Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Поликарбонат някакъв, гледай само да не изкривява картината.

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Правилния материал е ВЕРАЛИТ. Поликарбоната също става, но малко по-лесно се драска при почистване (матира)
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        Благодаря! Преди два дни си нащраках на гилотината Вералит 0.75мм да видя как ще се държи, пък то било даже и правилното
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          Вералит (Veralite) е търговска марка на полиестер (PET, PETG), произведен от фирмата IPB Белгия. Всъщност видът пластмаса е именно полиестер (PET или APET) или ко-полиестер (PETG).

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Тука от три седмици се правя на алпинист заварчик по 5-6 часа на ден,ползвам някаква китайска маска с която до скоро си работеше коректно.От няколко дни се ебава,на светло или тъмно все тая,затъмнява повече от колкото трябва.Дразни ме и днес я метнах от далече,извадих старата със класическото стъкло и се родих от гледна точка на картината.
            Та какъв и е проблема.

            Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Тука от три седмици се правя на алпинист заварчик по 5-6 часа на ден,ползвам някаква китайска маска с която до скоро си работеше коректно.От няколко дни се ебава,на светло или тъмно все тая,затъмнява повече от колкото трябва.Дразни ме и днес я метнах от далече,извадих старата със класическото стъкло и се родих от гледна точка на картината.
              Та какъв и е проблема.

              Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
              Анатоли, аз си имах вземане даване с една такава.
              В общи линий ако затъмнява колкото си поиска най-често потенциометъра за селектиране на затъмняването е заминал.

              Поздрави!

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                Правилния материал е ВЕРАЛИТ. Поликарбоната също става, но малко по-лесно се драска при почистване (матира)
                Само за справка -оказа се , че Вералит 0.8 мм при по-висок ампераж и по-близко носене на маската спрямо дъгата много бързо потъмнява и се деформира.
                Та отново се върнахме на 1.0 мм Лексан

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  Здравейте нолеги. Виждам че темата е хванала малко прахоляк, та реших да го поизтупам. От 2 години ползван една маска на speedglas. Доволен съм естествено, но снощи предаде богу дух...изгасна пущината и стои постоянно тъмна. Незнам какво и стана. Батерии сменях, на баячка я карах ама не ще. Та моля за съвет. Търся нещо до 200 лв. Идват празници и неща да давам много пари. Мислех си да званя направо в Аиг заваряване и да взема най скъпия им шлем с голямата късета...мисля беше към 140 лв. Някой има ли впечатления от първа ръка за тия маски. Благодаря

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    За шлема от АИГ се писа доста все хубави неща -голяма касета, четири сензора, сменяема батерия ,удобен оглавник ,функция шлайфане и ....Аз си поръчах този има всичко изброено работи добре мен ме устройва напълно ,но не съм работил с марков и не мога да направя сравнение https://ru.aliexpress.com/item/Out-c...4443f6bac088a1
                    Трагичното не е смъртта, а животът, който
                    хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                    Чарлз Буковски

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      Първоначално публикуван от kalinaki Преглед на мнение
                      ... да взема най скъпия им шлем с голямата късета...мисля беше към 140 лв.
                      цената е 139 лв. -10% отстъпката за форума = 125 лв.
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
                        За шлема от АИГ се писа доста все хубави неща -голяма касета, четири сензора, сменяема батерия ,удобен оглавник ,функция шлайфане и ....Аз си поръчах този има всичко изброено работи добре мен ме устройва напълно ,но не съм работил с марков и не мога да направя сравнение https://ru.aliexpress.com/item/Out-c...4443f6bac088a1

                        Колега, дали знаеш от китай ли пристига маската или от склад в ЕС, щото не ми се разправя с митницата.

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          ТАз ако си поръчвам нещо от Али -то. ,то е защото или го няма в БГ или е на половин цена.А такава маски по българските магазини колкото щеш,и на са нито по скъпи нито по лоши.И ми много интересно с какво избраната маска от Алито е по убава от тия на АИГ например.Нито е на половина по евтина нито гаранция има........,та за това на мен ми се губи логиката на подобен избор.Ама хора разни.....,и всеки си шета на акъла!
                          Последно редактирано от welderargon; 16-11-18, 14:26.
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Аз имам такава маска от АЙГ с най-големия визьор. Ако Спийдгласа ти е от новите АИГ-ската е по-добра. Ако обаче Спийдгласа е от старите, още не съм виждал нещо да се доближи до него. АИГ-ската е доста добра, но въпреки, че е с 4 сензора стария Спийдглас сензорира по-добре. Сензорите на маската имат не много добра чувствителност. За да работя с аргона на малък ток (под 40А примерно) трябва да набузя чувствителноста до дупка, иначе угасва. Друг недостатък е, че няма ауто пауър оф и батерията се изтощава при стоене включена без реално да заваряваш с нея.
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                              Ако Спийдгласа ти е от новите АИГ-ската е по-добра.
                              Кой пък е тоя лош модел на Спийдглас?Стрия е Спийдглас 100 новия е 100V !Служебно съм ползвал и двата модела ,разлика не намирам в работата им!Единствено управлението е малко по различно !
                              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                              Ако обаче Спийдгласа е от старите, още не съм виждал нещо да се доближи до него. АИГ-ската е доста добра, но въпреки, че е с 4 сензора стария Спийдглас сензорира по-добре. Сензорите на маската имат не много добра чувствителност. За да работя с аргона на малък ток (под 40А примерно) трябва да набузя чувствителноста до дупка, иначе угасва. Друг недостатък е, че няма ауто пауър оф и батерията се изтощава при стоене включена без реално да заваряваш с нея.
                              То и аз не съм виждал нещо да се доближи до Спийдгласа ,говорим за стабилност при работа !А виждането през True Colour -a на АИГ-ската е доста по добро.Със сензорите на АИГ-ската стигнахме до разбирателство чак след като затворих двата горни сензора с черен изолирбанд .Сега си бачкам само с долните два. Само така успявам да работя нъръждавейка ,иначе се получавахa отблясъци от неръждавейката и сензорите сработваха още преди да съм запалил дъгата.Ако пък намаля чувствителността ,започва да пресвятка!
                              Не съм виждал ауто пауър оф на маска със соларен панел! Та нали идеята на соларния панел е точно тази -нахлупваш маската и почваш да заваряваш .....
                              Последно редактирано от welderargon; 25-11-18, 23:06.
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                                ...Със сензорите на АИГ-ската стигнахме до разбирателство чак след като затворих двата горни сензора с черен изолирбанд .Сега си бачкам само с долните два. Само така успявам да работя нъръждавейка ,иначе се получавахa отблясъци от неръждавейката и сензорите сработваха още преди да съм запалил дъгата.Ако пък намаля чувствителността ,започва да пресвятка!
                                .....
                                Аз имам същата маска, само че от друг продавач. Стигнах до консенсус със сенсзорите, като и на 4-те има подложих парченца от стара фото лента. Че при мен затъмняваше на токрито без предопреждение, а за отблясъци да не говорим. Сега работи много стабилно и коректно. Незнам защо китайците не са поставили нещо в/у тия сензори. На други маски съм забелязъл, че все има някаква бленда в/у сензорите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X