Може после и отгоре, по цялата ширина.

                            А после ще им отвъртя бушона и ще го метна в реката. И ще заключа таблото. И ще отида на гости на брат ми.
                            баси
                            какво с направили тия хора?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • До: Маски за заваряване

                              Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение

                              С теб може да сме комбина. После аз идвам с резака. Срещу четири цифрена сума!
                              И резак имам, само ела да вземеш парите.

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              баси
                              какво с направили тия хора?
                              Безподобен джангър. А пък аз съм домоуправител и познай при кого се влачат баби с нервен сън, майки с малки деца и махмурлии работещи на смени, за да се оплакват. Аз, дето съм през 3 етажа, ги чувам неприятно.

                              Коментар


                              • До: Маски за заваряване

                                добре де полицията известявана ли е?
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X