Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Маски за заваряване

    Някой виждал ли е такова нещо да се продава и в Бг!

    http://www.eastwoodco.com/shopping/p...er/p33517c.jpg

    http://www.made-in-china.com/image/2...ing-Helmet.jpg


    http://www.eastwoodco.com/shopping/p...roductID=21426
    Последно редактирано от welderargon; 03-03-09, 22:59.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • До: Маски за заваряване

      Мисля, че лесно можеш да си го направиш. Вземаш произволна карнавална маска от детския магазин и произволна соларна маска от магазина за електрожени. Нататък знаеш.

      Коментар


      • До: Маски за заваряване

        В магазина на Харко съм виждал червения череп,ама беше доста пари и даже не беше соларна
        http://www.made-in-china.com/image/2...ing-Helmet.jpg

        Коментар


        • До: Маски за заваряване

          В БГ не съм виждал да се продават такива маски,но имам на работа стар руски шлем,който не е ползван много дълги години.Сега ме подсетихте,че мога да му вдъхна нов живот по подобие на това.
          Но... времето никога не стига за такива глезотии ама и аз за никъде не бързам...
          [COLOR=black][B]"...Едно е да ти се иска, друго е да можеш, а пък трето и четвърто - да го направиш. "[/B][/COLOR]
          [COLOR=black][B]"Мъжки времена" Н.Хайтов[/B][/COLOR]

          Коментар


          • До: Маски за заваряване

            Първоначално публикуван от migmagi Преглед на мнение
            В БГ не съм виждал да се продават такива маски,но имам на работа стар руски шлем,който не е ползван много дълги години.Сега ме подсетихте,че мога да му вдъхна нов живот по подобие на това.
            Но... времето никога не стига за такива глезотии ама и аз за никъде не бързам...
            А имаш ли представа с какви бой трябва де се работи ,най вероятно по специални за да издържат на температурата и още повече на облъчването!
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • До: Маски за заваряване

              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
              Някой виждал ли е такова нещо да се продава и в Бг!
              Това е една голяма гъзария, за показване по телевизията например.
              Не виждам с какво е по-по от най-обикновен шлем, на който няма "дзъби"
              А по отношение на "облъчването", то такова просто няма!
              За облъчване може да се говори при наличие на радиация, а при заваряването такава липсва. Там има светлинно ИЗЛЪЧВАНЕ, наистина доста интензивно, но не може да се определи като облъчване.
              За избора на шлем/маска за заваряване-Всякакви коментари за "здравето е по-важно от парите, затова си вземи фотосоларен шлем, за 120 лева" ми се струват некомпетентни. Във фирмата в която работя в момента след доста мърморене си извоювах да ми купят "автоматична" маска-така я наричат маститите инжинери-технолози
              Идва човек от Камартон, показа два шлема на Speedglas, единият-най-новото в момента, та да си изберем. Е, избрахме си, но началниците не харесаха цената. И накрая взеха два по за 180 лева, ментета някакви. Това преди месец, най-много месец и половина. Вече си мисля да се върна към обикновеното стъкло, писна ми да не затваря, и ми светва в очите когато не очаквам.
              Човекът пита какво да си вземе за сравнително рядка уптреба, моят съвет е: вземай най-обикновена маска-дето се държи с ръка, или може и шлем, но пак с обикновено стъкло, така рискът от осветяване на очите на практика е нулев. Няма незатваряне, или ошашавяне на настройките, стига да се внимава да не се "светва" преди да си сложил маската. Е, това е неизбежно, но с практика се минимизира.

              В заключение-За добър резултат при заваряването няма никакво значение с каква маска рабитиш, важното е друго. Даже когато видя някой с картонена маска, му се възхищавам, и почти съм сигурен в резултата, и не съм се лъгал...

              Номерът на тъмното стъкло за повечето хора е 10-11. Но си зависи от очите, и възрастта. Немалко заварчици на възраст над 50 години работят със 7-8, и на някои им идва тъмно. Подбира се опитно, строго е индивидуално.
              Последно редактирано от Кольо; 04-03-09, 20:33.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • До: Маски за заваряване

                Всичко хубаво, Кольо, само не говори за излъчване, радиация и светлина. Много далеч си от темата и почти нищо вярно не си казал по нея.

                Излъчване и радиация е едно и също. Да, има специални бои за такива условия, другите не издържат дълго.

                Иначе си прав, ментета всякакви, но за това си е виновен този, който ги купува.

                Коментар


                • До: Маски за заваряване

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  А имаш ли представа с какви бой трябва де се работи ,най вероятно по специални за да издържат на температурата и още повече на облъчването!
                  Когато стигна до оцветяването,мисля да се обърна към професионалист.
                  Сигурен съм, че има термоустйчиви бои,но на облъчването нищо не може
                  да устои.С времето сигурно цветовете ще избледнеят.

                  Поздрави !
                  [COLOR=black][B]"...Едно е да ти се иска, друго е да можеш, а пък трето и четвърто - да го направиш. "[/B][/COLOR]
                  [COLOR=black][B]"Мъжки времена" Н.Хайтов[/B][/COLOR]

                  Коментар


                  • До: Инверторен електрожен

                    Първоначално публикуван от RW* Преглед на мнение
                    знаете ли ,един човек бивш заварчик по строежи ми показа как се заварява без маска-правиш шева ,но не мигаш с очи и чак когато завършиш заварката поглеждаш към небето за няколко секунди и тогава мигаш -пробвах истина е ! Иначе тои ми спомена че за всичките години се е осветявал само 3 пъти!
                    естествено всеки прави това на СОБСТВЕНА ОТГОВОРНОСТ !
                    Според мен това е много опасно. Препоръчвам ви да не го пробвате. Повече от 10г. се занимавам със заваряване професионално. Без предпазна маска ултра виолетовите лъчи / UV/ изгарят ретината на окото, дори през клепача.Ако имате възможност ползвайте фото-соларна маска, тя е много по добър филтър за UV-лъчите от всяко черно стъкло.

                    Коментар


                    • До: Маски за заваряване

                      Първоначално публикуван от migmagi Преглед на мнение
                      В БГ не съм виждал да се продават такива маски,но имам на работа стар руски шлем,който не е ползван много дълги години.Сега ме подсетихте,че мога да му вдъхна нов живот по подобие на това.
                      Но... времето никога не стига за такива глезотии ама и аз за никъде не бързам...
                      Моделите са чудесни,но ще трябва да ги правиш всеки месец.Успех...

                      Коментар


                      • До: Маски за заваряване

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Всичко хубаво, Кольо, само не говори за излъчване, радиация и светлина. Много далеч си от темата и почти нищо вярно не си казал по нея.
                        Излъчване и радиация е едно и също.
                        Може и да не съм ядрен физик, но ми се струва, че при заваряването липсва радицията. Или поне е в незначителни количества. Иначе заварчиците щяхме да се разхождаме с дозиметри в джоба, и работното време щеше да е поне наполовина. А думата "облъчване" обикновено се използва за означаване на радиационно такова. Затова и писах това, което написах. Мисля, че в никой учебник по заваряване не се споменава "облъчване", в разговорният език това означава радиационно въздействие върху организма.
                        Като писах имах предвид единствено нормалният, разговорен език, не за точният смисъл на термините от гледна точка на Физиката.
                        Дано да съм се изразил ясно този път.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • До: Маски за заваряване

                          Първоначално публикуван от valentin46 Преглед на мнение
                          Моделите са чудесни,но ще трябва да ги правиш всеки месец.Успех...
                          Смятам с този лукс да не заварявам всеки ден а само при определени обстоятелства.

                          Сега да Ви светна за радиацията:"Невидимите инфрачервени лъчи са топлинни лъчи-такива лъчи отделят всички нагрети тела.Действието им се изразява в обгаряне на лицето и ръцете,когато не са защитени.При продължително действие върху очите могат да причинят потъмняване на очната леща (перде,катаракт).Невидимите ултравиолетови лъчи оказват силно въздействие върху очите и кожата.Мощното им отделяне от електрическата дъга предизвиква болезнено възпаление на очите и загар на кожата,когато въздействието им е краткотрайно.При продължително въздействие кожата изгаря,а болките в очите са много силни.Вредното въздействие на лъчите на заваръчната дъга зависи от разтоянието,на което се намира заварчика.С увеличение на разтоянието действието им отслабва и от 20 метра нагоре не съществува."-цитирам книгата "Специална технология за електлрозаварчици и газозаварчици" на Т.Ташков,И.Списаревски и др.
                          Последно редактирано от migmagi; 04-03-09, 21:14.
                          [COLOR=black][B]"...Едно е да ти се иска, друго е да можеш, а пък трето и четвърто - да го направиш. "[/B][/COLOR]
                          [COLOR=black][B]"Мъжки времена" Н.Хайтов[/B][/COLOR]

                          Коментар


                          • До: Маски за заваряване

                            Първоначално публикуван от migmagi Преглед на мнение
                            Сега да Ви светна за радиацията:"Невидимите инфрачервени лъчи........
                            Не прочетох нищо за радиацията
                            Последно редактирано от Ясен; 04-03-09, 20:46.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • До: Маски за заваряване

                              Волтовата дъга излъчва какво ли не. Даже и малко рентгенови лъчи. Не, че не можеш да оцелееш от нея, но разумният човек си покрива кожата и си пази очите. Особено, ако заварява всеки ден и "натрупва доза".

                              Не знам кое за теб е "радиация" и кое "облъчване", но думичките "кожен рак" май и за двама ни говорят еднакво. Само напиши в гугъла "welding skin" (заваряване кожа) и гугълът сам ще ти предложи третата дума "cancer" (рак). Нататък можеш и да не търсиш.

                              За боите и цветовете - багрилата избеляват и от обикновената светлина. Има по-държеливи и по-слаби багрила, но всичко зависи и от поетата светлина. Една и съща дрешка може и 20г да я носиш вкъщи, но ако я оставиш 1 седмица на ярко слънце, избелява съвсем видимо. Сега си помисли, че на 1м от волтовата дъга светлината е по-силна, отколкото под ясно слънце.

                              Коментар


                              • До: Маски за заваряване

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Не прочетох нищо за радиацията
                                Лъчение, излъчване и радиация е едно и също. Съвсем. Различни думи, значат едно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X