Страница 5 от 23 ПървиПърви 12345678915 ... ПоследенПоследен
Резултати 81 до 100 от 456

Тема: Маски за заваряване

Място
    Елин Пелин
    Публикации
    800
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране До: Маски за заваряване

Значи преди 5 догини наще вземаха соларна маска, тогава бяха много скъпи, по над 400лв. а в момента в Редко е за 250лв. Ето такава е наща Оptrel Мira Рlus швейцарска http://www.picvalley.net/u/18/4446_107.JPG
    попринцип е преднасначена за Миг заваряване защоти има само 10 и 11 степен а не от 9 до 13 както са универсалните. Но се оказа, че не става да се кърпят колите с нея на телоподаващото и дядо ми си продължи да си заварява без маска и до ден днешен(все пак за закурпване на вежда не е ужен шев ами се закрепва на мнооого точки) все пак как ще се завреш да кърпиш тръба на гърне в канала с маската, аз се пробвах на моята кола и резултата беше, че свалих цялата генерация за да заваря една муфичка от горната страна . Сега като я ползвах на курса за аргона, забелазах, че при затъмнено положение има в двата краища от ляво и дяснопо една ивица около 5-10мм. в която не е затъмнено както трябва но незнам дали тябва да е така или е някакъв дефект.
    А в работата имаме една китайска маско която е от 9 до 13 степен но присветква много често и като се затъмни нищо не се вижда, просто е много тъмна, даже и на 9 степен а да не говорим на 13 като дам, то не, че става много по-тъмно от бикновенната, просто затъмнението май не е със света и нямаш хубав поглед към детайла, направо доста често не виждам цепката която заварявам, и не само аз ами който заварява с нея, а при наща си маска нямам такива проблеми

Място
    София
    Публикации
    318
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Ivanko Преглед на публикациите
    ...А в работата имаме една китайска маско която е от 9 до 13 степен но присветква много често и като се затъмни нищо не се вижда, просто е много тъмна, даже и на 9 степен а да не говорим на 13 като дам, то не, че става много по-тъмно от бикновенната, просто затъмнението май не е със света и нямаш хубав поглед към детайла, направо доста често не виждам цепката която заварявам, и не само аз ами който заварява с нея, а при наща си маска нямам такива проблеми
    този ефект със присветкването се получава, ако светлината попада под наклон - има един ъгъл след който на фотодетекторите не попада светлина(те са в две дупчици горе на филтъра). Като мръднеш инстинктивно главата - включва пак. Един клиент ми беше казал направо да ги разширявам тези дупчици, за да го нема този проблем. Аз не посмях обаче - нали са СЕРТИФИЦИРАНИ Но предупреждавам клиентите. А тези, които на 9 са много тъмни за мен са дефектни. Предната ми пратка имаше 2 такива.

Място
    Сандански
    Публикации
    211
    Точки (при гласуване)
    9

Колеги и ние се сдобихе със соларна маска от Редко швейцарска, често да си призная по-добре се работи с тази машинка. Заслужаваси парите! По не според нас с братото.
    П.С. Фирамата редко са много точни хора поръчахме маската по кориер на вечерта и на другия ден дойде. Но човека от Редко бе много любезен и подробно обясни коя маска какви параметри на работа предлага и според това каква работа ще я използаваш ти предлага точнанта маска

Публикации
    42
    Точки (при гласуване)
    7

Работил съм няколко години с фото соларна маска първата която ползвах беше Optrel "SOLARMATIC COMFORT http://www.hdb-eshop.de/catalog/prod...7dda716392a8ce с регулиране на степените от 9-13 ,маската е без батерии има си соларна батерия която се зарежда от светлината , наистина тогава цената и беше доста висока мисля над 500-600лв.не знам със сигурност защото не съм ги давал аз парите а фирмата в която работех маската е швейцарска но наистина е такава защото е перфектна издържа на удари аз лично съм я събарял няколко пъти и от масата и от главата си и все още работи т.е колегите във фирмата все още я ползват ! Но нищо добро не мога да кажа за Optrel Mira и Optrel MIRA PLUS http://www.hdb-eshop.de/catalog/prod...7dda716392a8ce разликата между двете е тази че Мира е само 11-ста степен . Optrel Mira си я купих за около 350лв. и издържа само година и два месеца и спря да затъмнява а Mira Plus - малко повече но сега като гледам сайта,Optrel Mira я няма като артикул там и се чудя какво производство ли е била !В другата фирма работих с Mira Plus издържа около две години но най интересното е че в Редко я рециклираха и маската все още работи! За SPEEDGLAS нямам лични впечатления но един колега си донесе от Чехия такава с две степени мисля че беше, не знам там колко е работила но тук работи с нея два -три месеца и тя също угасна !
    Този род маски с много удобни за серийна работа и хора който работят предимно сами и едната ръка трябва е винаги свободна за се задържи детайла например !
    Последно редактиран от andro6 ; 03-06-08 в 00:43

Място
    София
    Публикации
    418
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на andro6 Преглед на публикациите
    За SPEEDGLAS нямам лични впечатления но един колега си донесе от Чехия такава с две степени мисля че беше, не знам там колко е работила но тук работи с нея два -три месеца и тя също угасна!
    сменете батерията на соларния филтър

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    25,090
    Точки (при гласуване)
    49

Гледах някъде китайски с батерии АА. При тях проблема с "гасненето" май го няма, ама пък трябва да се сменат батерии от време на време. Все пак ми се струва че с едни литиеви ще ни надживее.

И аз си взех OPTREL от Редко, има само настройка 9-13. Още е прясна, за да съдя за другите и качества, но иначе работи перфектно засега. Няма недозатъмнени участъци, реагира бързо, като спра заварката също изсвелтява бързо. Беше на промоция 225лв.

Работата с нея е песен. Все едно я няма, особено при добра осветеност навън.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Варна
    Публикации
    485
    Точки (при гласуване)
    8

Тук във Варна има едим магазин в които внасят и продават продукти на тази фирма
    http://www.gamasvar.cz/bg/
    Аз си купих инвертор от тях за 480 кинта с ддс най малкия модел но с 3.25 стоманени електроди работи като часовник, а с 2.5 може да рисуваш рисунки. Има и възможност за аргон, продават един шланг с рачока и иглата. Няма запалка и е малко любителско но казват че вършел работа. към 190 кинта май беше. За сега мисля да се въздържа.

Та на темата. Там има и такава соларна маска пак чешка за 180 лв май беше. Според хората била много добра. За сега не ми се дават тези пари ама ако някои има отзив за нея да каже.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    25,090
    Точки (при гласуване)
    49

За някои от машинките мога да гарантирам че са чисто китайски, и само с лепната лепенка с името на съответната фирма. Телоподаващите устройства гарантирано са китайски.

Което обаче не значи че са лоши, стига да са на приемлива цена. Всъщност доста фирми в Европа правят същото, а по мое мнение китайците вече се научиха да правят качествени неща.

Телоподаващото ми е китайски инвертор, и съм много доволен. Обмислям да си купя и ВИГ+РЕДЗ+Плазмен резак, пак китайски.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    48

Днеска пробвах някъв безименен хамелеон. 150 лева с шлема, че и дълги дебели велурени ръкавици май подарък, купена от Редко. Няма батерии, само слънчевата. Нищо особено, но в крайна сметка работи с електрод. Даже нощем, с прожектор.
    Като успея някой път ще я опитам и с аргон.

Място
    По света...
    Публикации
    3,146
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    14

Question До: Маски за заваряване

А един тъп въпрос към някой от професионалистите - с плазмен резак с каква маска се работи и с какви настройки ???
    Бъдете живи и здрави

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    25,090
    Точки (при гласуване)
    49

Жоре, и аз мислих по въпроса. Мойта е 9-13. Проблема е че дъгата се вижда добре, ама не виждаш другото. Дори и на 9.

Според мен трябва някакво яко осветление. В гаража ще слагам 12 или 18 тръби по 36W. Вярвай ми че всичко ще се вижда, дори и на DIN 13.

Ама време няма, мамка му!

Ние работихме по сумрак. Това е най-лошия възможен вариант, дори и за заваряване.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    25,090
    Точки (при гласуване)
    49

Към нарочната тема за плазмено рязане:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=38281

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,214
    Точки (при гласуване)
    60

Хм, маска си взех. Някаква промоция на Редко. Пробвах я с ел. крушка - изненада! Ако гледаш под ъгъл - пропуска много светлина (в краищата на зрителното поле).

Дълго време разсъждавах дали е различно тъмна пред двете очи - ами не била. Просто фокус с ъглите.

Така ли трябва да е?
    Murphy's Law, that brash proletarian restatement of Godel's Theorem.

Място
    Горна Баня
    Публикации
    5,727
    Точки (при гласуване)
    16

Най дразнещо е тънкия плексиглас за защитно стъкло. След един ден работа, като се опуши и прашляса, и като го забършеш се матира. И нищо не се вижда. Ако пък и недовиждаш....
    Едно време задължително елмаз. Режеш си кво намериш. Сега за един плексиглас трябва да обикаляш като ненормален.
    0888 31 96 14.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    25,090
    Точки (при гласуване)
    49

На мойта не съм забелязал такова нещо. Каква е марката и модела?

Имай в предвид че трябва да постои малко на светло преди да заработи както трябва.

Аз нямам проблем със стъклото засега.

Друга особеност е че като я държиш срещу лампа с нажежаема жичка, не затъмнява винаги като хората, по незнайни за мен причини.

Виж как ще се държи при заваряване. Ако има проблем, искай да тия сменят. Мойта е OPTREL някаква си, за 200 и нещо лева. Не съм забелязал никакви неравномерности при затъмняването, докато заварявам.
    Последно редактиран от sparkybg ; 28-11-08 в 10:06

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,214
    Точки (при гласуване)
    60

Ясно. Крайно време е да заваря вратата на едни съседи. Елмаз си имам, само не знам дали ще се събере прозоречно стъкло на мястото.
    Murphy's Law, that brash proletarian restatement of Godel's Theorem.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    25,090
    Точки (при гласуване)
    49

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Ясно. Крайно време е да заваря вратата на едни съседи. Елмаз си имам, само не знам дали ще се събере прозоречно стъкло на мястото.
    Абе, не се разправяй с глупости. Мойто си е все още наред, а не съм го пазил изобщо. Имам и резервно. В РЕДКО струват лев и нещо. Ако не си изкарваш хляба с това, ще сменяш веднъж в годината, и толкоз. Вътрешното също е сменяемо. И то струва никакви пари.

А може и да се полира. С паста за зъби (не избелваща), веро и памук. С малко търкане става като ново. Така съм поправял дори CD-та.

А с фина полир паста сигурно още по-добре ще стане. Ама според мен не си струва играчката, за едни 2 лева.
    Последно редактиран от sparkybg ; 28-11-08 в 10:48

Място
    Горна Баня
    Публикации
    5,727
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    Абе, не се разправяй с глупости. Мойто си е все още наред, а не съм го пазил изобщо. Имам и резервно. В РЕДКО струват лев и нещо. Ако не си изкарваш хляба с това, ще сменяш веднъж в годината, и толкоз. Вътрешното също е сменяемо. И то струва никакви пари.

А може и да се полира. С паста за зъби (не избелваща), веро и памук. С малко търкане става като ново. Така съм поправял дори CD-та.
    Оригиналните изкарват повече. После тия от Редко едно забърсване и нищо не се види.
    Я кажи за полирането, че в последно време заварям на сляпо.
    0888 31 96 14.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    25,090
    Точки (при гласуване)
    49

Еми, паста за зъби и веро "EXO" например. Слагаш по малко върху памук. Слагаш стъклото върху някаква равна повърхност (най-добре гума, или нещо такова, така че да не се пързаля), и търкаш.

Нищо особено като технология. Няма да стане като ново, но почти. А ако имаш машинка за полиране, е още по-лесно.

Място
    Горна Баня
    Публикации
    5,727
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Ясно. Крайно време е да заваря вратата на едни съседи...
    От към бравата за касата?
    0888 31 96 14.

Страница 5 от 23 ПървиПърви 12345678915 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Теоретичен материал за МИГ/МАГ, ВИГ заваряване - откъде?
    От HD във форум Заваряване - технологии, прибори и сведения
    Отговори: 22
    Последно мнение: 19-04-09, 11:01

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •