Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Маски за заваряване

    Малко допълнително инфо

    http://www.speedglas.com/start/banners/glas.html

    http://www.speedglas.com/templates/A...O.aspx?id=2049

    http://www.speedglas.com/templates/A...O____2156.aspx

    http://www.speedglas.com/templates/A...O____2031.aspx

    Коментар


    • #47
      До: Маски за заваряване

      Първоначално публикуван от jordantcho Преглед на мнение
      Ако си търсите фотосоларна маска отидете и си я купете от Каммартон
      Маските са Шведски марка SpeedGlas, изключително качествени и надежни.
      Цените варират в зависимост от екстрите и са между 380 и 650 лева.
      За който е необходимо да заявя, че нямам нищо общо с тази фирма демек не продавам и не си рекламирам стоката
      Наистина, Speedglas е най-доброто, което съм ползувал. Сега работя с Lincoln electric, поне така пише, но качеството е отвратително, та ползувам по-често онази-обикновената с "черното" стъкло.
      ПП. Не искам да правя антиреклама на колегата който продава тези-китайските, може и да са добри.
      Моята изглежда е произведена в Зимбабве...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #48
        До: Маски за заваряване

        Дайте да забравим, че продавам, щото съм получил и предупреждение И да си ги обсъждаме спокойно - ясно е, че китайките не са върха! да не говорим, че филтъра може да е качествен, а пластмасата да не е, китайците изобщо не предлагат модел "противогаз" и т.н. Мен лично ме дразни това, че "зеленее", а черното стъкло не.

        А един дрът майстор, който пробваше аргон вика - я си я вземи тази, а ми дай на мен обикновената

        Според мен удобството е най-вече в това, че ти освобождава ръката. Ако типа на работата не изисква свободна ръка, не е кой-знае какво предимство.

        Коментар


        • #49
          Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
          Според мен удобството е най-вече в това, че ти освобождава ръката. Ако типа на работата не изисква свободна ръка, не е кой-знае какво предимство.
          Защитата на очите е много по надеждна

          Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
          А един дрът майстор, който пробваше аргон вика - я си я вземи тази, а ми дай на мен обикновената
          Тези маски се използват основно при електодъгово заваряване - степен на затъмняване от филтър 8 до 13
          При ниско енергийни заварки се използват по светли филтри - до филтър 6-7
          Последно редактирано от Yordan Kolev; 12-12-07, 19:33.

          Коментар


          • #50
            До: Маски за заваряване

            Първоначално публикуван от jordantcho Преглед на мнение
            Защитата на очите е много по надеждна



            Тези маски се използват основно при електодъгово заваряване - степен на затъмняване от филтър 8 до 13
            При ниско енергийни заварки се използват по светли филтри - до филтър 6-7
            Извинявай за недоверието ми, но стъклото само по себе си спира UV! Оттук нататък остава защитата от видимата светлина.(Електромагнитните излъчвания в по-далечния спектър ги оставяме да ни пържат ретината и мозъка колкото си иска!) Едно опушено стъкло вече е достатъчно за това. А тези с автоматично затъмнение са основно пластмаси, но има и тънко стъкло , признавам

            Аз говоря само за електродъгово заваряване, аргоновите и те са електродъгови. Верно има повечко UV и по-малко видима светлина. А мощноста на която се работи е като при електрожена.

            Ако да сме честни - най-добре е да не се заварява! Нема облъчвания, нема осветявания, нема дишане на отровни газове и прахоляци.

            По празниците като тествахме един аргон и гледам аз, мъдрят се радиоактивни електроди. Казвам - " ей, крайно време е да ги изхвърля тези боклуци, купих ги погрешка". А Клиента - "дай ми! нас в кремиковци не ни е страх..." Аз му ги дадох, и си викам - гледай как ние хората дърпаме дявола за опашката!

            Коментар


            • #51
              До: Маски за заваряване

              Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
              Извинявай за недоверието ми, но стъклото само по себе си спира UV! Оттук нататък остава защитата от видимата светлина.(Електромагнитните излъчвания в по-далечния спектър ги оставяме да ни пържат ретината и мозъка колкото си иска!) Едно опушено стъкло вече е достатъчно за това. А тези с автоматично затъмнение са основно пластмаси, но има и тънко стъкло , признавам
              Стъклото като материал не спира нищо. За да има защита от UV трабва да има допълнително положено покритие което да намалява UV вълните в някаква степен.
              При заваръчни процеси проблема не е н UV лъчите а е в IR лъчите
              UV е с дължина на вълната от 200 до 400 nm
              IR - над 760 nm - филтър за UV не спира IR, филтър за IR спира донякде UV
              И двата вида лъчи са опасни за зрението, при заваръчни процеси има опасно големи концентрации на IR
              затова и не се заварява със слънчеви очила
              Затова и филтри със степен над 8 се предлагат във версия лицев щит а не очила

              Коментар


              • #52
                До: Маски за заваряване

                Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                Аз говоря само за електродъгово заваряване, аргоновите и те са електродъгови.

                Прав си, по-правилен е терминът ниско енергийни заварки

                Коментар


                • #53
                  До: Маски за заваряване

                  Първоначално публикуван от jordantcho Преглед на мнение
                  Маските са Шведски марка SpeedGlas, изключително качествени и надежни.
                  Цените варират в зависимост от екстрите и са между 380 и 650 лева.
                  Това е маската ! Само да допълня, че SpeedGlas правят шлемовете, а фотосоларния филтър е 3M - демек SWISS и може би е най-доброто на пазара.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Маски за заваряване

                    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                    Това е маската ! Само да допълня, че SpeedGlas правят шлемовете, а фотосоларния филтър е 3M - демек SWISS и може би е най-доброто на пазара.
                    фотосоларния филтър е на SPEEDGLAS - 3М купиха шведската фирма преди две години

                    Коментар


                    • #55
                      До: Маски за заваряване

                      Добре де, ето, извадих мойто удареното. Optrel, Twisty comfort. Уж швейцарско, така пише.
                      Някой има ли с кво да го сменим, и колко е скромната цена на развлечението? Целият пакет е 88х108 мм.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Маски за заваряване

                        Първоначално публикуван от jordantcho Преглед на мнение
                        фотосоларния филтър е на SPEEDGLAS - 3М купиха шведската фирма преди две години
                        Точно така! Благодаря, колега!
                        Грешката е моя

                        Коментар


                        • #57
                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Добре де, ето, извадих мойто удареното. Optrel, Twisty comfort. Уж швейцарско, така пише.
                          Някой има ли с кво да го сменим, и колко е скромната цена на развлечението? Целият пакет е 88х108 мм.
                          Optrel -

                          http://www.redcobg.com/new/index.php...d=15&Itemid=42

                          към момента доколкото знам само тази фирма ги внася

                          Обади се и виж колко струва блока
                          Преди това обаче, погледни дали на твоя блок има опция да се смени батерията
                          Ако е възможно смени батерията и блока би трябвало да проработи
                          На червения модел в линка по-горе не се сменя батерията със сигурност.
                          Последно редактирано от Yordan Kolev; 07-01-08, 18:50.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Маски за заваряване

                            То няма батерия. Работи, просто е ударено, и има две непрозрачни петна по диагонал.

                            Да, за да не те будалкат. ВСИЧКО спира ултравиолета. Така че приказките за специални противоУВ покрития са рекламна гнусотия и толкова. Ултравиолетовата оптика е много скъпо нещо, и за да пуска поне нещо се прави от специален топен кварц. Свърхчисти кристали SiO2, които се топят, а после парите се трупат послойно на подложка. Да не говорим че от 350 нм надолу всичко е вакуумен ултравиолет. Той и през въздухът не минава, само през вакуум. Затова и му казват така

                            Коментар


                            • #59
                              До: Маски за заваряване

                              ако се не лъжа ултравиолета е опасен между 380 и 400 nm - таканаречения невидим спектър

                              Коментар


                              • #60
                                До: Маски за заваряване

                                Първоначално публикуван от jordantcho Преглед на мнение
                                Стъклото като материал не спира нищо. За да има защита от UV трабва да има допълнително положено покритие което да намалява UV вълните в някаква степен.
                                При заваръчни процеси проблема не е н UV лъчите а е в IR лъчите
                                UV е с дължина на вълната от 200 до 400 nm
                                IR - над 760 nm - филтър за UV не спира IR, филтър за IR спира донякде UV
                                И двата вида лъчи са опасни за зрението, при заваръчни процеси има опасно големи концентрации на IR
                                затова и не се заварява със слънчеви очила
                                Затова и филтри със степен над 8 се предлагат във версия лицев щит а не очила
                                НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН!!! при заваряне с аргон дъгата е основно UV! А UV казват че няма, защото ОБИКНОВЕНОТО СТЪКЛО спира почти цялото UV!
                                Пак казвам - зад обикновеното стъкло UV почти няма, нещо повече превърнато е в IR. НО ако вместо обикновено стъкло поставим пластмаса - солариум м/у другото UV лампите са от кварц или сапфир, точно заради това свойство на стъклото

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X