Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Сега ти каза ли, че DEL-a е по-добър от Speedglass-a или аз нещо се обърках?
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Да, по-добър е. Понеже продавам същите маски ти го заявявам най-отговорно. Тази фирма произвежда за много известни и неизвестни. Това че е китайска въобще да не ви лъже, маските нямат нищо общо с тези по 50 лв по пазарите, такива в Китай са по 10 - 12 долара на едро. В Китай има и много хубава стока, но за съжаление пазара в България иска боклуци.

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
        Сега ти каза ли, че DEL-a е по-добър от Speedglass-a или аз нещо се обърках?
        Специално тоя, продаван от DEL от специално тоя SpeedGlass - да. За да се сравняват, SpeedGlass-а трябва да е поне на двойна цена. Говоря единствено за характеристики на панела.

        ...както и за всичко останало - читаво китайско, стига да има от къде да го купиш, често е по-добро решение от нисък клас марково, цената на което в общия случай е чист данък марка и е орязано до крайност.

        Опитвал съм маркова маска и за 1000 и кусур кинта, имам и нисък клас такава за 200, и то на прИмоция, та смея да твърдя че имам представа за какво говоря.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          Първоначално публикуван от bobi235 Преглед на мнение
          "Del" нищо не ми говори.
          Реших да проверя дали се сменят батериите на маската на Esab, но се оказа, че не са сменяеми и трябвало да си купя нова маска след като се изхабят. Спрях се на друг вариант (отговориха ми, че е със сменяеми батерии) - ето линк: http://toolsshop.bg/Fotosolarni-mask...00V-s-ADF-3812 . Какво е мнението Ви за тази маска ?

          Поздрави !!!
          Speedglas е най доброто на най достъпна цена което може да се купи в БГ ! И си заслужава всяка стотинка, броена за тия маски!На снимката от сайта който си постнал, маската е стария модел, новия модел е Speedglas 100V и e с този панелНатиснете снимката за да я уголемите

Име:3m-speedglas-welding-helmet-black-100v-lens-07-0012-31bl-4.jpg
Прегледи:1
Размер:16.7 КБ
ID:5662234!!Обади се или отиди в Камартон -те са основния дистрибутор на тия маски и стария модел при тях вече не се продава !
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Е те точно тая касета на спийдглас на снимката е с доста по нисък клас от маските продавани от Асен.Назад в темата имаше описание значението на числата в означението на касетата,прочетете и сами си правете изводите кое какъв клас е.

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Първоначално публикуван от resora Преглед на мнение
              Е те точно тая касета на спийдглас на снимката е с доста по нисък клас от маските продавани от Асен.Назад в темата имаше описание значението на числата в означението на касетата,прочетете и сами си правете изводите кое какъв клас е.
              +1

              За мааалко повече от 1/3 от цената на коментираната Speedglas маска, на българския пазар има китайски маски, които я превъзхождат по:

              - оптичен клас по DIN 379 (1/1/1/2 vs. 1/2/2/2)
              - големина на видимата област (50x100 vs. 93x44)
              - широчина на обхвата на затъмнение и възможността му за безстепенно регулиране (DIN 5-13 vs. DIN 8-12)
              - брой сензори (4 vs. 2)
              - степен на затъмнение в невидимия спектър - ултравиолетово и инфрачервено (DIN 16 vs. DIN 12)
              - широчина на закъснението и възможност за безстепенното му регулиране (0-1.2s vs. 40-250ms)
              - цена и достъпност на консумативите

              Все пак, 100V модела на 3М има превъзходство по един показател, оставям на по-любознателните колеги да намерят кой е той. (Жокер: не е теглото)
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Аз пък днес следобед заварих едното крило на пръскачката като ползвах маска от 3,20, от розов картон, турска, с обикновено стъкло, и доста зацапана слюда.

                Гъзарите-заварчици даже няма да го броят за маска, а ще го подритнат с ляв крак, и ще си нахлупят супер-дупер шлемовете.

                Ама шевовете им текат.

                Та маската е една доста незначителна част от заваръчното оборудване.
                Най-важната част е в черепната кутия, после идват машините и маските.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Маски за заваряване


                  Мода, кво да правиш........всеки си има свой очи, как ще си ги пази си е негов проблем.

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Коя маска е по-надеждна от гледна точка на защитна функция за очите ?

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      Я кажи нещо за пазенето на очите, и какво общо има с типа на маската?
                      Че за над 15 години заваряване очите ми не са пострадали нито веднъж.
                      Всичко на всичко съм се "осветявал" два пъти, и двата пъти са били преди да имам и най-малкото понятие от заваряване.

                      А и дали със супер гъзарска маска(направена като череп, и с американското знаме), или с маска от 55-та година от негорим картон-очите са все толкова защитени. Стига да се гледа през маската де. Ако се гледа в дъгата-нищо не помага.
                      Ма това го знаят и майките с деца, на които казват да не гледат докато чичкото свети, защото после ще ги болят очичките...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Кольо, стига с тези дежурни отрицания де! Всичките супер-дупер гъзари можем да заваряваме и със стъкло, но просто не искаме.
                        Знаеш ли.. има една максима, че ако си достатъчно добър дървосекач ще печелиш достатъчно от дърводобив за да си купиш Щил. Ако цял живот си караш с джагата вероятно си добър колкото за джага. Остава да кажеш, че от кракрата по-убу нема и... край. А ние с есапите и фрониусите сме лигльовци и заварките ни текат.
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Стига да се гледа през маската де.
                          Да ама през обикновенната маска нищо не се вижда докато не запали дагата, налага се да поглеждам в страни за да видя къде да заварявам опс допрях електрода без да искам и той припали, няма нищо след малко пак ще мога да виждам нормално.

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                            Да ама през обикновенната маска нищо не се вижда докато не запали дагата
                            Всъщност се свиква. В училище друго нямаше, ама на втората седмица вече не ми пукаше, хем ми се паднаха едни дебели железа с едни дебели електроди. Най-зверското ми осветяване не е било докато аз съм заварявал, а докато бъзиках машина, с която друг заваряваше, хем с гръб към него.

                            ...ама като ги има, защо пък не. Леснинията си е факт, и колкото по-добра, толкова по-лесно. Като и не струва космически пари - още по-добре.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Здравейте, може ли мнение дали тази маска ще върши работа и си заслужава парите?. Става въпрос за ползване от дъжд на вятър, демек- веднъж на няколко месеца
                              http://www.aliexpress.com/item/Auto-...788507915.html
                              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                              Toyota Land Cruiser KDJ 125

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                Пълна тояга е маската колега,не се набутвай пък ако ще и един път на 5 години да я ползваш.Малко зрително поле,само един сензор активиращ маската и така на татък,с две думи копуваш нещо получаваш нищо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X